آمریکا چگونه باید با مهاجران غیرقانونی برخورد کند
آزمون یوس
11 میلیون مهاجر بدون مدرک در ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند. با آنها چه باید کرد؟ (عکس از دیوید … [+] McNew/Getty Images)
Getty Images اخیراً دو نشریه منتشر شده است که به جمعیت مهاجر ایالات متحده می پردازد که بینش های بسیار مورد نیاز را در مورد وضعیت فعلی مهاجرت ایالات متحده به ما می دهد.
نقشه شورای مهاجرت آمریکا اولین نقشه از شورای مهاجران آمریکا، یک گروه حامی مهاجرت، بود که نقشه تعاملی را منتشر کرد که می توانید در اینجا پیدا کنید. نقشه به ما می گوید که در حال حاضر حدود 45 میلیون مهاجر در ایالات متحده وجود دارد. آنها تقریباً 14 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند، حدود 1.3 تریلیون دلار در سال هزینه می کنند، حدود 500 میلیارد دلار در سال مالیات می پردازند و حدود 22 میلیون واجد شرایط رای دادن را شامل می شوند. این نقشه به خوانندگان این امکان را می‌دهد تا درباره مکان‌هایی که مهاجران در آن دسته‌بندی شده‌اند، اطلاعات بیشتری کسب کنند، جمعیت را بر اساس ایالت‌ها و حتی شهرها و مناطق تقسیم‌بندی می‌کنند. نقشه به وضوح مزایای مرتبط با مهاجرت را بیان می کند. یکی از مواردی که در این نشریه به عنوان موضوع مورد توجه اینجا یافت می شود، جمعیت مهاجر غیرقانونی است. این ما را به انتشار دوم می رساند.
مقاله مرکز مطالعات مهاجرت دومین انتشار توسط مرکز مطالعات مهاجرت انجام شد، سازمانی که خود را به عنوان “برای مهاجرت کم، اما طرفدار مهاجرت” توصیف می کند. مقاله آنها که در اینجا یافت می شود با عنوان برآورد جمعیت مهاجر غیرقانونی با استفاده از بررسی جمعیت فعلی است و نشان می دهد که تا ژانویه 2022 بیش از 11 میلیون مهاجر غیرقانونی در کشور وجود داشته است. این مقاله همچنین بیان می‌کند که مهاجران غیرقانونی بیش از یک میلیون (حدود دو سوم) از افزایش کل جمعیت خارجی متولد شده از ژانویه 2021 را تشکیل می‌دهند و تعداد این مهاجران به زودی از مجموع قبل از همه‌گیری فراتر خواهد رفت.
بیست و پنج درصد از جمعیت مهاجر در ایالات متحده آمریکا فاقد مدرک هستند. بیشتر آنها بیش از 10 سال اقامت دارند و … [+] بیش از 10 سال است که در اینجا اقامت دارند.
gettyیک چهارم مهاجران ایالات متحده فاقد مدرک هستند مهم ترین چیزی که از این دو سند می توان استنباط کرد این است که یک چهارم مهاجران امروزی در ایالات متحده فاقد مدرک هستند. آیا این نشان نمی دهد که باید کاری برای حل این سوال انجام شود؟

