بازی FIFA 23 آخرین شماره از مجموعه بازی شبیه ساز فوتبال شرکت EA است که طبق گفته‌ی این شرکت، واقعی‌ترین بازی فوتبال در جهان است. تعدادی از کاربران یوتیوب در دام این بازی افتاده‌اند و اسیر گرافیک واقعی بازی شده‌اند. صدها هزار نفر در حالی که فکر می‌کردند بازی آلمان و ژاپن را تماشا می‌کنند، ویدیویی از بازی این دو تیم در فیفا 23 را تماشا می‌کردند.

وب‌سایت ویتنامی VNExpress گزارش داد که تعداد زیادی از تماشاگران یک ویدیو یوتیوب در تله یک محتواساز افتاده‌اند. فردی یک ویدیو 90 دقیقه‌ای از مسابقه آلمان و ژاپن را در بازی فیفا 23 شبیه‌سازی کرده و سرعت بازی را کاهش داده است. گفتنی است مسابقه این دو تیم در نهایت به نتیجه 2-1 ختم شد و شکست آلمان، طرفداران فوتبال را شگفت‌زده کرد. در عین حال فردی توانسته از این فرصت استفاده کند و افرادی که به دنبال ویدیو مسابقه در یوتیوب بودند را به شکل دیگری فریب دهد.

واضح است که تعدادی از تماشاگران ویدیو پس از مدتی متوجه شدند که این مسابقه فوتبال واقعی نیست و بلکه یک ویدیو از بازی FIFA 23 است. افرادی سعی کردند در بخش نظرات بنویسند که این ویدیو ارتباطی به جام جهانی 2022 ندارد و واقعی نیست. اما از آنجایی که افراد زیادی از موبایل برای تماشا ویدیو استفاده می‌کنند، نظرات را ندیده‌اند. در نهایت این به فرصتی برای کسب درآمد تبدیل می‌شود و فردی که محتوا را آپلود کرده است، نظر ده‌ها هزار نفر را جلب کرده است.

ویدیو FIFA 23 جام جهانی

گرافیک بازی FIFA 23

احتمال آنکه ویدیو ساختگی جام جهانی FIFA 23 در یوتیوب حذف شود وجود دارد و افرادی آن را ریپورت کرده‌اند. در نهایت این نشان می‌دهد که گرافیک بازی فیفا 23 از آنچه فکر می‌کردیم واقعی‌تر است و افرادی حتی آن را به جای فوتبال واقعی اشتباه گرفته‌اند. این اولین بار نیست که کلیپی از یک بازی ویدیویی به‌عنوان ویدیو واقعی در نظر گرفته می‌شود. سال گذشته ویدیو از بازی Arma 3 که شبیه‌ساز جنگی به حساب می‌آید به‌عنوان صحنه‌ای از جنگ اوکراین در شبکه‌های اجتماعی پخش شد و حتی رسانه‌ها هم آن را پخش کردند. بازی‌های ویدیویی هر روز در حال نزدیک‌تر شدن به واقعیت هستند.

فیفا 23‌ آخرین شماره این مجموعه است که تحت برند فیفا منتشر می‌شود. استودیو EA Sports‌ با فدراسیون جهانی فوتبال به نتیجه نرسیده است و قرارداد میان آن‌ها تمدید نمی‌شود. نسخه جدید با نام EA Sports FC شناخته می‌شود و قرار است که محتوای متفاوتی ارائه دهد. حالت جام جهانی FIFA 23 در دسترس است و می‌توان جام جهانی قطر را به صورت مجازی هم تجربه کرد.

منبع: Wccftech

نوشته ویدیو FIFA 23 به جای مسابقه آلمان در جام جهانی اشتباه گرفته شد اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

source

توسط funkhabari