God of War Ragnarok به پیشگامی برای بازی‌های اساطیر-محور تبدیل شده و Senua’s Saga: Hellblade 2 می‌تواند با الهام از آن تبدیل به اثری فوق‌العاده شود.
مقوله‌ی اساطیر نورس به مبحث محبوبی در جهان بازی‌های ویدیویی تبدیل شده است و در سال‌های اخیر چندین عنوان AAA با الهام از این اساطیر، داستان خود را روایت کرده‌اند. آخرین بازی بزرگ این زیر شاخه یعنی God of War: Ragnarok به عنوانی فوق‌العاده موفق برای سانتا مونیکا (Santa Monica) تبدیل شد.
با این حال، پیش از این فرنچایز فوق ستاره، این Hellblade: Senua’s Sacrifice بود که وام‌دار افسانه‌های نورس شد و راه را برای دنباله‌ی خود یعنی Hellblade 2 هموار کرد. اما به لطف اثری مثل God of War: Ragnarok استاندارد چنین بازی‌های چندین درجه بالا رفته و کار برای نینجا تئوری (Ninja Theory) و Senua’s Saga: Hellblade 2 دشوار شده است. استودیوی نینجا تئوری می‌تواند با درس گرفتن از God of War: Ragnarok، المان‌های Hellblade 2 را بهبود بخشیده و در نهایت آن را به اثری بهتر برای طرفداران تبدیل کند.
علی‌رغم عرضه در سال گذشته، God of War: Ragnarok مثل یک طوفان خشمگین کل جهان را فرا گرفته و خیلی سریع به یک مبحث داغ در سطح فضای مجازی تبدیل شد. رسانه‌های مختفی به این بازی امتیاز کامل را دادند و هم‌چنین در مراسم The Game Awards 2022 شاهد دریافت ۱۰ نامزدی و ۶ جایزه توسط این بازی بودیم. اگرچه پا جای پای God of War: Ragnarok گذاشتن کار آسانی نیست، اما Hellblade 2 می‌تواند با قرض گرفتن چندین ایده تبدیل به یک اثر بهتر شود.
Hellblade: Senua’s Saga داستانی قدرتمند در مورد بیماری روانی و جنون را روایت می‌کرد. استودیوی نینجا تئوری موفق شد تا مشکلات زندگی واقعی را به زیبایی در قالب افسانه به تصویر بکشد و همین مسئله باعث شد تا Hellblade اول به خاطر داستان تاثیرگذار و گیم‌پلی درگیرکننده‌ی خود نظرات مثبتی را به خود جلب کند. همان‌طور که از بازی‌های موفق انتظار می‌رود، دنباله‌ی Hellblade خیلی زود پس از عرضه‌ی بازی اول معرفی شد؛ البته، سال‌ها از تایید ساخت یک دنباله گذشته و طرفداران هم‌چنان منتظر این بازی هستند. جزئیات بسیار کمی از داستان بازی در دست بوده و نینجا تئوری خارج از چند تریلر، اطلاعات زیادی را در مورد روند توسعه‌ی بازی منتشر نکرده است.
تریلرهایی که تا کنون از بازی منتشر شده، بیشتر مکانیک‌های گیم‌پلی آن را به نمایش می‌گذارند و به نظر می‌رسد که Senua’s Saga: Hellbalde 2 فاصله‌ی چندانی از بازی اول نگرفته است. تنها سرنخ‌هایی که از داستان بازی سراغ داریم، این است که Senua همچنان صداهایی را در سر خود می‌شنود و قبیله‌ی او توسط دشمنان ماورایی مورد تهاجم قرار گرفته است. با این حال، به لطف روند توسعه‌ی طولانی Hellblade 2، این بازی در موقعیت منحصر به فردی قرار دارد. البته بسیاری از طرفداران به توانایی‌های نینجا تئوری و مایکروسافت در ارائه‌ی یک بلاک‌باستر درخور اعتماد دارند.
Ragnarok دنباله‌ی اثری بود که به عقیده‌ی بسیاری بهترین پروژه‌ی استودیوی سانتا مونیکا تا به امروز است. سافت ریبوت God of War پیش از این به عنوان یکی از بهترین بازی‌های تاریخ تحسین شده بود. اما سانتا مونیکا با دنباله‌ی آن توانست اثری هنری را خلق کند که حتی استانداردهای بالای بازی ۲۰۱۸ را پشت سر می‌گذارد.
شخصیت‌های متعدد دیگری هم از رویکرد سانتا مونیکا در روایت داستان سود می‌برند و روایت کلی برای لذت بردن بازیکنان ریتم خوبی دارد. Hellblade 2 می‌تواند ساختار مشابه‌ای را پیش گرفته و داستان Senua و قبیله‌اش را به آرامی و با حوصله به تصویر بکشد.
بازی‌های جهان باز می‌توانند به خاطر حجم زیاد ماموریت‌های موجود، کمی حواس بازیکن را از داستان اصلی پرت کنند. با این حال، God of War: Ragnarok در این دام نیفتاده و گیم‌پلی خود را متمرکز نگاه می‌دارد. این تصمیم تاثیر زیادی روی موفقیت God of War: Ragnarok داشته است. بازیکنان می‌توانند با به پایان رساندن اهداف اصلی در یک منطقه به ماموریت‌های جانبی دسترسی داشته باشند و مشغول انجام آن‌ها شوند. این مهم باعث شده تا تجربه‌ی بازی خطی و استوار باقی بماند. Hellblade 2 هم می‌تواند از شمشیر دو-لبه‌ی گیم‌پلی جهان باز با چنین روشی اجتناب کند.
علی‌رغم عدم اعلام یک تاریخ عرضه‌ی رسمی، انتظارات برای ماجراجویی بعدی Senua بالا است. Senua شاید دیگر قصد برگرداندن معشوقه‌ی خود به زندگی را نداشته باشد، اما Senua’s Saga می‌تواند داستانی در مورد انتقام باشد. روش منحصر به فرد نینجا تئوری در به تصویر کشیدن بیماری‌های روانی در دورانی قرون وسطایی، بدون شک جذاب است. همکاری این استودیو با مایکروسافت هم باید نتایج خوبی را در بر داشته باشد.
