به نظر می‌رسد که نگرانی طرفداران دنیای سینمایی مارول بی‌دلیل نبوده و فیلم The Marvels نیامده رکورد عجیب و غریبی را از خود بر جای گذاشته است.

دنیای سینمایی مارول طی ۳ فاز نخست خود رکوردهای پر سر و صدایی را در گیشه جهانی به ثبت می‌رساند و حتی ضعیف‌ترین فیلم‌های این فرنچایز همچون پلنگ سیاه و کاپیتان مارول نیز فروشی میلیاردی را تجربه می‌کردند. با این حال پس از آغاز فاز چهارم شاهد افت کیفیت عجیبی در آثار سینمایی و تلویزیونی MCU بودیم تا حدی که استودیو مارول مجبور شد تا نسبت به برنامه‌های خود بازبینی انجام داده و به عنوان مثال سریالی همچون Daredevil: Born Again (دردویل: تولدی دوباره) را از نو تولید نماید.

در حیطه سینما نیز آن‌ها سال نه چندان موفقی را پشت سر گذاشته و فیلم پرمدعا و ۲۰۰ میلیون دلاری Ant-Man and the Wasp: Quantumania (مرد مورچه‌ای و زنبورک: شیدایی کوانتومی) که برای نخستین‌بار نسخه شروری از کانگ فاتح را در مقابل دوربین قرار می‌داد، نه تنها نقدهای بسیار ضعیفی دریافت کرد، بلکه در گیشه نیز فروش فاجعه‌بار ۴۸۰ میلیون دلار را به ثبت رساند.

با این حال به نظر می‌رسد که ناکامی‌های دنیای سینمایی مارول همچنان ادامه داشته و در حرکتی غیرمنتظره، رقابت با آثار شکست خورده دی‌سی را آغاز کرده‌اند که به خودی خود یک رکورد شکنی برای این فرنچایز محسوب می‌شود. زیرا طبق تازه‌ترین گزارشات منتشر شده، اوضاع برای The Marvels (مارول‌ها) رو به وخامت بوده و پیش فروش بلیط این فیلم بسیار ناامید کننده ظاهر شده و رقمی معادل ۴۵ الی ۵۰ میلیون دلار برای افتتاحیه آن پیش‌بینی شده است.

برای آن که به وخامت اوضاع پی ببرید، باید بدانید که افتتاحیه فیلم شکست خورده The Flash (فلش) برای ۳ روز ابتدایی رقمی معادل ۵۵ میلیون دلار ثبت شده است. مسئله‌ای که سبب شده تا The Marvels حتی فروشی فاجعه‌بارتر از پروژه جنجالی دی‌سی را رقم زده و در شرف دستیابی به رکورد بدترین افتتاحیه تاریخ دنیای سینمایی مارول قرار گرفته باشد؛ حتی بسیار پائین‌تر از فیلمی همچون Eternals (جاودانگان) که در سال ۲۰۲۱ میلادی آن هم در بحبوحه همه‌گیری کرونا مبلغی معادل ۵۱ میلیون دلار را در افتتاحیه خود رقم زده بود.

خبرگزاری ددلاین دلایل متعددی را برای چنین پیش فروش ناامید کننده اعلام کرده است. از اعتصابات بازیگران گرفته که تبلیغ فیلم The Marvels را با حضور ستارگانش عملاً غیرممکن کرده تا اشباع ژانر ابرقهرمانی و کیفیت پائین آثار مارول طی یک سال گذشته که مخاطبینش را خسته کرده است.

در هر حال باید تا پایان این هفته و تاریخ ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) صبر کرد و دید که فیلم The Marvels به چه سرنوشتی دچار خواهد شد.

منبع: worldofreel

source

توسط funkhabari