به گزارش خبرنگار مهر، بابک کاوه ئیان صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت آموزش مباحث ترافیکی و ایمنی جاده‌ای اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، دوره‌های آموزشی در ۱۰ مدرسه و کارگاه صنعتی واقع در حاشیه راه‌های استان بوشهر با بهره‌گیری از کارشناسان ایمنی و ترافیک این اداره کل و کارشناسان ترافیک پلیس راه استان برگزار شده است.

وی افزود: در این دوره‌ها ۵۰۰ نفر از دانش آموزان و ۱۰۰ نفر از کارگران مناطق صنعتی تحت آموزش مباحث ایمنی و ترافیک قرار گرفته‌اند.

کاوه ئیان افزود: این آموزش‌ها در طول سال تحصیلی ادامه خواهد یافت و در راستای ترویج و فرهنگ‌سازیِ رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، بسته‌های آموزشی در قالب لوازم‌التحریر، کاور گذربان مدرسه، بادگیر و برچسب‌های شبرنگ، کلاه ایمنی و غیره اهدا خواهد شد.

 آموزش‌های ایمنی عبور و مرور به ۵۰۰ دانش آموز بوشهری ارائه شدوی هدف از اقدامات فرهنگی را آشنایی بیشتر مردم با مباحث ترافیکی و رانندگی به منظور کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن عنوان کرد.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر همچنین از رشد ۸ درصدی پروانه‌های ترافیکی صادره در استان نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: از ابتدای امسال ۲ هزار و ۳۵۶ پروانه عبور ترافیکی در استان صادر شده است.

وی گفت: پروانه عبور بارهای ترافیکی مربوط به آن دسته از بارهایی است که از نظر ابعادی یعنی طول، عرض، ارتفاع و وزن بیش از مقادیر بارهای عادی بوده و تردد آنها دارای ضوابط خاصی است که برای تردد در جاده‌ها بایستی مجوز از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای داشته باشند.

کاوه ئیان بیان کرد: هدف از صدور پروانه عبور ترافیکی، ایمنی تردد و حفاظت از جاده و ابنیه فنی راه‌ها و جلوگیری از بروز اختلال در تردد سایر وسایل نقلیه است.

وی درباره سایر اقدامات این اداره از ابتدای سال جاری یادآور شد: ثبت ۹ هزار و ۶۵۶ مراجعه وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی استان‌، کشف ۴۹۸ تن تخلفات اضافه تناژ و ارسال ۴۸ فقره تخلفات ناوگان یا رانندگان حامل بار به کمیسیون‌های ماده ۱۱ و ۱۲ انجام شده است.

source

توسط