به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری تسنیم، محمدحسین رجبی دوانی رییس بنیاد ایران‌شناسی و مهدی حیدری رییس نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی عصر روز یکشنبه 28 آبان 1402 دیدار کردند.

در این نشست با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان دو طرف، بنیاد ایران شناسی مشارکت در برگزاری و حمایت‌های قاطع مادی و معنوی از نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی را برعهده گرفت.

مهدی حیدری در این دیدار بیان کرد: اهمیت جایگاه جشنواره بین‌المللی فیلم اقوام ایرانی با حضور و همراهی بنیاد ایران‌شناسی بیش از ‌قبل آشکار خواهد شد چراکه وقتی نام نهادی که واژه بزرگ «ایران» را با خود یدک می‌کشد، پای کار باشد، موضوعیت و اهمیت این جشنواره دوچندان می‌شود.

وی با اشاره به علت تاخیر در برگزاری این رویداد که 9 تا 14 آبان ماه امسال اعلام شده بود، گفت: گاهی اتفاقاتی غیرقابل پیش بینی در روند کار رخ می‌دهد که در نهایت به خیر و مصلحت یک رویداد است. همراهی و‌ حمایت بنیاد ایران شناسی از جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی در اولین دوره ‌را باید به فال نیک گرفت. این رویداد متعلق به همه اقوام ایرانی است و زیر سایه پرچم عزیز کشورمان برای تقویت و تاکید بر مفهوم اتحاد و همبستگی ملی تلاش می‌کند و نمایشی بی نظیر برای دوستان داخلی و قدرت‌نمایی برابر دشمنان خارجی دارد تا داعیه‌های بی‌اساس معاندان را برای تفرقه افکنی بین اقوام ایرانی تقبیح کند.

حیدری ادامه داد: امیدواریم حمایت و همراهی بنیاد ایران شناسی در دوره‌های بعدی جشنواره نیز ادامه‌دار باشد و برند جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی با این مجموعه ثبت و شناخته شود.

محمدحسین رجبی دوانی رییس بنیاد ایران شناسی نیز همزمانی امضای تفاهم‌نامه با میلاد حضرت زینب(س) را مایه مسرت دانست و گفت: به شما و همکارانتان در جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی خداقوت می‌گوییم که همت کرده‌اید برای اقوام مختلف کشورمان کاری خودجوش و هنرمندانه را رقم بزنید.

وی نقش موسسه فصل هنر را به عنوان یک موسسه بزرگ و وزین در طراحی و برگزاری این جشنواره ستود و افزود: بنیاد ایران شناسی ضمن استقبال از این اتفاق ارزشمند آماده همکاری با جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی در هر حوزه‌ای خواهد بود. به رغم تلاش‌های واهی بدخواهانی که نمی‌خواهند وحدت ایران را ببینند، انشالله با برگزاری این رویداد در تقویت انس و الفت ایرانی به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نظام ولایت‌مدار موثر عمل خواهیم کرد. در حالی که حتی در کشورهای اروپایی چنین اتحادی را نمی‌بینیم و در تاریخ جهان، کشورهایی نظیر شوروی، یوگسلاوی، چک اسلواکی و… به دو یا چند کشور تقسیم شدند در شرایطی که توطئه‌ها و هجمه‌هایی شبیه به آنچه علیه ماست، نیز متوجه شان نبود اما ما به برکت اعتقادات دینی و فرهنگ غنی ایرانی این توطئه‌ها را خنثی کرده و خواهیم کرد.

 

شایان ذکر است در امضای این تفاهم نامه حمید قمری مدیرکل حوزه ریاست و معاون فرهنگی بنیاد ایران‌شناسی و ایمان نظام‌زاده، معاون ارتباطات و همکاری‌های علمی بین‌المللی بنیاد ایران‌شناسی ، رجبی دوانی را همراهی کردند.
نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی به دبیری کمال تبریزی توسط موسسه فرهنگی هنری فصل هنر با همکاری بنیاد ایران‌شناسی برگزار می‌شود. زمان و ‌مکان دقیق برگزاری این رویداد متعاقبا اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

source

توسط