برخی از بازیگران مطرح و شناخته شده هالیوود سعی دارند تا به SAG-AFTRA برای ثبت نهایی قرارداد فشار بیاورند.

چندین و چند ماه از آغاز اعتصابات گسترده هالیوود گذشته و در حالی که نویسندگان موفق شدند تا به توافقی ارزشمند با کمپانی‌های فیلم‌سازی دست پیدا نمایند اما بازیگران پس از گذشت ۹۷ روز هنوز به یک اجماع مناسب نرسیده و به نظر می‌رسد که چنین بازه زمانی طولانی‌ای حتی خود بازیگران را نیز کلافه و خسته کرده است. زیرا طبق تازه‌ترین گزارش منتشر شده، گروهی از بازیگران مشهور و تراز اول هالیوود به SAG-AFTRA فشار آورده تا هر چه زودتر یک راه‌حل پیدا نمایند.

این گزارش به نام‌هایی همچون جرج کلونی، تایلر پری، اسکارلت جوهانسون، اما استون، بن افلک و برخی دیگر از بازیگران شناخته شده اشاره کرده که طبق نشست اخیر با هئیت مدیره SAG-AFTRA نارضایتی خود را نسبت به شرایط موجود ابراز کرده و خواستار رسیدگی هر چه زودتر به قراردادی هستند که بتواند این اعتصابات را پایان دهد.

خواسته اتحادیه SAG-AFTRA نه تنها مربوط به رعایت عدالت در ارائه دستمزد و حق بازیگران می‌باشد، بلکه آن‌ها خواستار اختصاص مبلغی در حد و اندازه ۵۰۰ میلیون دلار به صورت سالانه از سوی پلتفرم‌های استریمی هستند که میزان مشترکین و بینندگانش در طی سال متغیر جلوه می‌کند. با این حال SAG-AFTRA هنوز موفق نشده تا به توافقی ارزشمند دست پیدا نماید که گویا انتقاد شدید بازیگران را در پی داشته است.

جرج کلونی با چنین مسائلی غریبه نیست؛ زیرا او جزو مهمترین افرادی بود که در سال ۲۰۰۸ و پیش از ادغام SAG و AFTRA خواستار پایان اعتصاباتی شده بود که صنعت هالیوود را به تعطیلی کشانده و افراد مرتبط با آن را در شرایط اقتصادی بدی قرار داده بود و در این امر نیز بسیار موفق ظاهر شد.

تاکنون پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی مختلفی از بابت اعتصابات SAG-AFTRA لطمه دیده که مانع حضور بازیگران بر سر پروسه تولید شده است. با این حال دخالت بازیگران نام برده شده می‌تواند پروسه رسیدن به یک توافق برد برد را برای هر یک از طرفین سرعت ببخشد.

منبع: ورایتی

source

توسط funkhabari