فیل اسپنسر ایده خوبی در مورد ایجاد یک رابطه برد-برد با سونی دارد
رئیس ایکس باکس مدعی شده که سونی تمایل چندانی برای آمدن به میز مذاکره در تلاش برای دستیابی به توافق بر سر خرید پیشنهادی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت نشان نمی‌دهد.
یکی از ایرادات اصلی سونی به قرارداد ۶۸.۷ میلیارد دلاری این است که مایکروسافت کنترل سری Call of Duty را به دست می‌آورد، فرنچایزی که پلی استیشن در پرونده‌ ثبت شده‌ی اخیر سازمان رقابت و بازار بریتانیا آن را «غیرقابل تعویض» نامید.
سونی مدعی شده که مالکیت مایکروسافت بر کال آف دیوتی، توازن قدرت را چنان به نفع خود تغییر می‌دهد که در نهایت پلی استیشن ممکن است قادر به رقابت نباشد. همچنین ادعا شده که «استراتژی واقعی» مایکروسافت برای معامله این است که پلی استیشن «شبیه نینتندو» شود و در فضای شوتر رده‌بندی سنی ۱۸ سال رقابت نکند.
با توجه به اینکه آینده سری Call of Duty به عنوان یک محصول چند پلتفرمی یکی از حوزه‌های کلیدی است که توسط نهادهای نظارتی جهانی بررسی می‌شود، مایکروسافت این هفته اعلام کرد که به سونی یک قرارداد ۱۰ ساله و قانونی پیشنهاد داده تا عناوین جدید سری را همان روزی که به ایکس باکس می‌آید برای پلی استیشن نیز در دسترس قرار دهد. روز گذشته نیز اعلام کرد که معاملات مشابهی را به نینتندو و استیم ارائه کرده است.
اما فیل اسپنسر در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفت که سونی علاقه‌ای به مذاکره با مایکروسافت بر سر Call of Duty ندارد.
یک شرکت در صنعت بازی وجود دارد که واقعاً تمام مخالفت‌ها را مطرح کرده و آن سونی است و نسبتاً در مورد چیزهایی که انتظارات آن‌ها را برآورده نمی‌کند، عمومی صحبت کردند. با وضعیتی که می‌بینیم، واضح است که آن‌ها زمان بیشتری را با رگولاتورها می‌گذرانند تا با ما برای انجام این معامله صحبت کنند.
اسپنسر افزود هدف مایکروسافت این است که در صفحه‌های بیشتر مرتبط‌تر شوند و ایده بسیار خوبی در مورد چگونگی ایجاد یک رابطه برد-برد با نینتندو و سونی دارند.
کمیسیون اروپا و سازمان CMA بریتانیا اخیراً تحقیقات همه‌جانبه‌ای را در مورد برنامه‌های خرید مایکروسافت آغاز کرده‌اند، در حالی که ادعا شده سازمان FTC ایالات متحده ممکن است یک شکایت آنتی‌تراست در تلاش برای جلوگیری از انجام معامله اکتیویژن ارائه دهد.
مدیران مایکروسافت قرار است روز چهارشنبه با لینا خان، رئیس FTC و دیگر کمیسیونرها ملاقات کنند تا دلیل خود را در مورد اینکه چرا معامله نباید به دلیل نگرانی‌های آنتی‌تراست مسدود شود، مطرح کنند.
بازی‌هایی که سیاست رو به ما یاد دادن
تماشا از یوتیوب ویجیاتو پلاس
ماجراجویی‌های پسرک یاغی
یک فهرست تقریبا متفاوت

source

توسط funkhabari