copy
بر اساس ادعای یک تعمیرکار استرالیایی، ظاهرا ظرفیت باتری کنترلر DualSense Edge پلی استیشن 5 حدود ۳۰ درصد کمتر از مدل استاندارد آن است.
یکی از بهترین ویژگی‌های کنسول پلی استیشن 5 که به عنوان برگ برنده آن نسبت به رقیب خود یعنی ایکس باکس نیز به شمار می‌رود، کنترلر پیشرفته‌ای است که در زمینه طراحی و عملکرد با تحولی قابل توجهی روبه‌رو شده و با قابلیت‌های جذاب خود از جمله تریگرهای تطبیق‌پذیر، بازخورد لمسی و صدای سه بعدی، تجربه بی‌نظیری از بازی‌ها را برای گیمرها به ارمغان می‌آورد.
اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که بعد از گذشت دو سال از عرضه این کنسول، بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی مدتی پیش از مدل ارتقا یافته دوال سنس رونمایی کرد که تا حدودی با کنترلر الیت ایکس باکس رقابت می‌کند.
این کنترلر ۲۰۰ دلاری پلی استیشن دارای ویژگی‌های جدیدی نظیر امکان شخصی سازی کنترل‌های مختلف، امکان ذخیره پروفایل‌های چندگانه، رابط کاربری روی کنترلر، آنالوگ‌های قابل تعویض و دکمه‌های پشتی و ماژول‌های قابل تعویض آنالوگ است که در روزهای قبل در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.
در حالی که این کنترلر چه از نظر امکانات و چه از نظر قیمت بهتر از مدل استاندارد کنترلر دوال سنس است، اما به نظر می‌رسد که باتری به کار رفته در آن ظرفیت و در واقع عمر کمتری نسبت به مدل پایه دارد. در همین راستا، یک تعمیرکار استرالیایی به تازگی به جداسازی و اسمبل دوباره قطعات دوال سنس اج پرداخته که بر اساس ادعای او، باتری به کار رفته در این کنترلر دارای ظرفیت ۱۰۵۰ میلی آمپری است.
این در حالی است که باتری مدل استاندارد دوال سنس از ظرفیت ۱۵۶۰ میلی آمپری بهره می‌برد. بر این اساس، گویا عمر باتری این دسته چیزی در حدود یک سوم کمتر از مدل معمولی بوده و بازیکنان باید زود به زود آن را شارژ کنند. البته، در مقام مقایسه، بهتر است بدانید که باتری کنترلر دوال شاک ۴ برای کنسول پلی استیشن 4 ظرفیت ۱۰۰۰ میلی آمپری دارد.
بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی پیش‌تر درباره تغییرات احتمالی در کنترلر دوال سنس اج گفته بود که به منظور حفظ طراحی آرگونومیک دوال سنس و در عنی حال ارائه ویژگی‌های جدیدتر، مجبور به ایجاد تغییراتی در ابعاد و ساختار قطعات داخلی آن شده است. سونی بر این باور است که هدف طراحان از این دسته، تعادل خوب میان ویژگی‌های پیشرفته و سرعت عمل مناسب کنترلر بی سیم است.
در میان این گفته‌ها، بهتر است بدانید بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی در جریان مراسم CES 2023 از کنترلر جدید کنسول پلی‌استیشن 5 با نام رمزی پروژه لئوناردو برای بازیکنان دارای شرایط جسمی خاص رونمایی کرد. این کنترلر که از جهات مختلف بسیار قابل تنظیم و شخصی‌سازی بوده که به همراه کیت جداگانه به همراه کلید‌های متعدد، به عنوان یک کنترلر مستقل کار می‌کند.
از طرفی، شما می‌توانید این کنترلر را به دوال سنس متصل کرده و با استفاده از هر دو دسته به تجربه بازی‌ها بپردازید. یکی از نکات مهم این کنترلر امکان استفاده از لوازم جانبی خارجی و پیکربندی شخصی آن‌ها است تا عملکرد هر کلید توسط کاربر انتخاب شود. به علاوه، با ایجاد پروفایل‌های شخصی برای این دسته، می‌توانید کنترلر مخصوص و ایده‌آل خود را بسازید. هنوز قیمت و تاریخ عرضه این محصول از سوی سونی مشخص نشده است.
فارغ از کنترلر، به نظر می‌رسد که شرکت سونی در ماه‌های مدل جدید پلی استیشن 5 را روانه بازار می‌کند. بر اساس گزارش‌های غیر رسمی، این مدل از نظر مشخصات فنی تفاوتی با مدل فعلی ندارد، اما از نظر ظاهر و ابعاد با تغییرات قابل توجهی روبه‌رو شده و از مهم‌ترین ویژگی آن می‌توان به امکان جداسازی درایو نوری دستگاه اشاره کرد. ظاهرا این مدل جایگزین مدل فعلی خواهد شد.
بدین ترتیب، دیگر مدل‌هایی مبتنی بر استاندارد و دیجیتال وجود نخواهد داشت و صرفا یک مدل از پلی استیشن 5 به فروش خواهد رسید. علاقه‌مندان نیز می‌توانند درایو نوری را به طور جداگانه خریداری کرده و از طریق یک کابل به دستگاه متصل کنند. انتظار می‌رود که این مدل در سه ماهه دوم یا سوم سال ۲۰۲۳ میلادی (احتمالا سپتامبر) روانه بازار خواهد شد.
در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با باتری ضعیف کنترلر DualSense Edge نسبت به مدل معمولی چیست؟ آیا شما این کنترلر ۲۰۰ دلاری را خریداری می‌کنید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.source

توسط funkhabari