بازی Senua’s Saga: Hellblade 2 در حال حاضر برای ایکس باکس سری ایکس/اس و پلتفرم PC در دست توسعه است.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
نهایت بتونه کپی پیست کنه
نزدیک گاد او وار برسه
برای یه لحظه دیدگاه متعصبانتون رو بزارید کنار!
گادو بازی کردی؟ هلبلید ۱ رو هم بازی کردی؟جفتشو؟داستاناشو فهمیدی؟اوکی حالا میتونی نظر بدی!
طرف اینقدر انگلیسیش ضعیفه یک دهم دیالوگ هارو هم نمیتونه بفهمه بعد میاد میگه هلبلید چرته.فلانه…
بازیایی ک توسط استدیو های بزرگ ساخته میشن حتی اگر بد باشن بازم اینقدر فن دارن ک روشون ماله بکشه…
انصافا گاد رگناروک در برابر نسخه قبلش حرفی برای گفتن نداشت.مخصوصا از حیث داستانی.یه کپی پیست کامل از نسخه قبلیش بود.قبول کنید خدایی!!
قول میدم نصف کسایی ک میگن هلبلید از گاد ضعیف تر بود اصلا هلبلید رو بازی نکردن یا اصلا هیچی از داستان این بازی نفهمیدن!!!صرفا دنبال سیستم مبارزات خفن و سر و صدای توی بازی میگردید :)))
تافل دارم البته نیاز ندارم ب ی سری بچه سال که تازه ۲ ساله دستشون ب کنسول و بازی رسیده ثابت کنم
هلبلید ۱ و پلی دادم پلاتش هم کردم
کل سری گاد او وارم پلات کردم
بازم نیازی ندارم ثابت کنم
داستان هلبلید هم میدونم چیه
ولی اینکه بخان با گاد مقایسه ش کنن جوکه قرنه
من رگناروک و گاد ۲۰۱۸ رو پلات کردم هلبلیدم بازی کردم خودت خندت نگرفت از حرفات؟؟؟هلبلید داستانش فقط خیلی خوب بود وگرنه تو گیم پلی کلی مشکل داشت خیلی جا ها برام حوصله سر بر میشد اصلا از لحاظ کیفی نمیتونه نسخه اولش با گاد رقابت کنه رگناروک فقط روایتش یسری ایراد داشت از بقیه منظر عالی بود و همه جوره نسبت به ۲۰۱۸ پیشرفت داشت مخصوصا کامبتش
باز اومدی یه شتی بگیو بری
همین الانش از gow جلوتره با اون داستان مسخرش
الان یه سری اسپنسر فن جو گیر
میان میگن هلبلید ۲ از گاد هم بهتر میشه
من میگم از گاد بهتره ، حالا تو فشار بخور 😂 + مایل به فشار ۲ ؟
من موندم کی تیک ابی رو به تو داده.
تیک آبی نداره که :/
یا نکنه سایت برا من باگ خورده
تیک ابیش کجا رفت؟ 😂
از تاثیر فکت های فوق سنگین من، تیک ابیش پرید 😏😎🥲😂🤣
نداره
این بنده خدا فک کنم زیاد میزنه
شاید جدی جدی شد از کجا میدونی
کسی که این حرف و میزنه خودشو باید بکشه.
جدا از اون چرا بهتر نشه؟!
از آینده اومدی؟!
دقیقا
چون واقعا بهتره
شما این بازیا مثل هلبلید زیادی براتون دارکه همون کچل در زمستان باید بازی کنین با کودک خردسالش خوش بگذرونین
دقت میکنم تمه پدوفیل هم توی همه بازیای سونی داره نفوذ میکنه خیلی جالبه
who knows؟
تو میتونی به تعداد کارمندان استودیو نینجا تئوری یه نگاهی بکنی
و همچنین تعداد بازی های در حال توسعشون
تا بفهمی بزرگی یا کوچیکی بازیشون رو…
گرچه مطمئنم بازی خوبی میشه
ولی به درجه گاد نمی‌رسه…
مگه من گفتم میرسه؟
از حیث روایی، حتی اگر نویسنده Hellblade روی مواد هم باشه، این پتانسیل رو داره داستان بهتری نسبت به رگناروک بنویسه.
همون روایت برنده جایزه بهترین narrative در مراسم گیم اواردز شد اون هم با وجود رقبایی مثل الدن رینگ و پلگ تیل ۲
everything everywhere all at once هم با وجود فیلم هایی مثل The Banshees of Inisherin بهترین فیلم سال از نظر اسکار شد. اگر روایت بدون ریسک با اون pacing داغون و ضعیف و پایان بندی مهدکودکی رگناروک از نظر این منتقدها بهترین نمیشد، قطعاً شک میکردم یه مشکلی وجود داره.
اینا همون منتقد هایی بودن که الدن رینگ رو گوتی کردن
پس با همین منطق میشه گوتی شدن الدن رینگ یا هر جایزه دیگه ای رو هم زیر سوال برد
من با گوتی شدن الدن رینگ یا سالی که لست و دیسکو بهترین روایت رو بردن حال نکردم ولی نمیام بگم عه پس این منتقد ها چیزی حالیشون نیست
گیم اواردز هم قابل مقایسه با اسکار نیست مشخصه مقبولیت کدوم بیشتره
گیم اواردز هر سال داره مخاطب های بیشتری جذب می‌کنه برخلاف اسکار که هر سال بیننده هاش ریزش داره
گوتی شدن الدن رینگ هم به همین اندازه فاقد اهمیته، حتی یه کامنت هم ندارم که در مورد گوتی شدن الدن رینگ حتی صحبت کرده باشم چه برسه ملاکی برای هر ادعایی باشه. بهتر نیست مستقل فکر کنید؟ منتقد و کاربر و فروش دفاع از محتوا نیست. در مورد مکانیک های بازی و روایت صحبتی دارید بسم الله، ندارید؟ بیش از این از دیدگاه یه سری آدم دیگه به عنوان ابزار بحث و دفاع از یک بازی استفاده نکنید.
