به گزارش ایلنا، سید سجاد راستخانه روز جمعه – نوزده آبان ماه – در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت هفته کتاب در کشور اظهار کرد: تلاش در عرصه دانش و فرهنگ با هدف تعالی و بالندگی جامعه، ارائه خدمات بهینه جهت تحقق رسالتِ الهی، پاسداشت ساحت کتاب و ترویج مطالعه از مهمترین دستاوردهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان طلایه دار عرصه کتاب و کتابخوانی است.

وی با بیان اینکه جلسات متعددی با هدف برنامه‌ریزی جهت برگزاری هرچه بهتر هفته کتاب در استان برگزار شده است، افزود: سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه با شعار ملی «آینده خواندنی است» با برنامه های متنوع فرهنگی و فعالیت های کتاب محور همزمان با سراسر کشور در کتابخانه های عمومی لرستان نیز برگزار خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان گفت: پس از بررسی نظرات کارشناسان اداره کل، پیشنهادات روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها و بخشنامه های ابلاغی از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مصوب شد برنامه‌های پیشنهادی در سه سطح استانی، شهرستانی و کتابخانه‌ای اجرا شود.

راستخانه آیین تکریم مقام کتابداران و ترویج فرهنگ کتابخوانی را مهمترین برنامه این اداره کل در استان برشمرد و ادامه داد: این مراسم با حضور کتابداران، اهالی قلم، فعالان حوزه کتاب و کتاب‌خوانی، مسئولان، مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی، خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در هر یک از شهرستان‌های استان نیز برگزاری برنامه‌های فرهنگی شاخص و کتاب محور از جمله معرفی، نقد و رونمایی، نمایشگاه کتاب، نشست های کتابخوان، جمع خوانی، قصه گویی و مسابقات نقاشی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در پایان با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پرتال اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان از جزئیات برنامه‌های در نظر گرفته برای هفته کتاب مطلع شوند، افزود: عضویت رایگان در کلیه کتابخانه‌های عمومی استان با مراجعه به  پرتال کتابخانه‌های عمومی و همچنین از طریق سامانه «مدیریت کتابخانه‌های عمومی کشور» در روز های 23،24 و 25  آبان ماه امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین طرح بخشودگی جرائم دیرکرد با شرط عودت کتاب نیز در ایام هفته کتاب برقرار است.انتهای پیام/

source

توسط