وزیر دفاع ایران در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر دفاع سوریه گفت: رژیم منحوس صهیونیستی تلاش دارد تا انتقام شکست غیر قابل ترمیم و بی سابقه عملیاتی و اطلاعاتی خود را با کشتار کودکان و مردم بی‌گناه جبران کند.

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت دفاع ، امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت‌وگوی تلفنی با سپهبد «محمود عباس» وزیر دفاع سوریه ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی به خصوص حمله به بیمارستان المعمدانی غزه گفت: وضعیت فلسطین دردآور است و ما را اندوهگین کرده است.

وی با اشاره به پیروزی‌های حماس در عملیات طوفان الاقصی گفت: بعد از این موفقیت‌ها رژیم صهیونیستی ذات و سرشت واقعی خود را با جنایات غیر انسانی در غزه عیان‌تر کرد.

وی با محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی در بمباران فرودگاه حلب و دمشق که منجر به شهادت و مجروح شدن افسران شجاع و مردم بی‌گناه سوریه شده است، تصریح کرد: هدف رژیم صهیونیستی از این حملات ارسال این پیام است که این رژیم در تمامی جبه ها قادر به پاسخ جدی است و این در حالی است که این رژیم شکننده تر و پوشالی تر از تصوراتی است که ایجاد کرده است.

وزیر دفاع ایران با اشاره به گفت‌وگو تلفنی با وزیر دفاع عراق افزود: موضع قاطع دولت عراق و سوریه در اتخاذ مواضع مستقل و ضد عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی می تواند الگویی برای آن دسته از کشور های عربی باشد که به دنبال عادی سازی روابط با این رژیم منحوس هستند.

وی حملات وحشیانه ی اخیر رژیم صهیونیستی را علیه تمام قواعد جنگی و حقوق بشر دانست و افزود: این اقدامات باعث به درد آوردن وجدان‌های آزاده جهان اسلام شد که همه افکار عمومی دنیا را بر علیه این رژیم سفاک برانگیخت و برای این رژیم به معنای خودکشی سیاسی بود.

وی با بیان این‌که «این رژیم غاصب با چراغ سبز و حمایت های آمریکا و غرب هیچ گونه محدودیتی برای اقدامات خود قائل نیست» اظهار داشت: رژیم منحوس صهیونیستی تلاش دارد تا انتقام شکست بی سابقه عملیاتی و اطلاعاتی خود را در عملیات طوفان الاقصی که به خوبی سست بودن پایه‌های این رژیم را نشان داد و به هیچ وجه ترمیم نخواهد شد را با کشتار کودکان و مردم بی گناه جبران کند.

آشتیانی با بیان این‌که «تداوم تحریم غزه و محدودیت‌های شدید و کارشکنی در ارسال کمک‌های بشر دوستانه به غزه منجر به یک فاجعه انسانی خواهد شد»، افزود: این حوادث و اقدامات اوج جنون و سفاکی حاکمان تل آویو را نشان می‌دهد، گرچه به لطف خداوند در چشم‌انداز آینده پیروزی مقاومت و شکست رژیم صهیونیستی قطعی است.

سپهبد«محمود عباس» وزیر دفاع سوریه هم در ادامه این گفتگو ضمن تشکر از پیگیری های جمهوری اسلامی ایران نسبت به موضوعات سوریه و محور مقاومت گفت: از رخداد های حادث شده در غزه و فلسطین عزیز بسیار اندوهگین هستیم و مطمئنیم حقانیت خون شهدا، باعث رسوایی صهیونسیت ها خواهد شد.حملات این رژیم غاصب به فرودگاه حلب و دمشق نشان دهنده ضعف داخلی آن ها به ویژه در صحنه نبرد است. ما به خاطر آرمان ها در مقابل این رژیم جنایتکار خواهیم ایستاد.

وی گفت: مظلومیت قربانیان جنایات رژیم صهیونیستی ، آشکارسازی پلیدی و ددمنشی حامیان این رژیم برای جهانیان است و باعث حمایت همه اعراب و مسلمانان و آزادگان از ملت فلسطین است و نویدبخش نابودی جنایت پیشگان و آغاز تحولی بزرگ که همانا شکست رژیم صهیونیستی می‌باشد، خواهد بود.

انتهای پیام

source

توسط