27 مهر 1402 ساعت 14:21

عربستان سعودی قصد دارد در دل کویر و دره، یک منطقه توریستی خوش آب و هوا و مدرن با نام Leyja بسازد که بسیار مجلل بوده و از امکانات زیادی برای توریست‌ها برخوردار است.

NEOM ساخت اولین منطقه گردشگری پایدار در عربستان سعودی را اعلام کرد که قدم بزرگی در زمینه صنعت توریسم مبتنی بر حفاظت از محیط زیست خواهد بود. لیجا – Leyja منطقه‌ای واقع در خلیج عقبه (دره‌ای در شمال غربی عربستان سعودی) است که به‌زودی به‌عنوان جدیدترین مقصد گردشگری پایدار به روی گردشگران باز می‌شود و هدف آن ارائه تجربیات مختلف سازگار با محیط زیست برای جهانیان خواهد بود.

امکانات منطقه توریستی Leyja عربستان

طبق بیانیه هیات‌مدیره NEOM، این منطقه گردشگری که در دل یک کویر ساخته خواهد شد، دارای سه هتل است که برای تکمیل محیط طبیعی این منطقه طراحی شده‌اند. گردشگران می‌توانند به ماجراجویی بپردازند، دره عقبه را کاوش کنند و حضور در استراحت‌گاه‌های سلامتی با امکانات همه‌جانبه را تجربه کنند.

منطقه توریستی عربستان

گزینه‌های تغذیه‌ای مجلل، رستوران‌های مدرن، استخرهای اینفینیتی روی بام، پیاده‌روی در دره، مسیرهای پیاده‌روی خوش‌منظره، دوچرخه‌سواری در کوهستان و صخره‌نوردی از جمله فرصت‌هایی هستند که پیش روی گردشگران در منطقه گردشگری Leyja عربستان قرار می‌گیرند.

پیش به سوی چشم انداز 2030 عربستان

هدف این شرکت، حرکت به سوی چشم انداز 2030 عربستان سعودی برای ایجاد یک صنعت گردشگری قوی و پایدار است. در این بیانیه اشاره شده است که NEOM قصد دارد بیشتر زمین‌های خود را در مقاصد و شهرها به‌عنوان ذخیره‌های طبیعی در نظر بگیرد. علاوه بر این، 95 درصد از لیجا برای طبیعت حفظ خواهد شد و از تکنیک‌های ساخت‌وساز نوآورانه و زیست‌محیطی برای ادغام ساخت‌وساز با چشم‌انداز طبیعی استفاده می‌شود.

منطقه توریستی عربستان

در این بیانیه تاکید شده است که سه هتل Leyja با هوشمندی و حساسیت توسط معماران برجسته جهان طراحی شده‌اند تا طبیعت محیط را تکمیل کنند و تجربیات ممتازی را به گردشگران ارائه دهند. آنها همچنین اعلام کردند که در حال برنامه‌ریزی برای ارائه 120 اتاق بوتیک پیشرفته و سوئیت هستند. این املاک، تجربیات متفاوت و جذابی از جمله ماجراجویی، صخره‌نوری، کاوش در دره و یک استراحت‌گاه سلامتی همه‌جانبه را ارائه می‌دهند که هر یک از آنها به‌طور منحصربه‌فردی با محیط طبیعی خود در لیجا طراحی شده‌اند.

سه هتل Leyja دارای ساختار زیبا و منحصربه‌فردی هستند که مانند یک پلکان از دیواره‌های دره بالا می‌رود. این سازه به مهمانان و گردشگران اجازه می‌دهد تا به صخره‌نوردی و سایر فعالیت‌های پرانرژی در مناطق مجاور دسترسی داشته باشند. هتل دوم نیز در دل دره واقع شده است و مهمانان می‌توانند از داخل دره عقبه و به وسیله یک پلکان به بالای هتل بروند.

منطقه توریستی عربستان

نئوم اعلام کرده هتل سوم یک استراحت‌گاه سلامتی است که با هدف ارتقای طول عمر، امکانات پیشرفته را ارائه کرده و زیبایی اطراف و دیواره‌های دره عقبه را منعکس می‌کند و تجربه‌ای منحصربه‌فرد و تعاملی را برای بازدیدکنندگان فراهم خواهد کرد.

این منطقه گردشگری جدید عربستان هنوز در مراحل توسعه قرار دارد و شرکت نئوم در بیانیه‌ی خود، هیچ تاریخی را برای افتتاح آن اعلام نکرده است. Leyja پس از افتتاح به گردشگران اجازه می‌دهد تا نه‌تنها لذت از محیط طبیعی و فعالیت‌های تفریحی را تجربه کنند، بلکه تجربه‌ها و فعالیت‌های باکیفیت متنوعی را برای آنها فراهم خواهد کرد؛ از جمله انواع امکانات رفاهی، استخرهای اینفینیتی روی بام و رستوران‌های مجلل و عالی با سرآشپزهای معروف. مهمانان همچنین می‌توانند با کمک راهنماها در مناظر کوهستانی دیدنی دره عقبه، پیاده‌روی کنند و از فعالیت‌هایی مانند دوچرخه‌سواری در کوهستان و کوهنوردی لذت ببرند.

source

توسط