در جریان بررسی مالکیت مایکروسافت بر شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط سازمان رقابت و بازار انگلستان، نماینده حقوقی ردموندی‌ها در قالب سندی به یک بازی انحصاری پلی استیشن با محوریت شخصیت سوپرمن اشاره کرده است.

از زمانی که اعلام شد Microsoft قصد دارد در ازای پرداخت مبلغ 69 میلیارد دلار مالکیت شرکت Activision Blizzard، ناشر سری Call of Duty، را به دست بیاورد، نهاد‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های مختلفی نسبت به آن واکنش نشان دادند. برای مثال شرکت سونی تمام توان خود را به کار بسته که از این امر جلو‌گیری کند، اما در مقابل کشور‌هایی از جمله شیلی آن را تایید کرده‌اند. یکی از نهاد‌هایی که مالکیت مایکروسافت را بررسی می‌کند، سازمان رقابت و بازار انگلستان (به اختصار CMA) است.

CMA اعلام کرده است که این نهاد نگرانی‌هایی نسبت به تبدیل شدن مجموعه‌های اکتیویژن بلیزارد به آثار انحصاری ایکس باکس در صورت ادغام این شرکت با مایکروسافت دارد. تیم حقوقی که به نمایندگی از ردموندی‌ها در حال مذاکره با سازمان رقابت و بازار انگلستان است، به تازگی در سندی به ساخت یک بازی سوپرمن برای پلی استیشن اشاره کرده است. این احتمال وجود دارد که اشاره به اثر مذکور تنها یک اشتباه تایپی باشد.

در بخشی از سند ارسال شده به سازمان رقابت و بازار انگلستان آمده که مجموعه‌های بزرگی مثل God of War و Superman روی فروش کنسول‌ها تاثیر‌گذار هستند و تا‌کنون مدرکی ارائه نشده که نشان دهد انحصاری شدن یک مجموعه می‌تواند فروش کنسول‌ها را افزایش دهد.

موضوع حائز اهمیت این بوده که تا‌کنون هیچ اثر انحصاری با محوریت سوپرمن روی کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر نشده است. آخرین اثر منتشر شده از کاراکتر سوپرمن روی کنسول‌های پلی استیشن، بازی Superman Returns بوده که در سال 2006 روی کنسول‌هایی از جمله PS2 در دسترس قرار گرفته است.

بازی ابر‌قهرمانی که احتمالا وکلای مایکروسافت قصد داشتند به آن اشاره کنند، بازی Marvel’s Spider-Man است. در سند ارسال شده به سازمان رقابت و بازار انگلستان، سه بار از بازی مذکور نام برده شده است. استودیو Insomniac Games اثر مذکور و بازی Spider-Man: Miles Morales را به صورت انحصاری برای کنسول‌های PS4 و PS5 ساخته است. با این وجود که نسخه کنسولی این بازی‌ها تنها روی Playstation ارائه شده، اما کاربران کامپیوتر می‌توانند دست به تجربه آن‌ها بزنند.

اشتباه تایپی وکلای Microsoft نباید موجب شود که به بازی انحصاری سوپرمن امیدوار شده و در فروشگاه پلی استیشن آن را جستجو کنید. با این حال کاراکتر مذکور در بازی Suicide Squad: Kill the Justice League حضور دارد. بر اساس گزارش‌ها، واکنش‌های منفی بازیکنان به گیم پلی این اثر و الزام به آنلاین بودن حتی در حالت تک‌نفره باعث شده که انتشار آن با تاخیر همراه شود.

منبع: IGN

نوشته اشاره مایکروسافت به انتشار انحصاری بازی سوپرمن روی پلی استیشن اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

source

توسط funkhabari