چری آریزو 8 پلاگین هیبرید ؛ به زودی در ایران؟

چری آریزو ۸ پلاگین هیبرید یا PHEV جدیدترین محصول چری در بازار چین است. خودرویی با پیشرانه برقی-بنزینی که مصرف سوخت بسیار پایینی دارد.

عکس های رسمی چری آریزو ۸ پلاگین هیبرید در چین منتشر شد. در ۳۰ اکتبر، چری تصاویر رسمی از سدان آینده پلاگین هیبرید خود فنگیون A8 (Fengyun A8) را منتشر کرد که با توجه به مشخصه های ظاهری، شباهت آن با آریزو ۸ به طور کامل واضح و مشهود است. A8 ممکن است اولین مدل تولید انبوه تحت سری فنگیون باشد و انتظار می رود اواخر امسال با محدوده قیمتی در حدود ۱۷,۷۰۰ تا ۲۲,۰۰۰ دلار و برد پیمایشی ۱۴۰۰ کیلومتری (با باک و شارژ فول) عرضه شود.

چری آریزو 8 پلاگین هیبرید ؛ به زودی در ایران؟

فنگیون زمانی یکی از مدل های کلاسیک چری در اوایل تأسیس این برند بود اما بعد در سال ۲۰۱۶ تولید آن متوقف شد. سپس در ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۳، چری سری فنگیون را برای تمرکز بر خودرو های انرژی های نو، که در همان سطح سری های تیگو ، آریزو و تانسو قرار داشتند، بازگرداند. تاکنون، کمپانی چری سدان A9 و شاسی بلند T11 را تحت نظر فنگیون معرفی کرده است.

چری آریزو ۸ پلاگین هیبرید یا فنگیون A8

با قضاوت از روی تصاویر رسمی، فنگیون A8 همان چری آریزو ۸ پلاگین هیبرید است که در نمایشگاه خودرو شانگهای در آپریل امسال رونمایی شد. هر دو خودرو دارای فرم جلوی یکسانی با جلو پنجره بزرگ هستند. فقط نمای داخلی جلو پنجره و آرم خودرو متفاوت است. آریزو ۸ که به عنوان یک سدان جمع و جور معرفی می شود، دارای ابعاد ۴۷۸۰/۱۸۴۳/۱۴۶۹ میلی متر با فاصله بین دو محور ۲۷۹۰ میلی متر است که همان ابعاد فنگیون A8 است.

چری آریزو 8 پلاگین هیبرید ؛ به زودی در ایران؟