به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در بخشی از این بیانیه با بیان این‌که هر کجا کودکی هست برای شادی و زندگی پر امید او دعا می‌کنیم، آمده است: سال‌هاست که کودکان و نوجوانان فلسطینی، رویاهای خود را به دست فراموشی سپرده‌اند، خنده را تنها بر صورت عروسک‌هایشان دیده‌اند و بر چهره کودکانه‌شان جز غباری از غم و رنج و درد از دست‌دادن‌های پیاپی نقش نبسته است.

امضاکنندگان این بیانیه نویسندگان، شاعران، هنرمندان و فعالان حوزه ادبیات و هنر کودک و نوجوان برای به بار نشستن شکوفه‌های آرزوی کودکان زجر کشیده غزه، رهایی قدس شریف از چنگال خون‌چکان ظالمان و آرامش تمامی کودکان جهان دعا کرده‌اند.

بر اساس این گزارش شمار شهدای جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی از زمان آغاز انتفاضه الاقصی از 10هزار و 300 نفر و شهدای کودک از  4 هزار و200 نفر گذشته است.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

«بار دیگر جهان چهره ناپاک و اهریمنی رژیم غاصب اسرائیل را به چشم دید و پرده از ذات پلید این اهریمن برداشته شد. سال‌هاست که کودکان و نوجوانان فلسطینی، رویاهای خود را به دست فراموشی سپرده‌اند و در آتش جنگی نابرابر، در کنار پدران و مادران‌شان، بزرگ‌مردان و بزرگ‌زنانی کوچک شده‌اند. سال‌هاست که خنده را تنها بر صورت عروسک‌هایشان دیده‌اند و بر چهره کودکانه‌شان جز غباری از غم و رنج و درد از دست‌دادن‌های پیاپی نقش نبسته است. رژیم کودک‌کش صهیونیستی آرزوهای کودکان غزه را همراه جسم و جانشان به خاک سپرده است تا جهان برای همیشه از نعمت لبخند کودکانه آنها محروم بماند.

ما فعالان فرهنگ و هنر و ادبیات کودک و نوجوان، همراه تمام مردم سرزمین غیور ایران، جنایت اخیر رژیم پلید و سفاک اسرائیل را در به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم و عدالت‌خواه غزه محکوم می‌کنیم و به حرمت لبخندهایی که از صورت دنیا پاک شدند اعلام می‌داریم هر کجا کودکی هست برای شادی و زندگی پر امید او دعا می‌کنیم. برای به بار نشستن شکوفه‌های آرزوی کودکان زجر کشیده غزه دعا می‌کنیم. برای رهایی قدس شریف از چنگال خون‌چکان ظالم دعا می‌کنیم. و از خدا می‌خواهیم خواب تمام کودکان جهان آرام باشد. بی‌ترس از جنگ. بی اضطراب از تنهایی. بی‌دلواپسی از فردای بی‌کسی.

انتهای پیام/

source

توسط