پیشینه مهاجران غیرقانونی از طریق پیشینه، عموماً مشخص است که اکثر مهاجران غیرقانونی به اینجا می آیند زیرا زندگی، جایی که آنها در آن زندگی می کردند، غیرقابل تحمل شده است. چه به دلایل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی یا اقلیمی، ماندن آنها در جایی که هستند غیرممکن است. این کشور بهترین چشم اندازها را برای زندگی خوب، باثبات، امن و مرفه برای فرزندان خود و البته خود آنها ارائه می دهد. توجه داشته باشید که اکثر این مهاجران به صورت قانونی وارد شده اند اما ویزای خود را بیش از حد باقی مانده اند و بیش از ده سال است که در اینجا اقامت دارند. در مقایسه با سایر کشورهای جهان، ایالات متحده فرصت های بهتری نسبت به سایر کشورها ارائه می دهد. متأسفانه، سیستم مهاجرت ایالات متحده گزینه های قانونی زیادی را برای چنین مهاجرانی فراهم نمی کند تا به ایالات متحده بیایند، در عوض، با روشی که سیستم مهاجرتی ایالات متحده در حال حاضر راه اندازی شده است، آمدن مهاجران غیرقانونی به اینجا آسان تر است. از مجاری قانونی مناسب نه از طریق آنها.
اطلاعات بیشتر از بهترین شرکت‌های بیمه مسافرتی توسط مشاور دانمارکیByAmy DaniseEditorByAmy DaniseEditorByAmy DaniseEditor از رویکردهای متفاوتی استفاده می‌کند. تورنتو استار اخیرا گزارش داد که کانادا در حال کار بر روی برنامه ای برای تنظیم وضعیت 500000 مهاجر غیرقانونی خود است. نخست‌وزیر جاستین ترودو می‌خواهد «بر اساس برنامه‌های آزمایشی موجود، راه‌های تنظیم وضعیت کارگران غیرقانونی را که به جوامع کانادایی کمک می‌کنند، بیشتر بررسی کند». این ابتکار به دنبال کمپینی از سوی گروه‌های مدافعی است که دولت کانادا را تحت فشار قرار می‌دهند تا راهی برای اقامت برای کارگران غیرقانونی فراهم کند که، استدلال می‌شد، «مسکن ناامن، سوء استفاده در محل کار، فقر و ترس» را تجربه می‌کنند. آنها استدلال کردند که چنین پیشنهادی منجر به “زندگی با عزت و امنیت” می شود. مانند موردی که در ایالات متحده وجود دارد، اکثر آن مهاجران غیرقانونی در کانادا به طور قانونی وارد شده اند اما ویزای خود را بیش از حد باقی مانده اند. اکثر آنها ساکنان طولانی مدت در کانادا هستند که به دنبال راهی برای قانونی کردن حضور خود هستند.
برزیل از رویکرد لیبرال استفاده می کند چیزی مشابه در برزیل وجود دارد، آن کشور برنامه ای را اتخاذ کرد که بسیار لیبرال است. بر اساس قانون جدید مهاجرت، فردی در برزیل با وضعیت مهاجرت غیرقانونی می‌تواند برای اجازه اقامت درخواست کند، برای مثال، اگر فرد پیشنهاد کاری داشته باشد. مهاجران می توانند وضعیت مهاجرت خود را تنظیم کنند، مشروط بر اینکه جریمه اقامت غیرقانونی – 100 رئال در روز، حداکثر تا سقف 10000 ریال را بپردازند.
سیاست مهاجرت تکه تکه رویکرد ایالات متحده به مشکل مهاجران غیرقانونی بیشتر است.
به عنوان مثال، در ژوئن سال 2012، وزارت امنیت داخلی ایالات متحده (DHS) اعلام کرد که دیگر برخی از جوانان غیرقانونی را که در کودکی به ایالات متحده آمده اند، اخراج نخواهد کرد. در عوض، آنها اجازه داشتند یک نوع مجوز موقت برای اقامت در ایالات متحده به نام “اقدام معوق” دریافت کنند. دولت اوباما این برنامه را Deferred Action for Childhood Arrivals یا DACA نامید. در 7 سپتامبر 2022، DHS یک قانون نهایی را صادر کرد که با تغییرات محدود، سیاست DACA را ادامه می‌دهد، از جمله معیارهای واجد شرایط بودن برای DACA، و همچنین روند موجود برای متقاضیان DACA برای درخواست مجوز کار.
در مورد برخی از مهاجران بزرگسال، کنگره وضعیت حفاظت شده موقت (TPS) را در قانون مهاجرت در سال 1990 ایجاد کرد. این یک وضعیت مهاجرتی موقت است که برای اتباع کشورهای مشخصا تعیین شده که با یک درگیری مسلحانه مداوم، فاجعه زیست محیطی، یا شرایط فوق العاده و موقت مواجه هستند، ارائه می شود. .
در هر دو این موارد، به بخشی از جمعیت غیرقانونی کمک می شود. سوال این است که چرا نمی توان چنین برنامه هایی را برای کمک به دیگران گسترش داد؟ آیا مهاجران غیرقانونی در آمریکا به همان اندازه در برابر «مسکن ناامن، سوء استفاده در محل کار، فقر و ترس» آسیب پذیر نیستند؟ آیا آنها نیز نباید «زندگی با عزت و امنیت» داشته باشند؟
نکته مهم این است که بدون توجه به مسیر، وقتی صحبت از تغییرات در … [+] مهاجرت می شود، به هدف ضربه بزنید.
getty گزینه های دیگر امتحان شده راه های دیگری برای رفع مشکل وجود دارد. به عنوان مثال، یک راه این است که تاریخ رجیستری را به جلو ببرید. این گزینه مستحق نظر بیشتر است. سال‌ها پیش، کانادا یک برنامه اقامت واقعی موفق داشت که در آن ساکنان غیرقانونی می‌توانستند اقامت خود را در کانادا پس از ده سال قانونی کنند، مشروط بر اینکه بتوانند رفتار خوبی از خود نشان دهند. این یک برنامه عالی بود و به پاکسازی عرشه مهاجرت های غیرمجاز طولانی مدت با تشخیص این موضوع کمک کرد که در مقطعی، به طور خاص در ده سال گذشته، کمک های آنها به جامعه بر اشتباهات آنها بیشتر بود. این در اصل کاری است که تاریخ ثبت ایالات متحده امروز انجام می دهد، به جز اینکه به جای ده سال حضور، تاریخ 1972 را به عنوان تاریخی که امکان اقامت دائم برای مهاجران غیرقانونی را ممکن می سازد، کار می کند. یک چارچوب زمانی واقعی‌تر مورد نیاز است.
البته پیشنهادهای دیگری برای اصلاح مهاجرت وجود دارد. با این حال، متأسفانه به نظر نمی رسد که کنگره به زودی چیز جدیدی ارائه کند. به همین دلیل، به نظر می رسد گسترش رویکرد تکه تکه تنها گزینه برای بهبود است و باید ادامه یابد.
من را در توییتر یا لینکدین دنبال کنید. وب سایت من یا برخی از کارهای دیگر من را اینجا بررسی کنید. Andy J. Semotiuk من یک وکیل مهاجرت ایالات متحده و کانادا هستم و به بیش از 10000 مشتری با مشکلات قانونی مختلف کمک کرده ام. من عضو کافه های نیویورک و کالیفرنیا در ایالات متحده و کافه های انتاریو و BC در کانادا هستم. من یک خبرنگار سابق سازمان ملل، یک نویسنده منتشر شده، یک سخنران حرفه ای و کار برای شرکت حقوقی Pace در تورنتو هستم.”>

* استانداردهای تحریریه چاپ
* چاپ مجدد و مجوزها

source

توسط