به گزارش خبرگزاری تسنیم، در این اجرا که آهنگسازی قطعات آن بر عهده هژیر مهرافروز است، علاوه بر گروه تنبورنوازان «نسل خلیل»، شهریار نظری (دف)، امین یساولی (عود) و غدیر ثاقب (طبلا) این هنرمند را همراهی خواهند کرد. کنسرت گروه تنبورنوازیان «نسل خلیل» شامگاه 29 آبان‌ 1402 در تالار وحدت به صحنه می‌رود.

«شمس من و خدای من»، «جانِ جان»، «بروید ای حریفان» و «شراب ارغوانی» از جمله قطعاتی هستند که در این کنسرت اجرا خواهد شد و این در حالی است که بخشی از اجرای گروه در فضای بداهه شکل خواهد گرفت.

هژیر مهرافروز در کرمانشاه متولد شده و از پنج سالگی به یادگیری موسیقی پرداخته است. این هنرمند تاکنون اجراهای متعددی روی صحنه برده و آلبوم‌های موفقی منتشر کرده است.

همچنین، گروه تنبورنوازان «نسل خلیل» در سال 1394 توسط هژیر مهرافروز بنیان‌گذاری شده و فعالیت رسمی خود را به همراه گروه «آیان» که دارای سابقه اجرایی بیشتری در عرصه موسیقی بود، آغاز کرد.

همنوازان «نسل خلیل» در سال 1400 قطعه «دل قوی‌دار» را از زنده‌یاد سیدخلیل عالی‌نژاد منتشر کرد. این گروه در تیر ماه 1401 به همراه گروه دف‌نوازان «سه جار» در تالار وحدت تجربه اجرای موفقی داشته‌اند و در سال 1402 قطعات «یار مرا، غار مرا»، «جان جان» و «شراب ارغوانی» را با آهنگسازی و خواندگی هژیر مهرافروز منتشر کرد.

انتهای پیام/

source

توسط