بعد از گذشت حدود 25 سال از انتشار نسخه اصلی بازی Virtua Fighter 3، سگا قصد دارد تا نسخه ویژه‌ای از این بازی را برای دستگاه‌های آرکید ژاپن در این هفته منتشر کند.این ناشر معروف روز شنبه بصورت رسمی اعلام کرد که بازیکنان می‌توانند این ورژن از بازی را با نام Virtua Fighter 3tb Online از طریق سیستم دانلود آرکید ALL.Net و از تاریخ 28 نوامبر ( 7 آذر) دریافت کنند.

این ورژن از بازی بالانس گیمپلی عنوان اورجینال (که در سال 1997 منتشر شده بود) را حفظ کرده و در عین حال، مبارزات آنلاین و رنکینگ‌ها را به آن اضافه می‌کند؛ درکنار بازی، سگا یک وبسایت مخصوص هم راه‌اندازی کرده که بازیکنان می‌توانند در آن نتایج و رنکینگ خود را چک کنند.

آخرین نسخه اصلی فرانچایز مبارزه‌ای سگا با نام Virtua Fighter 5 در سال 2012 برای ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 منتشر شد که مورد استقبال قرار نگرفت و باعث شد تا همین امروز دیگر قسمت جدیدی را از این سری بازی نبینیم.

البته سگا تلاش‌هایی برای احیای این مجموعه انجام داد که انتشار Virtua Fighter 5 برای پلی استیشن 4 یکی از جدیدترین آنان است، اما همچنان خبری از ساخت عنوان کاملا جدیدی از این سری نیست.

source

توسط