فیلم The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes در دومین هفته اکرانش توانست صدرنشین جدول باکس آفیس باقی بماند.

فیلم «بازی‌های گرسنگی: تصنیف پرندگان آوازخوان و مارها» جدیدترین اثر از کمپانی لاینزگیت به شمار می‌رود که در هفته منتهی به جمعه سیاه توانست فروش بسیار بالایی نسبت به دو رقیب تازه وارد خودش یعنی فیلم Napoleon و انیمیشن Wish داشته باشد و برای دومین هفته متوالی صدرنشین جدول باکس آفیس بماند.

در این هفته، فیلم «بازی‌های گرسنگی: تصنیف پرندگان آوازخوان و مارها» توانست به فروش ۴۱٫۱ میلیون دلاری در گیشه‌های داخل آمریکا دست پیدا کند و همچنان صدرنشین جدول باکس آفیس باقی بماند. این فیلم که دومین هفته اکرانش را پشت سر گذاشته، تاکنون در داخل آمریکا فروش ۹۸٫۳ میلیون دلاری را به ثبت رسانده است.

این اثر سینمایی به کارگردانی فرانسیس لارنس در دومین هفته حضورش روی پرده سینماهای بین‌المللی به مبلغ ۲۶٫۲ میلیون دلار دست پیدا کرد و فروش کلی بین‌المللی‌اش را به مبلغ ۹۸٫۹ میلیون دلار افزایش داد. با احتساب فروش داخلی و بین‌المللی می‌توان گفت که این اثر پس از دو هفته فروش جهانی ۱۹۷٫۲ میلیون دلاری را به دست آورده است.

فیلم Napoleon
فیلم Napoleon

فیلم «ناپلئون» ساخته ریدلی اسکات در اولین هفته اکرانش روی پرده سینماها به فروش ۳۲٫۵ میلیون دلاری در گیشه‌های داخل آمریکا بسنده کرد و در جایگاه دوم جدول باکس آفیس این هفته قرار گرفت. این فیلم که با بازی واکین فینیکس در نقش ناپلئون بناپارت است، در گیشه‌های بین‌المللی نیز به فروش ۴۶٫۳ میلیون دلار دست پیدا کرده تا در اولین هفته اکرانش به فروش جهانی ۷۸٫۸ میلیون دلاری برسد.

انیمیشن Wish
انیمیشن Wish

جدیدترین انیمیشن دیزنی یعنی انیمیشن «آرزو» نیز این هفته برای اولین بار به روی پرده سینماها آمد و به فروش ۳۱٫۷ میلیون دلاری در داخل آمریکا بسنده کرد و در جایگاه سوم جدول باکس آفیس این هفته قرار گرفت. این انیمیشن در گیشه‌های خارج از آمریکا به فروش ۱۷٫۳ میلیون دلاری دست پیدا کرده تا با احتساب فروش داخلی آن، فروش جهانی‌اش در اولین هفته اکران به رقم ۴۹ میلیون دلار برسد.

جایگاه چهارم جدول باکس آفیس این هفته را نیز انیمیشن Trolls Band Together به خودش اختصاص داده است. این اثر تازه از این مجموعه که دومین هفته اکرانش را پشت سر گذاشته، به فروش ۲۵٫۳ میلیون دلاری در داخل آمریکا بسنده کرده و فروش کلی داخلی‌اش را به رقم ۶۴٫۴ میلیون دلاری رسانده است.

فیلم Thanksgiving اثری تازه از کمپانی سونی به شمار می‌رود که دومین هفته اکرانش روی پرده سینماهای داخل آمریکا را سپری می‌کند و این هفته به فروش ۱۱٫۱ میلیون دلاری بسنده کرد و فروش کلی‌اش در داخل آمریکا را به رقم ۲۴٫۱ میلیون دلار افزایش داد و در جایگاه پنجم جدول باکس آفیس این هفته ایستاد. در ادامه جدول کامل باکس آفیس این هفته قرار دارد.

جدول باکس آفیس هفته

نام فیلم فروش آخرهفته (میلیون دلار)
۱ Hunger Games: Ballad of Songbirds & Snakes ۲۸٫۸
۲ Napoleon ۳۲٫۵
۳ Wish ۳۱٫۷
۴ Trolls Band Together ۲۵٫۳
۵ Thanksgiving ۱۱٫۱
۶ The Marvels ۹٫۲
۷ The Holdovers ۳٫۸
۸ Saltburn ۲٫۷
۹ Next Goal Wins ۲٫۶
۱۰ Taylor Swift: Eras Tour ۲٫۵
فروش فیلم‌ها مربوط به داخل آمریکا است.

منبع: deadline

source

توسط funkhabari