خودروساز چینی چری از یک خودروی مفهومی جدید رونمایی کرده است که ادعا می کند کمترین مقاومت در برابر باد در جهان را دارد.

چری در ویدئویی که در 31 اکتبر منتشر شد، اعلام کرد که این کانسپت دارای طراحی منحصر به فرد با الهام از ماهی تن بوده و ترکیبی از عملکرد هوایی (مقاومت) و زیبایی در طراحی است.

چری مدعی شده که این مدل با استفاده از تکنیک شبیه سازی هوش مصنوعی با بیش از 2000 مورد بهینه سازی، طراحی گردیده است.

بنا بر ادعای این خودروساز، این کانسپت، دارای بیش از 20 ویژگی خاص و چهار مجموعه دستگاه کاهش تاثیر مقاومت هوا است که به آن کمک می‌کند تا مقاومت در برابر باد را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

این کانسپت در آزمایش تونل باد که در 20 آگوست انجام شد به مقاومت باد 0.168 Cd دست یافت.

مقاومت در برابر باد یکی از عوامل مهم در تعیین میزان مصرف انرژی خودرو است. در عصر وسایل نقلیه برقی، خودروسازان به دنبال مقاومت کمتر در برابر باد برای دستیابی به برد بالاتر هستند.

چری یکی از بزرگترین خودروسازان چین است که بر اساس آماری که جدیدا منتشر کرد، در ماه سپتامبر، با فروش بیش از ۱۹۰۰۸۰ دستگاه خودرو، سومین ماه متوالی است که موفق شده رکورد فروش بیش از 150،000 را حفظ کند.

چری عملکرد متوسطی در بازار خودروهای انرژی جدید چین (NEV) داشته و در حال حاضر هیچ مدل شناخته‌شده‌ میان تا بالا رده از این خودرو ساز در این بازار جدید در دسترس نیست. این موضوع، احتمالاً به این دلیل است که چری تلاش‌های زیادی را روی بازارهای خارج از چین متمرکز کرده است.

 در گزارشی که در 25 اکتبر منتشر شد اعلام گردید که در بازار خودروهای سبک، چری با سهم 14.9 درصدی بیشترین صادرات را از چین در نیمه اول سال داشته است.

چری در رویداد روز فناوری خود در 16 اکتبر اعلام کرده که این شرکت طی دو سال آینده 39 دستگاه خودرو با سوخت های جدید، شامل 24 مدل هیبریدی و 15 مدل برقی را عرضه خواهد کرد.

همچنین چری در همکاری با هواوی، برندی به نام Luxeed ایجاد کرده که به زودی شاهد حضور اولین مدل آن یعنی سدان Luxeed S7 در بازارها خواهیم بود.

source

توسط