@emin3m
https://s2.uupload.ir/files/i_bleave_you_dont_care_xu91.jpg
@alirmz20
به خدا همینه😂
خوب به منظر شما ضعف سانتامونیکا چی بود؟ تعویض بارلوگ؟
ضعیف بودن کارگردان و نویسنده یا فشار شرکت سونی؟ یا زمان کم‌اوردن؟ چون در بحث باس ها فایت اول با ثور بی نظیر بود و فایت با هایمدال و با گارم هم عالی اما دو تا باس مهم آخر با ثور و اودین عجیب بود….فایت آخر با ثور عالی اما کم ، واقعا بسیار کم بود که برخلاف انتظار ما بود چون نسخه اول فایت اول با بالدر عالی و فایت آخر محشر بود اما اینجا فایت آخر باثور کم بود و فایت با اودین هم فقط میشه گفت خوب بود که ماانتظار فوق العاده بودن داشتیم….مشکل کجا بود؟
چون بااینکه به نظر من داستان خوب بود ولی ایده های جالب تری هم می شد بذارن مثل داستان اولیه کنسل شده
چندین بار توضیح دادم هیچکدوم از باس‌‎های بازی از نظر الگوی حملات و دیزاین مبارزه خوب نبودن از باس اول ثور گرفته تا باس انتهایی با اودین. قبلاً چندین پاراگراف توضیح دادم، نمیتونم هر بار از اول تمام نکات رو ذکر کنم (مینی باس‌های بازی که روی مهارت و استراتژی تاکید بیشتری دارن رو بیشتر میپسندم). کامنت من در مورد ساختار مبارزات اودین و ثور بیشتر از ۵ پاراگراف کامل بود.
جدای از خوب یا بد بودن ساختار مبارزات و الگوهای حمله. از دیدگاه epic بودن تنها مقدمه بازی قابل قبوله دو باس نهایی به هیچ عنوان اپیک نیستند. باس‌های میانی بازی هم بالا پایین دارن و بعد از مقدمه تنهایی جایی که حس اپیک بودن همیشگی god of war رو دریافت کردم مربوط به garm میشه. اپیک بودن هم به صحنه های سینماتیک خلاصه میشه نه سیستم مبارزات، گیمپلی و مبارزات هیچ حس اپیک بودنی انتقال نمیدن، بلکه فقط صحنه های سینماتیک این وظیفه رو برعهده دارن.
در مورد بارلاگ و ویلیامز نظری ندارم، هیچ فرقی نداره ویلیامز نوشته یا بارلاگ از قبل این طرح رو ریخته من فقط و فقط مشکلات رو میبینم و هیچ کاری با عوامل ندارم. چه فرقی داره چه کسی گند زده به طرح بازی و از پتانسیل ها استفاده نکرده، در هر صورت نتیجه اینیه که منتشر شده و بیخودی مورد ستایش قرار گرفته.
دوست عزیز. اون ایده اولیه رو شما فقط اولشو میدونید. اگه بهتر و جالب تر بود پس چرا رد کردن ایده رو؟ ما فقط اولشو میدونیم. اگه کل ایده رو میدونستیم و داستان بهتری میبود باز میشد یچیزی.
آقای کریمی به خاطر اینکه هی گاد هیت می کنی میخوایم تیک آبی ازت بگیریم تا عبرت بشه برای هیترها😂
اما جدا از شوخی من همیشه تو همه پست ها با شما سر رگنوراک بحث می کردم و هنوز هم سر یه سری از حرفام وایسادم ولی از موقعی که نویسنده ها اعلام کردن نسخه اولیه داستان چیز دیگه ای بوده واقعا ناراحت شدم چرا اونو اجرا نکردن…..اگر دقت کنی اگر اون داستان پیش میبردند هم جو و محیط بازی با سری گاد همخونی بیشتری داشت و هم به بازی اول ربط بیشتری داشت برای نمونه تو نسخه اول تو الف‌هایم وقتی کریتوس داشت وارد نور می شد تبرش به اتریوس داد و گفت این هدیه نیست و امانته که اتریوس میگه اره اما فعلا …با این دیالوگ خیلیا انتظار داشتیم اتفاقی بیوفته و تبر به اتریوس برسه که اگر طرح اول داستانی اجرا می شد همینطور می شد…..یا داستان والکری ها که همشون تو نسخه اول به والهالا رفتن هم همینطور…انتظار داشتیم یه کمک بزرگی به کریتوس بکنن که اگر کریتوس می‌مرد و به هل یا والهالا میرفت قطعا اونا کمک اتریوس می کردن برای برگردوندن کریتوس …..تو رگنوراک فریا رفت خودش آوردشون بعد گفت زنده شدن و تو جنگ آخرم یه فایت ازشون ندیدیم و به نظرم میتونستن حداقل جالب تر مرتبطشون کنن….و در آخر اگر کریتوس به دست ثور کشته می شد بعد وقتی دوباره زنده میشد و با ثور می جنگید و شکستش میداد اما نمی کشتش تکامل شخصیت کریتوس بهتر نشون میداد ( البته این نظر منه ) و همینطور تیر واقعی تو بازی میدیدیم که احتمالا کمک اتریوس می کرد برای نجات کریتوس و شخصیتشو بیشتر میشناختیم و جنگیدنشم میدیدیم و روبه رو شدن اتریوس ۳۰ ساله با کریتوس برای اولین بار جالب بود ….