رفع تشنگی شدید تابستان: در فصول گرم سال آبرسانی به بدن یک امر ضروری محسوب می‌شود، چرا که بدن در این بازه زمانی به شدت در معرض کم‌آبی قرار دارد. مصرف آب و مایعات در تابستان سبب رفع عطش، جلوگیری از گرما زدگی و حفظ تعادل آب و الکترولیت در بدن می شود. در ادامه این مطلب سلامت، به معرفی بهترین نوشیدنی ها برای روزهای گرم تابستانمی پردازیم که سبب کاهش دمای بدن شده و به هیدراتاسیون کمک می کنند.

بیشتر بخوانید: دستور العمل های نوشیدنی تابستانی شگفت انگیز برای رفع تشنگی در تابستان!

دتاکس واتر

دتاکس واتر یکی از نوشیدنی‌هایی که هم به تامین آب بدن کمک می‌کند و هم خواص بسیاری برای بدن دارد و حتی برای دفع سموم بدن استفاده می‌شود. کالری این نوشیدنی صفر است، بنابراین یک جایگزین سالم برای نوشابه‌های گازدار، نوشیدنی‌های ورزشی، قهوه شیرین، چای شیرین و آبمیوه‌ها خواهد بود.

رفع تشنگی شدید تابستان

شربت خاکشیر و آبلیمو

شربت خاکشیر و آبلیمو یک معجون بی‌نظیر برای خنک کردن بدن در هوای گرم محسوب می‌شود. خاکشیر طبع سرد و تری دارد و موجب خنک شدن بدن از درون و همچنین کاهش حرارت بدن می‌شود و از طرفی در هیدراته کردن بدن نیز مؤثر است.

آب هندوانه

رفع تشنگی شدید تابستان، هندوانه با داشتن بیش از90% آب، برای رفع تشنگی بسیار مناسب است. برای افرادی که در تابستان دچار گرمازدگی می‌شوند، نوشیدن آب هندوانه با کمی گلاب می‌تواند مفید باشد.

تخم شربتی

مصرف تخم شربتی سبب برطرف کردن عطش و جلوگیری از کم آبی بدن در تابستان می شود. در روزهای گرم می‌توانید تخم شربتی را با مقداری شکر و آبلیمو به آب اضافه کنید و چند بار در روز آن را برای آبرسانی به بدن بنوشید.

شربت سکنجبین

شربت سکنجبین از شربت های سنتی و قدیمی ایرانی می باشد که بسیار مقوی و پرطرفدار می باشد. شربت سکنجبین التهاب ناشی از گرما را می‌کاهد و در نهایت سموم بدن را به همراه ادرار یا عرق بیرون می‌آورد.

رفع تشنگی شدید تابستان

شربت به لیمو

رفع تشنگی شدید تابستان، شربت به لیمو یکی از انواع شربت های سنتی و پر طرفدار ایرانی است که برای فصل تابستان مفید است.برای تهیه شربت به‌لیمو خانگی باید آب و شکر را در یک قابلمه بریزید و روی شعله متوسط گاز قرار دهید تا جوش آید. شعله را خاموش کرده و برگ‌های تازه به لیمو را به آن اضافه کنید و اجازه دهید برای 20 دقیقه دم بکشد. شربت را پس از سرد شدن صاف کنید و روی آن آب خنک ریخته و نوش جان نمایید.

شربت نعناع

شربت نعنا در فصل تابستان، برای رفع تشنگی و عطش استفاده می‌شود شربت نعنا علاوه بر رفع عطش، باعث خنک نگه‌داشتن بدن در فصل تابستان می‌شود. می توانید به این شربت زعفران بیافزایید، وجود زعفران در این شربت آن را تبدیل به یک نوشیدنی انرژی‌زا و نشاط ‌آور می‌کند.

بیشتر بخوانید: بهترین نوشیدنی برای رفع تشنگی در ماه رمضان براساس توصیه های ابن سینا!

source

توسط

admin