امام جمعه سنندج در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد جامع شهر سنندج اظهار کرد: امروز مردم بی‌گناه فلسطین زیر سیطره رژیم غاصب و کود‌ک‌کش صهیونیستی بدترین شرایط را تحمل می‌کنند، اما در مسیر دفاع از دین محکم ایستاده‌اند.

ماموستا فایق رستمی افزود: براساس وعده الهی ظلم و ستم نابود می‌شود، رژیم نسل‌کش صهیونیست نیز نفس‌های آخر خود را می‌کشد امیدواریم هرچه زودتر شاهد ریشه‌کن شدن این غده سرطانی باشیم.

وی به کمک‌های آمریکا به رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: رژیم کودک‌کش صهیونیستی در بمباران شهر‌ها و مناطق فلسطین و قتل عام مردم بی‌گناه غزه از بمب‌های استفاده شده آمریکاییدر هیروشیما، استفاده می‌کند که این نشان از دروغ بودن ادعای دفاع از حقوق بشر آمریکا دارد.

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: سازمان ملل و حقوق بشر چرا در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی سکوت کرده اند مگر می‌شود این عمق از ظلم و نسل‌کشی را دید و ساکت از کنار آن گذشت.

رستمی تصریح کرد: براساس آمار و اطلاعاتی که از رسانه‌ها می‌شنویم تاکنون حملات وحشیانه اسرائیل حدود ۸ هزار نفر شهید و ۲۰ هزار مجروح را رقم زده که این فاجعه انسانی بسیار دردناکی است.

امام جمعه سنندج افزود: اتحاد کشور‌های اسلامی در برابر جنایات رژیم صهیونیستی امری ضروری است، مسلمانان جهان بدانند هدف اصلی دشمنان اصل اسلام و دین مسلمانان است باید هوشیارانه در برابر این هجمه گسترده دشمنان ایستادگی کرد.

ماموستا رستمی تصریح کرد: دفاع از مردم مظلوم فلسطین باید در عمل نمود پیدا کند، شعار دادن صرف و سخن گفتن کافی نیست حمایت عملی کشور‌های اسلامی از مردم فلسطین و قطع رابطه با رژیم صهیونیستی باید انجام شود.

مردم مهمانواز کردستان استقبال گرمی از رئیس جمهور داشته باشند

وی به سفر پیش روی رئیس جمهور به کردستان هم اشاره کرد و گفت: این سفر نوید اتفاقات خوب و توسعه استان را می‌دهد و باید از برکات این سفر به نحو احسن استفاده کنیم.

امام جمعه سنندج با تاکید بر آمادگی مردم مهمان‌نواز استان برای استقبال گرم از رئیس جمهور گفت: در سفر رئیس جمهور به کردستان پروژه‌های کلان و مهمی از جمله راه آهن همدان – سنندج، فرودگاه سقز و چندین کلان پروژه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد که موجب توسعه اقتصادی استان می‌شود.

رستمی  با تاکید بر اینکه همه باید در کنار هم در مسیر توسعه و آبادانی کشور و استان تلاش کنیم و منتظر همدیگر نباشیم، تصریح کرد: باید دست کسانی را که در مسیر خدمت تلاش می‌کنند بوسید.

وی خاطر نشان کرد: خداوند تبارک و تعالی دو نوع عبادت را برای انسان‌ها مقرر کرده که انجام فرایض دینی و خدمت به جامعه است و درگاه رحمت الهی همواره به روی انسان‌ها باز است تلاش کنیم که با انجام درست وظایف فردی و اجتماعی مشمول رحمت الهی قرار گیریم.

 

source

توسط