اما خوب مشکلات اون داستان این بود که چون اتریوس بزرگ تر میشه باید گیم پلی کاملی براش مهیا می کردن که باعث می شد زمان ساخت بازی طولانی تر بشه و همینطور خیلیا مرگ کریتوس تکراری و‌کلیشه ای میدونن و مخالف هستند …. اما ایرادی که بعضی دوستان چه منتقد چه هیتر به بازی میگیرن بحث دیالوگ ها و برخی شخصیت های بازیه که منم قبول دارم مقداریشو و این به ضعف کارگردان و نویسنده ها برمیگرده و این کارشون واقعا عجیب بود…بارلوگ تو نسخه ۲۰۱۸ تعادلی ظریف بین خشونت و جنبه شوخی بازی برقرار کرد جوری که از قرمزهای گاد عبور نکرد بلکه زیباترش هم کرد اما تو این نسخه ویلیامز و نویسنده ها اصلا به خط قرمزها توجهی نکردن …برای نمونه ویلیامز گفت ((وقتی راتاتوشکر آوردیم همکاران گفتن این دیگه زیاده رویه اما من قبول نکردم )) که البته دلیل کارشم میگه اینه که چون داستان سنگین و ناراحت کنندست که کاملا باهاش مخالفم…..در بقیه قسمت ها بازی فوق العاده بود و جوایزی هم که گرفت حقش بود…با تمام ایراداتی هم که الان گفتم جایزه بهترین داستان حقش بود چون در مجموع داستان عالی تعریف کرد و متفاوت و این انتقادهایی هم که میکنم برای اینه که بکی از مهم ترین سری های تاریخه بازی و همه درش مو رو از ماست میکشن بیرون و اینکه برای مثال داستان پتانسیل رسیدن به ۱۰۰ داشت ولی اینا به ۷۵ رسوندن که این ضعف کارگردان و نویسنده هاست اما خوب نویسنده و کارگردان خوش شانس بودن که به چیز آماده در اختیار داشتن و اکثر یوتویوبرهایی که طرفدار گوتی شدن الدن رینگ بودن با قاطعیت بهترین داستان حق گاد میدونستن ولی کاش جوایز نمی برد که این تیم نویسندگی و کارگردانش یه کم تلنگر میخوردن و حداقل ادامه سری به این شکل جلو نبرن …. در آخر نبود بارلوگ ظربه زد به بازی
هیت نکردم، حقیقت تلخه. تیک آبی هم که ندارم.
تیکه آبی چیه، بگذارید در این لحظه ی روحانی، mark of the outsider رو به شما هدیه بدم، ای سردبیر، میتوانی از این نیرو برای خیر و برای شر نیز استفاده کنی ولی اول از همه
will you accept the mark? yes or no
حقیقت اینه رگناروک فوق العاده ست اما شاهکار نیست مثل ۲۰۱۸
آقای کریمی
شما الان بین ۲۰۱۸ و رگناروک کدوم رو انتخاب میکنید؟؟
چون خیلیا رگناروک رو بهتر میدونن
یعنی با وجود ضعف های رگناروک
۲۰۱۸ رو خیلی ضعیف تر میدونن!!!
هیچکدومش رو دوست ندارم، بازی‌های کلاسیک رو ترجیح میدم. اما بین دو بازی رگناروک و ۲۰۱۸، ۲۰۱۸ رو در جایگاه بالاتری میبینم. گیم‌پلی رگناروک، سیر تکاملی سافت ریبوت سانتا مونیکا بود، تنها چیزی که مثل روز روشن بود امکان گند زدن بهش وجود نداره گیمپلی بود، ساختار توسط ۲۰۱۸ شکل گرفت، رگناروک ۴ سال فرصت داشت فقط اون ساختار رو گسترش بده و به نظرم کار بزرگی نکردن که یه سری باس فایت و باس جدید اضافه کردن و گیمپلی رو هم تا حدودی گسترش دادن، کل رسالت رگناروک در مبحث گیمپلی همین بود و برای من گیمپلی یه تکامل قابل انتظار بود. نه شگفت‌زده‌ام کرد نه چیز عجیب و غریبی بود. برای این قالب جدید که بارلاگ پایه‌گذاری کرد، روایت مهم بود وگرنه گیمپلی که از همان ابتدا به نفع روایت کندتر و عقب مانده شده بود و کشش سری کلاسیک رو نداشت.
این همه تلاش کرد سانتا مونیکا که یک کریتوس و god of war روایت محور و پخته ارائه بده. ۲۰۱۸ به هدفش رسید و یک پرولوگ عمیق بنا کرد، ولی جایی که اکثریت اتفاقات رخ میده (رگناروک) عجله‌ای و شتاب‌زده به همه چیز گند زد و این یعنی فاجعه. ۲۰۱۸ یک نوع بازی انفجاری بود از گیمپلی تا روایت ۱۸۰ درجه تفاوت داره با چیزی که قبلاً سانتا مونیکا خلق میکرد. رگناروک همانطور که انتظار میرفت اثری هست که در سایه‌ ۲۰۱۸ قرار میگیره و البته نمیتونه روایت رو اعتلا بده.
از دیدگاه گیم‌پلی و سیستم مبارزات هم بازی میتونست خیلی بهتر و شگفت‌انگیزتر باشه و حداقل باس‌فایت‌های بهتری ارائه بده. من God of War 2018 رو بخاطر گیم‌پلی نپسندیدم و زمانی گیمپلی رو پذیرفتم برای رگناروک و به عبارتی با خودم گفتم کاریش نمیشه کرد، بازی جدید سانتا مونیکا از نظر روایت نتونست راضی کننده ظاهر بشه حداقل برای من.
