آرین دیزل زیرشاخه صنعتی – تجاری گروه تجاری آرین پارس موتور به حساب می‌آید. این شرکت در حوزه تولید خودروهای تجاری سنگین و نیمه سنگین فعالیت دارد. آرین دیزل تنوع کاملی از محصولات خود را در نمایشگاه خودرو اصفهان 1402 به نمایش درآورده بود تا علاقمندان قادر به بازدید و انتخاب محصولات مورد نظرشان باشند.

کامیونت جک

در حال حاضر سبد محصولات زیرشاخه تجاری آرین موتور به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود. بخش اول کامیونت‌های جک سری N هستند. این کامیونت‌ها در سه نسخه 6 تن، 8.5 تن و 9 تن به تولید می‌رسند. قدرت تمامی این تیپ‌ها توسط موتور 3.8 لیتری کامینز تامین می‌شود. آرین دیزل کامیونت جک را با کاربری‌های مختلف در نمایشگاه اصفهان حاضر کرده بود. از جمله این کاربری‌ها می‌توان به خودرو آتش نشانی و خودرو بالابر اشاره کرد.

خودروهای سنگین آرین دیزل

بخش دوم سبد محصولات آرین دیزل در حال حاضر، خودروهای سنگین برند شکموتو هستند. هم‌اکنون سه محصول از این برند یعنی کشنده شکموتو X5000، کامیون باری شکموتو X5000L و کمپرسی شکموتو X5000D توسط آرین دیزل به تولید می‌رسند. دو نسخه باری و کمپرسی شکموتو طی سال اخیر معرفی شدند.

همچنین بخوانید: 3.5 میلیارد برای شکموتو X5000؛ قوی‌ترین کشنده مونتاژ ایران معرفی شد

با توجه به کمبود تنوع خودروهای کلاس کمپرسی و باری سنگین، دو محصول جدید شکموتو مورد توجه گروه بزرگی از متقاضیان و رانندگان خودروهای سنگین قرار گرفته‌اند. هر دوی این خودروها از یک مشخصات فنی بهره می‌برند اما گیربکس نسخه باری دنده‌های بیشتری در اختیار راننده قرار می‌دهد. ارتفاع سقف این نسخه نیز نسبت به مدل کمپرسی بیشتر است.

آرین دیزل

 کشنده شکموتو X5000 نیز از پایان سال گذشته در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گرفته است. پیشرانه 13 لیتری این خودرو، برگ برنده آن در مقایسه با رقبا محسوب می‌شود. این موتور  520 اسب بخار قدرت و 2460 نیوتن متر گشتاور در اختیار راننده قرار می‌دهد. گیربکس اتوماتیک 16+2 سرعته از برند فست نیز وظیفه انتقال قدرت را در این کشنده برعهده دارد.

source

توسط