رییس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی و خصوصی بزرگ جز از طریق بازار سرمایه امکان‌پذیر نیست.

به گزارش ایسنا، مالک رحمتی در مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه، خصوصی سازی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور، (کیش اینوکس ۲۰۲۳)، در آنچه باید در کشور مورد توجه قرار گیرد رشد و توسعه است که جز از طریق و مسیر سرمایه‌گذاری امکان پذیر نیست و دلیل اینکه این نمایشگاه در کیش برگزار می‌شود این است که مناطق آزاد باید پیشران باشند.

وی افزود: به دلیل تورم غول آسایی که در کشور است، سیستم بانکی باید نقدینگی را کنترل کنیم و این موضوع جز از طریق بازار سرمایه امکان پذیر نیست. آنچه برای توسعه کشور لازم بوده این است که بازار سرمایه باید نقش آفرینی بیشتری در اقتصاد کشور داشته باشد.

رییس سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: اگر اعتماد مردم به فعالان اقتصادی پایدار نباید نمی توان از توسعه اقتصادی حرف زد و جلب اعتماد مردم جز از مسیر شفاف‌سازی میسر نیست و اگر همه شرکت‌های دولتی و شرکت‌های بزرگ خصوصی را بتوانیم از طریق اتاق شیشه‌ای بورس به نمایش بگذاریم این اعتماد جلب می‌شود.

رییس سازمان خصوصی سازی ادامه داد: همه شرکت‌های بزرگی که درصدد خصوصی سازی آن‌ها هستیم باید از مسیر بازار سرمایه عرضه شوند و حداقل آن‌ها را شفاف کنیم کاری که وزارت اقتصاد در این زمینه وعده داد و پای آن ایستاد. امروز در حوزه افزایش سرمایه شرکت‌ها از روش‌های جدید استفاده می‌شود. امروز در عرضه‌های اولیه نیازمند ابزارهای جدید هستیم.

انتهای پیام

source

توسط