Reggie Fils-Aimé ،Hideo Kojima و Phil Spencer از دیگر اشخاصی هستند که این جایزه را در سال‌های گذشته دریافت کرده بودند.

در ماه ژانویۀ ۲۰۲۴، رئیس بخش خلاقیت استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog)، نیل دراکمن (Neil Druckmann)، در سیزدهمین مراسم NYVGCC، جایزۀ شخصیت افسانه‌ای Andrew Yoon را دریافت خواهد کرد. این جایزه با هدف قدردانی از «افرادی که گیمینگ را رو به جلو پیش برده‌اند، تاثیری قابل توجه روی این صنعت گذاشته‌اند و توانسته‌اند افرادی را در سرتاسر دنیا گردهم جمع‌ کنند» اهدا می‌شود.

دراکمن پس از ۲۰ سال فعالیت در صنعت گیمینگ که همۀ آن مربوط به استودیوی ناتی داگ می‌شود، این جایزه را سرانجام کسب می‌کند. او در سال ۲۰۰۴ کار خود را با برنامه‌نویسی بازی Jak 3 آغاز کرد و طی این سال‌ها فرنچایزهای بزرگی مانند Uncharted را رو به جلو برده و سری پرطرفدار The Last of Us را خلق کرده است.

هارولد گلدبرگ (Harold Goldberg)، رئیس NYVGCC، در این باره گفت:

نیل دراکمن داستانی الهام‌بخش در مورد نفس‌گرایی و تکیه به خود دارد. او کار خود را با کارآموزی آغاز کرد و سرانجام به مقام ریاست ناتی داگ رسید. او مهارتی فوق‌العاده در خلق و تعریف دوبارۀ گیم‌پلی سینماتیک و داستان‌هایی بر محور انسانیت دارد که لایق تشویق است. همچنین، قابلیت او در این که نمایندۀ افراد مختلف با دیدگاه‌ها و پیشینه‌های گوناگون نیز مطمئناً لایق تحسین خواهد بود.

نظر شما در این باره چیست؟

source

توسط funkhabari