وقتی نسخه ۲۰۱۸ با رگناروک مقایسه میشه، شما نمیتونی بحث تنوع بهتر رگناروک رو پیش بکشی، دو بازی در دو شرایط مختلف ارائه شدن یکی شروع‌کننده ماجرا بوده و تایمی صرف طرح ریزی و موتورگرافیکی شده و دیگری ۴ سال فرصت داشته که فقط روی پایه های قبلی گسترش پیدا کنه. در حالی که بخش دیوانه کننده ماجرا اینه که ۲۰۱۸ خیلی خیلی روایت هوشمندانه تری داره تا بازی عجله‌ای رگناروک
حرف شما حقیقت نیست دوست عزیز. نظره.
کسی ۲۰۱۸ رو خیلی ضعیف تر ندونسته. چونکه کسی از Ragnarök بیشتر خوشش اومده دلیل نیست ۲۰۱۸ رو خوب و یا حتی شاهکار فرض نکنه.
یطوری متن مینویسید انگار اگه کسی رگناروک رو بهتر بدونه و یا از رگناروک بیشتر خوشش بیاد مرتکب جرم شده و باید جواب پس بده.
🤣🤣🤣🤣
هر جا،هر صحبتی صحبت از رگناروک باشه، ٱقای کریمی هم حاضر و آماده هست تا همچین کامنتایی رو پست کنه😅.
ما که از خدامون هلبلید هم یه شاهکار بشه مثل گاد
لعنت به هرکی که هیت بده این اسکی از اون
حتی assassin’s Creed Valhalla هم از گاد رگناروک بهتره چه برسه به ابرشاهکاری مثل Hellblade 2
فقط برو گیمپلی و مبارزات پرتاب نیزه Hellblade 2 رو نگاه کن و با پرتاب نیزه رگناروک مقایسه کن اوف اوف
😅😅😅
والهالا تو بدترین حالت هم از لحاظ داستان و روایت و نشون دادن اساطیر نورس کیلومتر ها بهتر از رگناروک هست
حداقل تو والهالا دو ساعت مشغول سیب جمع کردن و رنگ پرتاب کردن نیستی
مقایسه والهالا و رگناروک مثل یه جوک میمونه از وقتی گاد اومده کل مدیا شده مسخره کردن اساطیر نورث تو والهالا و مقایسه کردنش
ابر شاهکار؟🤣
مثل قسمت یکش 😂
فکر کنم استارفیلدو تونستی زود تر از زمان انتشار تجربه کنی
(پیکنیکی زود تر رسیده دستت )
بله کلا ماهیت ویدیو گیم پرتاب نیزش هست 🗿
مگه بازی چیز دیگه ای هم داره ؟
ماهیت گاد هم کاملا پرتاب تبر
رگناروک یکی از موفق ترین بازی های یه دهه اخیره کمتر گیمی میتونه در این سطح ظاهر بشه
داستان بیخیال گرافیکش که مطمئن هستیم از گاد اف وار بهتره
خوب گفتیا دقت نکرده بودم
از کجا میدونی
از آینده که نیومدی
یه زمان هم توم ریدر بهترین اکشن ادونچر بود الان انچارتده در آینده شاید ایندیانا جونز
اگه هلبلید بزنه رو دست گاد کسی نمیگه گاد بازی بدیه کی این فرنچایز دوست داشتنی رو اینجوری بهش میگه
روایت راگناروک واقعا خوب نبود که هیچ، خیلی bummer بود
چه اون قسمتایی که با آرتئوس میرفتیم سیب جمع کنیم، چه اون پایان اونجر طور آخر بازی.
بازی قبلی رو انقدر دوست داشتم که پلاتش کردم
ولی وقتی راگناروک تموم شد دیگه حتی اون منطقه ای که باز شده بود و بقیه ساید کوئست هایی که مونده بود رو بازی نکردم…
رگناروک از اول تا وسطاش روایتش عالیه
بخش اترئوس خیلی افت میکنه
پایانش خیلی بد افت میکنه
بعد اخر اخرش یه کاری میکنه برای قسمت بعد هایپ بشی
خدا کنه قسمت بعد خود کوری بارلوگ روش کار کنه
حتی اگه اینو میدادن به استیگ ازموسن ( اگه اسمشو درست نوشته باشم ) توانایی بازی سال شدنو داشت
کوری بارلوگ یکی از کارگردانای این نسخه بود. همون اول بازی اسمش حتی قبل از اریک ویلیامز میاد. با عنوان Creative Director. اگرهم به نظر شما اشکال داشت توی بخشای اتریوس، فقط تقصیر کارگردان بدبخت نبود، چونکه کوری بارلوگ همیشه مستقیما در توسعه رگناروک نقش اساسی داشت. استیگ اسومسن هم آنچنان کارگردان بهتری نسبت به اریک ویلیامز نیست. ما نمیشناسیم این اقایون رو، خواهشا اینقد قضاوت نکنید این اشخاص رو. سنگینی باری که بر دوش اریک ویلیامز بود صد برابر گاد ۳ بود. چونکه با تصمیم کوری بارلوگ وظیفشون توی رگناوک جمع کردن دو بازی توی یه بازی بود. حاضرم شرط ببندم اگه دقیقا همین بازی، با همین داستان و روایت و گیم پلی وهمه چی، توی تیتراژش به جای اریک ویلیامز مینوشت کوری بارلوگ الان خیلیا این حرفا رو نمیزدن. ( حقیقتا فقط ربع ساعت از قسمت اتریوس حوصله سربر بود، اونجایی که میوه جمع میکنن، وگرنه اولش و حتی باس فایت اخر آیرونوود عالی بود، بقیه جاهای بازی کردن با آتریوس عالی بود.)
شرمنده اگه یکم متن طولانی شد.
