به تازگی تیزری برای سریال The Railway Men منتشر شده که در آن به بدترین فاجعه صنعتی جهان اشاره می‌شود.

سریال The Railway Men اثری به کارگردانی شیو راویل است و فیلم‌نامه آن را نیز آیوش گوپتا قلم زده است. این اثر محصولی از نتفلیکس هند است و حالا نیز اولین تیزر رسمی برای آن منتشر شده که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده یا دانلود کنید.

این سریال چهار قسمتی شجاعت تزلزل‌ناپذیر کارکنان راه‌آهن هند و تلاش آن‌ها برای محافظت از جان افراد بسیار به هنگام رویدادی را نشان می‌دهد که به عنوان بدترین فاجعه صنعتی جهان شناخته می‌شود. از جمله بازیگران این سریال نیز می‌توان بابیل خان، آر مدهوان و کی کی منون را نام برد.

سریال «مردان راه‌آهن» داستان واقعی فاجعه گاز بوپال را دنبال می‌کند که در شب ۲ دسامبر سال ۱۹۸۴ میلادی در کارخانه آفت‌کش‌های Union Carbide India Limited در بوپال هندوستان رخ داد. این رویداد به عنوان بدترین و ویرانگرترین فاجعه صنعتی جهان شناخته می‌شود که در آن بیش از نیم میلیون نفر در معرض گاز سمی متیل ایزوسیانات قرار گرفتند.

بر اثر این فاجعه بیش از ۵۵۸ هزار نفر دچار مصدومیت شدند و حدود ۳۹۰۰ نفر آن‌ها به شدت ناتوان شدند. برآورده نشان می‌دهند که این فاجعه و همچنین پیامدهای پس از آن باعث مرگ بیش از ۵۰۰۰ نفر شده است.

این سریال چهار قسمتی در تاریخ ۱۸ نوامبر سال ۲۰۲۳ میلادی (شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲) روی سرویس آنلاین نتفلیکس عرضه خواهد شد.

منبع: collider

source

توسط funkhabari