کمپانی هوندا محصولات فراوانی در حوزه خودرو تولید کرده و توانسته با گذشت چند سال آمار فروش خود را افزایش دهد. این شرکت در حال حاضر نیز اعلام کرده است که می‌خواهد روی سدان جدیدی تمرکز کرده و آن را در بهار 2024 راهی بازار آمریکا و کانادا کند.

این خودروی هیبریدی هوندا سیویک 2024 نام گرفته است. هوندا قصد دارد نسخه‌های سدان و هاچ بک این مدل را نیز به نسخه‌های هیبریدی هوندا CR-V و آکورد اضافه کند. هوندا اعلام کرده که اولین مدل از این خودرو که زودتر وارد بازار می‌شود، همان نوع هیبریدی هوندا سیویک 2024 خواهد بود.

پس از آن نیز نسخه هاچ بک همان مدل عرضه خواهد شد که در کارخانه خودروسازی هوندا ساخته می‌شود. پیشرانه دو موتوره الکتریکی این خودرو نیز توسط هوندا ساخته می‌شود. رکسانا متز، یکی از مدیران کارخانه هوندا درباره تولید این خودرو اینچنین گفت که مهندسان سعی دارند با ساخت هوندا سیویک 2024 هیبریدی نقش مهمی در استراتژی الکتریکی‌سازی هوندا ایفا کنند.

فروش مدل‌های هیبریدی هوندا در حال حاضر با استقبال خوبی روبرو شده است؛ بنابراین امیدواریم در آینده نیز این آمار افزایش یابد. متاسفانه هنوز مشخص نیست که پیشرانه موجود در این خودرو چه مقدار قدرت و گشتاور تولید می‌کند.

البته این مدل در اروپا با پیشرانه دو موتوره الکتریکی چهار سیلندر همراه شده که می‌تواند 181 اسب بخار (135 کیلووات) قدرت و 232 پوند فوت (315 نیوتن متر) گشتاور تولید کند. این موارد شامل e-CVT هوندا نیز می‌شود.

هوندا آکورد هیبریدی نیز قادر است نسبت به مدل بالا قدرت بیشتری تولید کند. این مدل با قدرت 204 اسب بخار (152 کیلووات) و گشتاور 247 پوند فوت (334 نیوتن متر) عرضه شده است.

هوندا باور دارد که بیش از 50 درصد از خریداران هوندا آکورد پس از معرفی و عرضه هوندا سیویک 2024، به سراغ نسخه هیبریدی بروند. این شرکت پیش‌بینی می‌کند که حداقل 40 درصد از فروش هوندا سیویک 2024 در زمان عرضه آن مربوط به خودروهای هیبریدی باشد.

انتظار می‌رود که مدل آمریکایی تفاوت چندانی با نسخه اروپایی نداشته باشد و از همان صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی 9.0 اینچی و نمایشگر ابزار دیجیتال 10.2 اینچی نسخه اروپایی استفاده کند.

این شرکت در سال 1979، تولید موتور سیکلت را در آمریکای شمالی آغاز کرد و از نوامبر 1982 در کارخانه خودروسازی Marysville در آمریکا به تولید خودرو مشغول است؛ یعنی چیزی بیش از 40 سال. هوندا در حال حاضر 18 مرکز تولید عمده در آمریکای شمالی دارد.

همچنین گفته شده که بیش از 99 درصد از خودروهای فروخته شده در ایالات متحده در سال 2022 در آمریکای شمالی ساخته شده‌اند. در مجموع، هوندا بیش از 24 میلیارد دلار برای تولید محصولات خود در آمریکای شمالی سرمایه گذاری کرده است!

source

توسط