شاید از نظر روایتی بخشی از اون انتظاراتی که داشتیم برآورد نکرد ( البته برای یسری رو کرد ) ولی واقعن اونجوری که بگیم بد بود نیست
اتفاقا بنظرم روایتش خیلی خوب بود
گاد رگناروک ۲۰۲۰ با یک تیزر معرفی شد ۴ ماه پیش هم عرضه شد و جوایزش هم گرفت و تموم شد رفت
هلبلید ۲ یکسال قبل تر از گاد رگناروک یعنی داخل گیم اواردز ۲۰۱۹ با یک CG معرفی شد اما هنوز حتی تاریخ انتشار هم نداره
بماند هلبلید یک گیم خطی هست و گاد رگناروک یک بازی نیمه جهان باز
یک دورانی این مایکروفنا و اینفلوئنسر های مایکروسافت چقدر دور و بر سونی شایعه درست میکردن که سونی گاد رگناروک رو بخاطر اینکه PS5 فروش بالا بره زود معرفی کرده و مجبور شده تیزر و لوگو نشون بده
بعد گیم خودشون که یکسال زودتر از گاد رگناروک با سیجی معرفی شد هنوز تاریخ انتشار نداره
تازه اساتید معتقد هستن مدیریت استودیو های اکس باکس عالیه و تازه مایکروسافت قراره مدیریت اکتیویژن هم درست کنه
البرت انیشتین : دو چیز را پایانی نیست ، یکی جهان هستی و دیگری انحصاری های بدون تاریخ و تاخیر خورده اکس باکس ولی از اولی مطمئن نیستم
جهیدم
🤣🤣🤣🤣🤣🤣
از ماتریکس خارج شدم ( اشاره به پروفایلت )
بزودی همه پیروان اندرو از ماتریکس خارج و خودش هم از زندان ازاد میشه
تریلر اول هلبلید cg نبود
گرافیکش این قدر بالا بود هنوز بعضی هافکر میکنن سی جی بود /=
میدونم خیلی هاتون ( اگه نگم همتون ) مخالفین ولی بازی که هنوز منتشر نشده رو نباید با بازی که منتشر شده مقایسه کرد ( مثل مثالی که این دوستمون زد ( amir agha )) ولی مگه رگناروگ چی‌ بود که هلبلید ۲ بخواد ازش الهام هم بگیره صد بار گفتم تا ایتن مارو نکشته بازم میگم منکر این نمیشم که رگناروگ از خیلی از لحاظ فوق‌العاده بود ( موسیقی. گرافیک. دیالوگ. شخصیت پردازی تا حدودی .گیمپلی ) ولی از نظر روایت داستانی افتضاح بود نه فقط از کلی از محتوای ( کلمه ی درستش رو یادم رفت ) اساطیر نورث استفاده نکرد بلکه از همونایی که استفاده کرد (😐)
رگناروک روایتش عالی نبود اما به هیچ وجه افتضاح یا بد هم نبود فقط تو مواردی در سطح انتظار ها واسه روایت ظاهر نشد وگرنه اصلا بد نیست و از بقیه لحاظ هم همونطور که گفتی فوق العادست
هر کس میتونه نظر خودش رو داشته باشه من نظر خودمو گفتم
بذار من برم ایتن رو صدا کنم
اینجوری نمیشه
برای چنین چیزی خیلی دیر شده چه نکات مثبت چه نکات منفی. سازندگان هلبلید باید بیشتر از گاد ۲۰۱۸ روی مبارزات و تنوع گیم پلی کارکرده باشن تنها ضعف نسخه اول همین مبارزات بازی بود. اگر درست یادم باشه طراح مبارزات بازی یا چنین شخصی چند وقت پیش گفت مبارزات بازی فوق‌العاده اس، باید صبر کنیم و ببینیم چطور این ضعف بازی رو برطرف کردن. درکل جزوه بازی هایی هست که از موفقیتش تقریباً مطمئن هستم.
دقیقآ میخواستم بگم دیگه برای الهام از راگناروک دیر شده
بنظرم من مشکل اصلی نسخه اول تعادل نبودن بین معما و مبارزات بود جوری که من بخاطر خسته کننده و حوصله سر بر بودن بازی نصفه دراپش کردم
وگرنه با مبارزات میشد کنار امد چون یجورایی بازی ایندی بود
مبارزات هلبلید واقعا بد بود
فقط یه حرکتو تکرار میکرد هیچ تنوعی نداشت
مبارزات بازی بخاطر ایندی بودن محدودیت داشت منتها الان دیگه ایندی نیست و این نوع مبارزات براش ضعف بدی محسوب میشه. با شناختی که از نینجاتئوری دارم انتظارم از مبارزات نسخه ی دوم شرمنده کردن بقیه بازی های این سبک در این زمینه هست 🙂 امیدوارم به سمت پر زرق و برق بودن در طراحی ها نره و تمرکزش روی گیم پلی بازی باشه، بطوری که صرفاً بخاطر گیم پلیش بشه چندین بار تجربه اش کرد.
درکل، هلبلید هم کنار استارفیلد و فورزا جزو بازی هایی هست که نگرانی خاصی راجع به شون وجود نداره. امسال ساله ماکروسافت هست اگر بتونه درست برنامه ریزی کنه برای انتشار بازی هاش.
ناف نینجا تئوری رو با بی پولی بریدن😭
هونلی خوب بود (فکر کنم چون انحصاری بود). ولی بعدش دویل رو سفارشی ساختن🤢. از سر و روی مانکی هم می بارید که پول کم آوردن. بلیدینگ اج🤢 هم از رو بی پولی ساخته شد. سنوا هم که خودشون گفتن تو فقر ساخته شد.

از سنوا خیلی خوشم نیومد راستیتش. کاراکترش یکم زیادی توهمیه واسم و نمی تونم باهاش ارتباط بر قرار کنم. ولی واقعا امیدوارم این چرخه بی پولی این استودیو تموم شه و یه بازی درخور استعدادش بسازه 🤟 تو دل همه اون خشونت گیم پلی بازیاشون، قصه گویی خوبی انجام میدن واقعا. دوسشون دارم.
