قابلیت Quick Resume ایکس باکس با وجود تمامی نقاط قوت، مشکلاتی را در بازی‌های آنلاین ایجاد کرده است. حال طبق جدید‌ترین اخبار بازی، رئیس ایکس باکس یعنی فیل اسپنسر اعلام کرده است که امکان غیر فعال کردن قابلیت مذکور در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت.

قابلیت Quick Resume یکی از مهم‌ترین و جالب‌ترین ویژگی‌های کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس است. به کمک این قابلیت می‌توانید تجربه خود از آثار مختلف را در هر زمان و مکان متوقف کرده و پس از روشن کردن دوباره کنسول، از همان بخش ادامه دهید. به این واسطه لازم نیست لوگو‌ها و لودینگ‌های طولانی را تحمل کنید و در کسری از ثانیه می‌توانید تجربه خود را ادامه دهید.

با این وجود که قابلیت Quick Resume در اکثریت بازی‌ها قابل استفاده است، اما بهره‌گیری از آن در برخی از آثار مشکلاتی را به وجود خواهد آورد. این امر در بازی‌هایی که به یک سرور آنلاین متصل می‌شوند، بیش از دیگر آثار دیده می‌شود. بازیکنان بازی‌های PUBG ،FIFA 22 و Halo Infinite بارها اعلام کرده‌اند که در هنگام استفاده از قابلیت Quick Resume با مشکل اتصال رو‌به‌رو می‌شوند. در اغلب موارد بستن بازی به طور کامل و اجرای دوباره آن باعث می‌شود که بازیکنان سریع‌تر به اثر مورد نظر دسترسی داشته باشند.

یکی از کاربران توییتر به نام GabeTC99 در پست خود به عدم امکان غیر فعال کردن قابلیت Quick Resume اشاره کرده است. او در توییت خود چنین نوشته است: «این قابلیت در هنگام تجربه بسیاری از آثار به شدت شگفت‌انگیز است. اما قابلیت Quick Resume در هنگام اجرای بازی‌های آنلاین با مشکل رو‌به‌رو شده و مجبور هستیم که از بازی خارج شویم. ای کاش گزینه‌ای برای غیر فعال کردن این قابلیت در بازی‌های آنلاین وجود داشت.»

فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، در توییتر به پست GabeTC99 جواب داده است. او در پاسخ گفته است: «پیشنهاد خوبی بود. کاملا منطقی به نظر می‌رسد. این مورد را در لیست مواردی که باید آن‌ها را انجام دهیم قرار می‌دهم.»

قابلیت Quick Resume ایکس باکس

Quick Resume مشکلاتی را در بازی Halo Infinite ایجاد کرده است

اواخر سال گذشته، استودیو Industries 343 به بازیکنان هشدار داد که از قابلیت Quick Resume در بازی Halo Infinite استفاده نکنند. این امر از آن جهت است که استفاده از قابلیت مذکور موجب از دست رفتن آیتم‌های تزئینی می‌شود. در طول کمپین داستانی بازی هیلو اینفینیت، بازیکنان آیتم‌هایی تزئینی پیدا خواهند کرد که در حالت چند‌نفره قابل استفاده هستند. اما در صورتی که بازیکنان از قابلیت قابلیت Quick Resume استفاده کرده و از سرور‌های آنلاین بازی خارج شوند، امکان استفاده از آیتم‌های تزئینی وجود نخواهد داشت.

در حالی که به نظر می‌رسد این مشکل خاص برطرف شده است، اما همچنان بازیکنان در اتصال مجدد به سرور‌های آثار آنلاین از جمله بازی Halo Infinite مشکل داشته و مجبور به اجرای مجدد اثر موردنظر خود هستند. نظر شما در مورد امکان غیرفعال کردن قابلیت Quick Resume ایکس باکس چیست؟ آیا از این امر استقبال می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Video Games Chronicle

نوشته قابلیت Quick Resume ایکس باکس اختیاری خواهد شد اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

source

توسط funkhabari