رولزرویس در همکاری با نماینده خود در دوبی، نسخه ویژه‌­ای از مدل کالینان را با لقب Pearl به معنای مروارید معرفی کرده است. این خودروی منحصر به فرد که به مناسبت تولد یک مشتری ویژه طراحی و ساخته شده، نخستین محصولی است که توسط بخش مدل‌های سفارشی این برند در دوبی شکل می­‌گیرد.

پروژه طراحی رولزرویس کالینان Pearl از اوایل سال 2022 کلید خورد، زمانی که شخصی تصمیم گرفت یک مدل ویژه از محصولات رولزرویس را در تولد 90 سالگی پدر خود به ایشان هدیه دهد. متخصصان خودروساز اهل بریتانیا با شخص موردنظر دیدار کردند تا با گذشته و همچنین سلیقه ایشان بیشتر آشنا شوند.

در نهایت تصمیم بر این شد که بدنه این رولزرویس کالینان ویژه، به رنگ صورتی همرنگ با یک مروارید گران­قیمت رنگ­‌آمیزی شود. درواقع این مروارید گرانترین نمونه­‌ای است که در اختیار این فرد ثروتمند قرار دارد.

البته انجام این امر اصلا کار آسانی نبوده چرا که متخصصان رولزرویس پس از 30 بار تلاش، موفق به ساخت این طیف خاص از رنگ صورتی شده­‌اند. حتی رنگ نهایی در ساعات مختلف از آفتاب خاورمیانه مورد بررسی قرار گرفته تا ظاهر موردنظر را ایجاد کند. البته دوام رنگ در برابر گرما و اشعه UV هم مورد آزمایش قرار گرفته است.

معرفی رولزرویس کولینان Pearl

پلاک‌های ویژه و همچنین نوار بخش پایینی درها نیز با رنگ رز گلد تزئین شده تا ترکیبی چشم‌نواز ایجاد کند.

با ورود به فضای کابین رولزرویس کالینان Pearl، با ترکیب رنگی جالبی مواجه می­‌شویم چراکه صندلی‌های چرمی در ردیف جلو با خاکستری Cashmere و ردیف عقب با قرمز Ardent تزئین شده است. قطعات از جنس چوب گردو هم با نقوش سنتی کشورهای عربی تزئین شده که معمولا در جعبه­‌های نگهداری از جواهرات و مروارید دیده می­‌شود.

حروف RR به رنگ رز گلد روی پشت­‌سری صندلی‌ها نقش بسته درحالی‌که تزئینات صندلی عقب با الهام از الگوهای هندسی پوسته صدف طراحی شده است. نکته جالب اینکه جزئیات مذکور با زاویه 55 درجه روی روکش چوبی حکاکی شده است.

معرفی رولزرویس کولینان Pearl

رولزرویس کالینان یکی از خودروهایی است که تعداد زیادی مدل سفارشی براساس آن شکل گرفته از جمله چندین نمونه منحصر به فرد و تک­‌ساخت همچون Blue Shadow Edition که در ماه می 2023 معرفی شد. این شاسی بلند لوکس در دسامبر سال گذشته هم در نمایشگاه Art Basel و با رنگ‌های الهام گرفته از صنعت مد، حاضر شد.

جدید ترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط