ماگدا زیچ (Magda Zych) از استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) می‌گوید: «من فکر می‌کنم داستان‌های Cyberpunk می‌توانند در هر جایی که سرمایه‌داری فراگیر گسترش می‌یابد اتفاق بیفتند و باعث فروپاشی جوامع شوند».

چه در داخل و چه خارج از بازی‌ها (بیشتر مورد اول)، عناوین Cyberpunk همیشه ذاتاً با شهری شبیه به Night City مرتبط بوده‌اند، یک شهر خیالی، سرمایه‌داری و آینده‌نگر که اغلب به عنوان محیط اصلی داستان‌های سایبرپانک عمل کرده است.

البته این مورد در Cyberpunk 2077 نیز وجود داشت، اما با توجه به اینکه شرکت لهستانی سی‌دی پراجکت رد اکنون تمرکز خود را به Cyberpunk 2 تغییر داده است (یا هر اسمی که در نهایت به آن اختصاص می‌یابد)، طبیعی است که بپرسیم آیا این بازی یک بار دیگر در Night City اتفاق می‌افتد؟ درست مانند بازی اول؟

خوب، نه لزوما. در مصاحبه اخیر GamingBolt با ماگدا زیچ، نویسنده ارشد و هماهنگ‌کننده استودیو، وقتی از او پرسیده شد که آیا بازی Cyberpunk آینده می‌تواند به طور بالقوه از Night City به شهری دیگر منتقل گردد؟ ماگدا زیچ اعلام کرد که مطمئناً این امکان وجود خواهد داشت. طبق گفته او، یک بازی Cyberpunk لزوماً نباید در Night City اتفاق بیفتد و «می‌تواند در هر جایی که سرمایه‌داری فراگیر گسترش می‌یابد انجام شود». ماگدا زیچ:

همانطور که مایک پونداسمیت (Mike Pondsmith – خالق جهان سایبرپانک) گفته است، سایبرپانک یک ژانر هشداردهنده است. این یک ایده علمی-تخیلی و انتزاعی نیست، من فکر می‌کنم این نوع داستان‌ها می‌توانند در هر جایی که سرمایه‌داری فراگیر توسعه می‌یابد، رخ دهند و باعث فروپاشی جوامع شوند.

البته در حال حاضر اطلاعات زیادی از دنباله Cyberpunk 2077 (یا همان Project Orion) در دست نیست و سی‌دی پراجکت رد به تازگی کار خود را بر روی اولین بازی به پایان رسانده است. در اوایل سال جاری، سازنده گفت که دنباله مورد بحث در مرحله «طراحی مفهومی» به سر می‌برد. قرار است این بازی بر روی موتور Unreal Engine 5 ساخته شود و توسط یک تیم تازه تأسیس در آمریکای شمالی متشکل از چندین نفر که روی اولین بازی و گسترش آن کار کرده‌اند، توسعه داده خواهد شد.

پیش از این، سازنده همچنین گفته بود که هنوز تصمیم نگرفته است که آیا بازی بعدی Cyberpunk مانند نسخه قبلی خود اول شخص خواهد بود یا خیر. اطلاعات بیشتر در مورد آن را از اینجا بخوانید.


نظر شما در این باره چیست؟

source

توسط funkhabari