هیدکی کامیا (Hideki Kamiya) و شینجی میکامی (Shinji Mikami)، بنیان‌گذاران Platinum Games، قرار است در رویدادی راجع به برنامه‌های آینده خود صحبت کنند.

ماه پیش، هیدکی کامیا، خالق آثار بزرگی مانند Okami، Devil May Cry، Bayonetta و The Wonderful 101 به‌طور ناگهانی و بسیار شوکه کننده، اعلام کرد که شرکتی که ۱۵ سال پیش خودش بنیان‌گذاری کرده و بعضی از بهترین بازی‌های خود را در آن کارگردانی کرده بود یعنی پلاتینیوم گیمز (Platinum Games) را ترک خواهد کرد.

در ویدیویی که ماه پیش در کانال یوتیوب وی منتشر شده بود، کامیا تاکید کرد که به هیچ‌وجه قصد بازنشستگی ندارد اما تا حداقل یک سال قادر به فعالیت در صنعت بازی‌های ویدیویی نخواهد بود که احتمالاً دلیل این استراحت یک ساله به‌خاطر قرارداد عدم رقابت باشد؛ در این نوع قراداد‌ها، شرکت برای جلوگیری از به وجود آمدن رقابت با کارمند سابق خود، آن‌ها را از فعالیت در صنعت بخصوص خود برای مدت زمان مشخصی محروم می‌کند.

در ماه فوریه نیز اعلام شد که شینجی میکامی، خالق یکی از مهم‌ترین بازی‌های تاریخ یعنی Resident Evil 4، قصد دارد که تانگو گیم‌ورکز (Tango Gameworks)، استودیو مسئولِ بازی‌های The Evil Within، Ghostwire: Tokyo و Hi-Fi Rush که ۱۰ سال پیش بنیان‌گذاری کرده بود را ترک کند.

اما حالا، این دو بازی‌ساز بزرگ اعلام کرده‌اند که قرار است به‌زودی در جشنواره‌ای که در آن از چهره‌های تاثیرگذار در فرهنگ پاپ ژاپن برای گفتگو با یکدیگر دعوت می‌شود با نام Archipel Caravan، حضور پیدا کنند. این رویداد در روز‌های ۲۴ تا ۲۶ آذر (۱۵ تا ۱۷ دسامبر) برگذار خواهد شد که در آن، بخشی با نام Shinji Mikami x Hideki Kamiya به این زوج اختصاص داده خواهد شد که در آن، راجع به برنامه‌های آینده خود صحبت کنند.

در توضیحات مربوط به این رویداد Archipel Caravan ذکر شده:

در این گفتگو، این دو که از مشاغل قبلی خود در سال ۲۰۲۳ بازنشست شده‌اند در رابطه با خاطرات شغلی، تفکر خلاقانه و همچنین برنامه‌های خود برای آینده صحبت خواهند کرد.

Archipel یک کانال یوتیوب است که بیشتر به مستند‌های با کیفیت و طولانی راجع به زندگی هنرمندان ژاپنی مشهور است. این کانال در گذشته نیز مستند‌هایی از میکامی و بازی‌سازان دیگر منتشر کرده است. Archipel Caravan اولین «جشنواره» این کانال محسوب می‌شود و از آنجایی که یک رویداد پولی است، احتمال این وجود دارد که ویدیویی از آن به‌صورت رسمی منتشر نشود.

منبع: VideogamesChronicle

source

توسط funkhabari