باید توی گیمپلی هم الهام بگیرن رگناروک گیم پلی فوق العاده ای داشت و نسخه اول هلبلید تو گیم پلی ضعف زیاد داشت
قطعا هیچ سلاحی نمیتونه نزدیک به blade of chaos بگیره برای همین نمیتونه تو گیم پلی الهام بگیره
قاعدتا خیلی دیره
بازی قراره نیمه دوم همین امسال بیاد و مطمئنا بیشتر بخشای بازی تکمیل شده و چیزی به گلد شدنش نمونده باشه
حتی اگه تاخیر هم بخوره نمیتونن هسته بازی تغییر بدن
نه تاریخ دادن
نه تریلر دادن
کی گفته نیمه دوم میاد؟
تایید کردن ۲۰۲۳ میاد
و و قتی تو لیست بازیای نیمه اول نبوده عقل میگه نیمه دومه
همچنین چنتا لیکر هم میگن بازی نوامبر میاد (نظرign هم تو پاکدست مربوط به استارفیلد رو نوامبره)
کسی چه میدونه شاید هلبلید ۲ اومد یه درسی هم به گادآف وار بعدی داد ..
😅😅
نسخه اولو می خواستم پلی بدم دیدم نیم ساعت اول همش کاتسین بود درجا پاکش کردم
من هم مثل تو از آغاز بازی زیاد خوشم نیومده بود. ولی درادامه خیلی بهتر میشه. از لحاظ روایی واقعا عالیه و رفته‌رفته بهتر میشه. (چیزی که در کمتر بازی دیده میشه)
بنظرم یه فرصت دیگه بهش بده. بخش مبارزات هم در نیمه دوم بازی بیشتر میشه. باس فایت های خوبی هم داره
بخاطر هم پروف بودن اوکی
همون اول بازی یک دیالوگ میگه بخش بزرگی از بازی های ترسناک روانشناسی رو میزاره کنار:
سنوئا شجاعه که داره به سمت سرزمین هلهایم میره؟؟
نه سنوئا شجاع نیست شجاعت برای کسی معنا داره که از مرگ می ترسه
حالا برو بشین دوساعت فکر کن که معنای این دیالوگ چیه تا بفهمی این بازی برای بچه ها نیست و دیالوگ های عمیقی داره
احتمالا انگلیسیت قوی نبوده که این دیالوگ ها رو نشنیدی
خب این دیالوگی که گفتی الان مثلا خیلی تاثیر گذار بود استاد زبان
اگر Hellblade 2 شاهکار بشه بتونه Ragnarok مقایسه مثلاً یه جاهایی Hellblade 2 بهتر باشه یا Ragnarok احتمالا این تور باشه شاید در نظر بگیریم از Ragnarok الهام بگیره نه تقلید کنه اگر بازی
Hellblade 2 شاهکار بشه یه کمک قدرتمندی برای Xbox در سال ۲۰۲۳ میشه
جوری داخل متن نوشته تریلر هایی که انگار چنتا تریلر ازش اومده 😂
۲ تا تریلر اومد یکی in engine یکی هم cg
نمیدونم برای بازیی که انقدر با روز عرضه فاصله داشته چرا باید cg نشون بدن
دقیقا cg رو از کجات در آوردی ؟ خود جف کلی گفت این ویدیو کاملا خود بازی اما از اونجایی انقدر طبیعی ساخته شده و سونی حتی تو خواب هم نمیتونه انقدر واقعی بازی بده بیرون همتون تصور کردین بلکه تریلر نه گیم پلی حالا صبر کنید کوالیشن بازیش رو عرضه کنه حتی نمی‌تونید تصور کنید چه کیفیتی خواهد داشت و گیم رو از واقعیت نمی‌تونید تشخیص بدین اونوقت
نه داداش
مگه تریلر cg ش رو ندیدی؟
یکی اون in engine هست
یکی cg
همون سال که اون تریلر اومد سونی دث استرندینگ و سال بعدش بازیی به گرافیک لست اف اس پارت ۲ رو کنسول ۱.۸ ترافلاپسی اجرا کرد😂
وقتی پر گرافیک ترین بازیای سال از استودیو های سونیه در مورد گرافیک حرف نزن🤣
بازیایی که با موتور داخلی استودیو ها ساخته شدن نه انریل انجین ۵
وقتی ۴ سال پیش یه تریلر نشون دادن که اوج فعالیت کاراکتر اینه که یه خط مستقیمو بره جلو بیاد عقب و هنوز یازی عرضه نشده قطعا اون تریلر واقعی نیست😂
لینک تریلر: https://youtu.be/2TR0gaG01do
این تریلر cg هلبلید ۲ هست
منی که از بازی های منتشر شده با محوریت اساطیر روایت و گیم پلی hades رو بیشتر از همه دوست دارم و منتظر نسخه دومم ( وی اصن در باغ نیست و در دنیای خودش سیر میکند )
این بازی نباید تلاش کنه شبیه گاد یا dmc باشه باید خودش باشه!
فرمول موفق نسخه قبلی اصلا هیچ شباهتی به هک اند اسلش های دیگه نداشت و همین بازی رو خاص کرده بود.
