اولین ویدیوی بررسی اجزای داخلی PS5 Slim منتشر شده است و بلاخره می‌توانید نگاهی به قطعات داخلی و ظاهر کلی این کنسول داشته باشید.

یوتوبری با نام Dave2D، به تازگی به بررسی کنسول جدید سونی یعنی PS5 Slim پرداخته است و در این ویدیو می‌توانید اجزای اصلی تشکیل دهنده‌ی این کنسول را تماشا کنید. طبق چیزی که در ویدیو مشاهده می‌شود، به نظر جدا سازی اجزای این مدل، بسیار آسان‌تر از ورژن اورجینال PS5 است.

نکته‌ای که در این ویدیو به راحتی قابل مشاهده است، منظم بودن قطعات داخلی و کوچک‌تر شدن همگی آن‌هاست. از مادربرد کنسول تا هیت‌سینک‌ها و لوله‌های خنک‌کننده، همگی کوچک‌تر از قبل شده‌اند. SSD دستگاه نیز طبق انتظارات، تغییر کرده است چرا که حجم داخلی کنسول بیشتر شده. همچنین منبع تغذیه کنسول بر حسب شکل جدید آن، تغییراتی پیدا کرده است و پنل‌های این کنسول برخلاف مدل قبلی که حالتی ریلی داشت، این بار با استفاده از نیرو، از جای خود جدا می‌شوند.

در بخش سایزبندی، مدل اورجینال دیسک‌دار کنسول ابعادی معادل ۳۹۰ در ۲۶۰ در ۱۰۴ میلی‌متر داشت که در این مدل، این اعداد به ۳۵۸ در ۲۱۶ در ۹۶ میلی‌متر کاهش یافته است. ابعاد مدل دیجتالی معمولی کنسول نیز ۳۹۰ در ۲۶۰ در ۹۲ میلی‌متر بود، که در این مدل این اعداد کاهش یافته و ابعاد کنسول حدودا ۳۵۸ در ۲۱۶ در ۸۰ میلی‌متر است. اگر بخواهیم جرم کنسول را بررسی کنیم، نسخه‌ی معمولی دیسک‌‎‌دار ۴.۵ کیلوگرم بود که اکنون به ۳.۲ کیلوگرم کاهش یافته است. مدل دیجیتالی آن نیز وزنی معادل ۳.۲ کیلوگرم داشت که اکنون این عدد به ۲.۶ کیلوگرم تغییر پیدا کرده است.

این مدل از کنسول، از ماه نوامبر (آبان) سال ۲۰۲۳ میلادی، ابتدا در آمریکا و سپس در ماه‌های آینده در دیگر نقاط جهان، قابل خرید خواهد بود. همچنین هنگامی که موجودی مدل معمولی PS5 به اتمام برسد، مدل Slim جایگزین آن خواهد شد و دیگر شاهد تولید مدل معمولی نخواهیم بود. ورژن دیسکی این کنسول، با قیمت ۵۰۰ دلار و مدل دیجیتالی با قیمت ۴۵۰ دلار، در دسترس قرار خواهند گرفت.

در پایین می‌توانید ویدیوی بررسی PS5 Slim را تماشا کنید:

source

توسط funkhabari