تریلر رونمایی GTA 6 یکی از مورد انتظارترین اتفاقات حال حاضر در جهان گیمینگ است. Grand Theft Auto 6 باید در اولین نمایش خود تمایلش برای ارائه گیم‌پلی انقلابی و نوآورانه را نشان دهد.

در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳، استودیوی Rockstar رسما اعلام کرد که اولین تریلر بازی GTA 6 در اوایل ماه دسامبر امسال منتشر خواهد شد. از آن زمان تا کنون، جنون جامعه گیمینگ را فرا گرفته و طرفداران این فرنچایز پیگیر هر شایعه و تئوری‌ای در مورد آن هستند. این آشفتگی به حدی رسیده که طرفداران برای پیش‌بینی تاریخ عرضه GTA 6، کارشان به بررسی چرخه‌های ماه رسیده است. برخی مدعی شده‌اند که بازی در دهه ۸۰ میلادی جریان خواهد داشت. هر چه باشد Vice City در دهه ۸۰ بود و GTA 6 هم قرار است در نسخه پارودی Rockstar از شهر میامی باشد.

جریان از کنترل خارج شده است. یک بازی جدید Rockstar بدون شک پدیده‌ای فرهنگی در سطح بین‌المللی است. گل سرسبد Rockstar هم که فرنچایز Grand Theft Auto است. Grand Theft Auto یک بازی نیست، بلکه تجربه‌ای هنری محسوب می‌شود که خود را بر اساس کمبودهای اجتماعی شکل می‌دهد. بازی‌های GTA همیشه یک پارودی از جهان واقعی برای به تصویر کشیدن کثیفی آن بوده‌اند. آیا در عصر مدرن، جایی برای این سبک از انتقاد اجتماعی باقی مانده است؟

این اولین نگرانی ما در مورد بازی جدید Rockstar خواهد بود. “Grand Theft Auto 6” ممکن است در حد و اندازه انتظارات و هایپ دیوانه‌واری که آن را احاطه کرده ظاهر نشود. این نگرانی را دن هوزر (Dan Houser)، یکی از موسسان Rockstar که حالا از آن جدا شده، نیز در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۸ با GQ ابراز کرد.

GTA 6

تریلر GTA 6 باید تمایل این بازی به انتقاد از جامعه را نشان دهد. با این وجود، جهان با سرعت بسیار بیشتری نسبت به ۱۰ سال گذشته رو به جلو حرکت می‌کند. پدیده‌ای که حالا روی بورس است، تا یک ماه آینده منقضی خواهد شد. طرفداران انتظار دارند که Grand Theft Auto نقد تند و تیزی از جامعه را با حس شوخ‌طبعی تاریک معروف این سری ارائه دهد. اما با توجه به تاثیری که جهان واقعی و فرهنگ کنونی روی این سری داشته‌اند، نویسندگان GTA 6 تا چه حد می‌توانند به‌روز باشند؟

خشم مسئله دیگری است که دن هوزر در مصاحبه خود با GQ در مورد آن صحبت می‌کند. اگر این المان مورد انتظار را به خوبی پیاده‌سازی نکنید، با طرفداران ناراضی بسیاری مواجه خواهید شد. هر چه باشد بلندترین صداها همیشه واکنش‌گرا هستند. با این اوصاف می‌توان گفت که Grand Theft Auto 6 در شرایط دشواری قرار دارد. یک لغزش کوچک می‌تواند دنیا را سر Rockstar خراب کند. فشاری که کارگردان روایی GTA 6 حس می‌کند باید غیر قابل وصف باشد.

Rockstar برای چه چیز دیگری شناخته می‌شود؟ ارائه جهان درگیرکننده و واقع‌گرایانه با استفاده از پیشرفته‌ترین فناوری‌های موجود در صنعت بازی‌های ویدیویی. Rockstar همیشه از نظر بصری قدم رو به جلویی را برای این مدیوم برداشته است. Read Dead Redemption 2 در زمینه طراحی جهان یک اثر، نوآورانه بود. اثری با مناظر خیره‌کننده که کیفیت بصری خود را به صورت مستقیم در خدمت گیم‌پلی قرار می‌دهد. همه چیز با منظور خاصی در این جهان قرار داده شده بود. Vice City در GTA 6 هم بدون شک زیبا خواهد بود، پس نیاز نیست در این مورد نگران باشیم. با این وجود، باید تاکید کرد که تریلر رونمایی این بازی باید از نظر بصری خیره‌کننده باشد.

راکستار این روزها هیولای متفاوتی است. پس از انتشار اخبار مخرب در مورد کرانچ شدید در پشت صحنه، ظاهرا فرهنگ کاری در این استودیو تغییر کرده است. به همین سبب، گزارش‌هایی وجود دارد که خبر از اندازه کوچک‌تر Grand Theft Auto 6 می‌دهند. بسیاری بر این باورند که این بازی تنها در یک شهر جریان خواهد داشت. با این وجود، پتانسیل رشد و اضافه شدن شهرها و مکان‌های بیشتر وجود دارد. خود Rockstar گفته که پس از عرضه، شاهد آپدیت GTA 6 با ماموریت‌ها و محتوای بیشتر خواهیم بود.

Grand Theft Auto 6

احتمالا تا کنون این شایعه را شنیده‌اید که داستان Grand Theft Auto 6 قرار است در دو خط زمانی متفاوت جریان داشته باشد؛ اولی در میامی مدرن خواهد بود و داستانی مشابه با Bonnie and Clyde و پروتاگونیست‌های دوگانه خواهد داشت. دیگری هم در نسخه‌ای از Vice City در دهه ۸۰ است و یک داستان جنایی را روایت می‌کند.

البته این‌ها صرفا شایعه هستند و شاید تریلر GTA 6 بتواند اطلاعات بیشتری را در این مورد در اختیار ما قرار دهد. شاید این مورد کمی احمقانه به نظر برسد، اما نمایه‌ای از نقشه بازی هم بسیاری را خشنود خواهد کرد. تا کنون تصاویر زیادی از نقشه‌های احتمالی این بازی در سطح فضای مجازی پخش شده است. پس خوب می‌شود اگر Rockstar به ما نشان دهد که دقیقا تا چه حد با Vice City گسترده‌ای طرف خواهیم بود.

مهم‌تر از همه چیز، نمایش نسخه‌های تکامل‌یافته از گیم‌پلی لو رفته بازی است. یک نسخه کامل و مطمئن از GTA 6. نسخه‌ای که پاسخگوی تمام انتظارات طرفداران از Rockstar باشد. داستان درگیرکننده، شخصیت‌های جذاب، مناظر زیبا و حس شوخ‌طبعی، تمام المان‌هایی هستند که طرفداران دوست دارند در تریلر رونمایی Grand Theft Auto 6 ببینند.

این تریلر دقیقا چه زمانی منتشر خواهد شد؟ یکی از حدس‌ها، ۷ دسامبر، روز برگزاری مراسم The Game Awards است. این مراسم همیشه پر از تریلرهای جدید بوده است. اما از آنجایی که راکستار عادت دارد تا رونمایی از عناوین را به صورت جداگانه و مستقل انجام دهد، بیش از هر چیز احتمال می‌دهیم به مانند GTA V و RDR 2، راکستار خودش از بازی رونمایی کند.

source

توسط funkhabari