خیلی ها به کمبود مبارزات نسخه اول ایراد میگیرن که به حق هم هست. ولی نسخه اول بازی در شرایط خیلی سختی ساخته شده بود. نزدیک به بیست نفر فقط روی بازی کار میکردند. برای GoW 2018 از اونطرف بالای ۳۰۰ نفر مشغول بودند. الان ولی شرایط فرق میکنه و بنظرم واقعا توانایی رقابت با GoW رو داره هلبلید ۲. از لحاظ روایی هم نسخه اول با گاد آنچنان اختلاف فاحشی نداشت و هردو ناب بودن. البته به نظر من
روایتش جالب بود
ولی گیم پلیش افتضاه
فقط به حرکت تکرار میشد همین
هایپ در بین بازی های اینده ماکروسافت برای هلبلید از همه بالاتره حتی استارفیلد
نینجا تئوری استودیو خلاقی که بار‌ها به همه نشون داده که چه کار هایی می تونه انجام بده
حالا فکر کنید بازی قبلی رو با یک تیم کوچیک و به صورت مستقل ساختن
با پول و منابع ماکروسافت چه کار ها که می تونن انجام بدن
ببینید قبلا با همکاری کپکام چه بازی ایی ارئه دادن که عقیده خیلی حتی از دی ام سی های خود کپکام هم بهتر بود
رگناروک و هل بلید دوتاشون گیم های خیلی بزرگی هستن. هل بلید دنیای خیلی دارک تری رو از نورس نشون میده و از لحاظ روایی بهتره
درس عبرت…🙄😉
هلبلید چیه انصافا یه بازی ۳۰ دلاری با ۷ ساعت گیمپلی بدون داستان فقط گرافیکه تازه اگه عرضه شه
بدون داستان ؟ لطفا بازی که در مورد اطلاعات کافی نداری چرت نگویید ممنون
مهم ترین درسی که میتونه بگیره منتشر شدنه :/
مرد حسابی ۲۰۱۹ گیمپلی کپچر شده از سریز اکس نشون دادی وقتی یه بازی گیمپلی از رو کنسول نشون میده یعنی حداقل ۶۰ درصد مراحل ساختو رفته.
الان تو ۲۰۲۳ هنوز تاریخ عرضه ت معلوم نیست.
(البته به احتمال خیلی قوی اون گیمپلی دروغ بوده چون سریز اکس اونموقع نهایی نشده بود ۶ ماه بعدش نهایی شد و کیت های توسعه ش به استودیو ها فرستاده شد و افتضاح Dirt5 یادتونه پیش اومد بخاطر همین دیر نهایی شدن سریز اکس بود)
مراحل ساخت بازی به کندی پیش میره
خود استودیو گفته گیمپلی بوده حرف نینجا تیوری حرفه
هعی هنوزم به ۲۰۱۸ لعنتی فکر میکنم روزی که ردد جلو هوادارا سر خم کرد ای تف 🖤
اوپنینگ گاد رگناروک یکی از بهترینای تاریخه، تا اواسط بازی هم روایت خوب پیش میره ولی در ادامه افت میکنه گیمپلی بازی هم که اصن جای بحث نداره بنظرم توی سیستم کامبت بازی اگه بخواد از گاد الهام بگیره و شبیه اون باشه میتونه گیم فوق العاده ای بشه
تازه داشتم گرم میشدم تموم شد😐
چقدر کوتاه بود
همچین نوشتین چه درس هایی گفتم الان ده مورد لیست میکنین
آقا خواهشا دیگه این عکس گاد رو نذارین
خواااااهشا😂😂😂
هل بلید ۲ از نظر متا حتی به گاد آف وار ۳ که در سال ۲۰۱۰ عرضه شد نزدیک نخواهد شد🤭
دقیقا همینطور که سونی در خواب هم نمیتونه متای بازی هاش به هیلو ۱ برسه
به نظرت ارزش متای ۹۶ انچارتد ۲ با ۱۰۵ تا نقد بیشتره
یا متا ۹۷ هیلو با ۶۸ تا نقد ؟
😂😂
چرا ماستا رو میریزی تو قیمه ها
این کجا و ان کجا
کامنت من رو پایین بخون
یادمه همون ۴-۵ روز اول عرضه رگناروک که تمومش کردم از وجود یه سری چیزا به شدت عصبانی بودم
مثلا همین حضور راتاتوسکر با اون وضعیتش
یا یه نمونه دیگه اینکه بازی برام جوری بود که انگار داستان ۲ ساعت اولش رو یکی دیگه نوشته بود و بقیشو که افتضاح بود یکی دیگه
حتی همینجا هم راجبشون کامنت گذاشتم و خیلیا قبول نداشتن
اما بعدش روز به روز خبراش اومد که همه این تغییرات مزخرف مستقیما کار اریک ویلیامز بوده
نمیدونم چطور میشه ۲۰ سال جز عوامل ساخت gow باشی و ندونی این بازی راجع به چیه
تنها درسی که می تونه بگیره اینه که فیلم سینمایی نباشه
حرف من نیست ولی خیلیا به هلبلید میگن گاد آف وار ایکس باکس
دلیلش هم بجز هک اند اسلش و فضای اساطیر نورثی داشتن اینه که نینجا تیوری و سانتامونیکا هردو رقیب همدیگه تو هک اند اسلش هستن دویل می کرای و گاد آف وار کلی رقابت داشتن
ولی الان دیره برای الهام گیری آخر امسال قراره عرضه بشه
فقط یه دویل می کرای رو نینجا تئوری ساخت
کلا از وقتی گاد اومد دویل میکرای رفت کنار
چون دویل می کرای فقط به گیم پلی اهمیت میداد و داستان ول کرده بود
تو گاد اف وار هم داستان هم گیم پلی عالی بود
به نام خدا
هیچ
توسعه بازی همزمان با انتشار گاد ۲۰۱۸ شروع شد، گاد بعدی اومد، این هنوز نه
چهارسال پیش گفتن داریم نقشه برداری میکنیم از محیط زیست تا بتونیم تو بازی نمایش بدیم
هنوز دارن نقشه برداری میکنن فکر کنم
از وقتی از اون بازی تریلر اومده ۲ تا بازی ناتیداگ داد که سومیش امسال میاد
یدونه سانتامونیکا داد
۲ تا بازی اینسامنیاک داد که سومیش امسال میاد
ساکرپانچ یه بازی داد
گوریلا گیمز ۱ بازی داد
اسپایدرمنی که هنوز تریلر گیم پلی نداده امسال میاد
ولی هلبلیدی که ۲۰۱۹ گیم پلی نشون داده هنوز نیومده😂
Ragnarok واقعا عالی بود
امیدواریم امسال بیاد و بترکونه همین
تمام حقوق این سایت متعلق به گیمفا می باشد.
Copyright© 2023 Gamefa All Rights Reserved

source

توسط funkhabari