برد پیت یکی از مشهورترین ستاره های سینما در ۳۰ سال اخیر است. او حتی حالا هم در سال های پایانی دهه ۵۰ زندگی اش، هنوز هم می تواند بازی های فوق العاده ای داشته باشد و کم تر از ۵ سال پیش، اولین اسکار خود را به عنوان بازیگر برای بازی در نقش کلیف بوث در فیلم روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in… Hollywood) به دست آورد. او یک بازیگر بزرگ است که یکی از موفق ترین شرکت های فیلمسازی در این صنعت را نیز دارد و زندگی عاشقانه اش چندین دهه است که رسانه های زرد را در این کسب و کار فعال نگه داشته است.

فیلم های کمتر شناخته شده برد پیت که باید ببینید

این بازیگر از بد به نظر رسیدن در فیلم هایش نمی ترسد یا اینکه در نقشی غیر از نقش اصلی بازی کند اگر قرار باشد با یک فیلمنامه نویس، کارگردان و دیگر بازیگران خوب کار کند، که باعث شده دوران حرفه ای این ستاره خوش قیافه هالیوودی بسیار منحصربفرد باشد. این حقیقت که زندگی حرفه ای برد پیت چهار دهه طول کشیده است، نقش های منحصر به فرد بسیاری نیز برایش در پی داشته است، و بازی هایی که به مرور زمان اهمیت خود را از دست داده یا تقریباً فراموش شده اند. در این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از نقش های کمتر شناخته شده برد پیت آشنا کنیم که نشان می دهد فیلم های کمتر دیده شده این بازیگر نیز ارزش تماشا دارند.

فیلم های کمتر شناخته شده برد پیت که باید ببینید

۱۰- By the Sea (2015)

کنار دریا داستان زوجی است که به هتلی در فرانسه سفر می کنند تا بتوانند زندگی زناشویی دچار مشکل شده شان را نجات دهند. این دوران استراحت و تنهایی به این زوج اجازه می دهد تا در مورد رابطه شان صحبت کنند (و فریاد بزنند)، و درک کنند که آیا هنوز عشقی برای نجات وجود دارد، یا اینکه فقط به این رابطه سرد عادت کرده و ادای زن و شوهر را در می آورند.

این فیلم به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری آنجلینا جولی که در آن زمان با پیت ازدواج کرده بود، توسط روزنامه ها به عنوان دریچه ای احتمالی برای ازدواج آن ها در نظر گرفته شد. پیت در نقش رولند بازی فوق العاده ای از خود به نمایش می گذارد، چرا که از نشان دادن جنبه های بد شخصیت، پرخاشگری و چشمان سرگردانش باکی نداشته و یک بازی زمخت و غیر ستاره ای و هنرمندانه ارائه می دهد که پس از پایان فیلم برای مدت ها همراه شما می ماند.

۹- Kalifornia (1993)

کالیفرنیا یک فیلم تریلر است که در آن پیت در نقش یک قاتل زنجیره ای بازی می کند، در حالی که او و دوست دخترش، ادل (ژولیت لوئیس)، سفری را با خبرنگاری به نام برایان کسلر (دیوید دوچونی)، که در مورد قاتلان زنجیره ای تحقیق می کند، و دوست دخترش کری لاگلین (میشل فوربس) آغاز می کنند.

ترسناک کلمه ای نیست که اغلب برای توصیف کار پیت به کار برود، با این حال در اینجا او به یک قاتل دیوانه و شیطانی تبدیل می شود که می تواند در یک فیلم ترسناک نقش اصلی را بازی کند. شخصیت ارلی گریسی او بسیار ترسناک و شیطانی است، و صحنه به صحنه و آرام آرام، ترسناک تر و ترسناک تر می شود و پیت می تواند این تغییر شخصیتی را به خوبی به مخاطب بقبولاند، در حالی که کشش متقابل باورنکردنی او و لوییس بر جذابیت فیلم می افزاید. هر دوی آن ها به خاطر بازی هایشان در این فیلم مورد تحسین قرار گرفتند و با توجه به چیزی که در فیلم می بینیم، این تمجید کاملاً منطقی به نظر می رسد.

فیلم های کمتر شناخته شده برد پیت که باید ببینید

۸- A River Runs Through It (1992)

این فیلم که برگرفته از رمانی به همین نام اثر نورمن مک لین است، داستان دو برادر را روایت می کند که در طول جنگ جهانی اول مسیرهای بسیار متفاوتی را در مونتانا در پیش می گیرند. پل (پیت) کسی است که قمار می کند، دعوایی است و با یک زن بومی آمریکایی قرار می گذارد، در حالی که نورمن (کریگ شفر) پسر کامل و بی نقصی است.

این اولین نقش اصلی پیت در یک فیلم استودیویی بود که نقش پسر بد داستان را با قلبی مهربان بازی می کرد. بسیاری از مردم بازیگر یازده یار اوشن را با رابرت ردفورد مقایسه کرده اند، بنابراین جالب است بدانید که ردفورد این فیلم را کارگردانی کرد و اولین نقش بزرگ و ستاره ساز پیت را به این بازیگر داد. پیت با بازی اش در این فیلم همه را شیفته خود کرد و به شخصیت پل عمق بسیار بیشتری نسبت به آن چیزی که این شخصیت ها معمول دارند می دهد.

فیلم های کمتر شناخته شده برد پیت که باید ببینید

۷- The Devil’s Own (1997)

متعلق به شیطان یکی از نادیده گرفته شده ترین فیلم های هریسون فورد است. این فیلم داستان روری دوانی (پیت)یکی از اعضای ارتش آزادی بخش ایرلند است که برای خرید موشک به آمریکا می رود و در آنجا با یک زوج ایرلندی – آمریکایی زندگی کرده و عضوی از خانواده آن ها می شود. مشکل این است که این خانواده متعلق به تام اومارا (فورد)، یک افسر پلیس است که ممکن است تنها کسی باشد که می تواند روری را متوقف کند.

جدا از لهجه ایرلندی، این فیلم ثابت کرد که پیت می تواند با دیگر ستاره های سینما ارتباط برقرار کند و به سطح آن ها برسد، چرا که جذابیت متقابل بین او و فورد فوق العاده جذاب و دوست داشتنی است. این بازیگر پیش از این فیلم نیز یک ستاره بود و به همان زودی نشان داده بود که می خواهد با کارگردانان بزرگی کار کند، حتی اگر دستمزد زیادی در کار نباشد، و این فیلم بهترین مثال از چنین چیزی است، چون این فیلم آخرین فیلم آلن جی پاکولا بود و همبازی شدن پیت و فورد باعث می شود این فیلم ارزش دیدن داشته باشد.

فیلم های کمتر شناخته شده برد پیت که باید ببینید

۶- Cool World (1992)

این حقیقت که فیلمی مانند دنیای باحال وجود دارد، ثابت می کند که دهه ۹۰ دوران بسیار عجیبی بود. این فیلم، انیمیشن و افراد واقعی را با استفاده از تکنولوژی فیلم Who Framed Roger Rabbit? با هم ترکیب می کند اما این بار، فیلم مضامین و ایده های بزرگسالانه تری دارد. این فیلم داستان کارتونیستی به نام جک دیبس (گابریل بایرن) است که دنیایی به نام دنیای باحال را خلق کرده است، و یک زن زیبای مرگبار به نام هولی وولد (کیم بسینگر) در داخل خود دارد و جک در نهایت وارد این دنیای کارتونی می شود. هولی او را وسوسه می کند و بر این باور است که اگر با هم رابطه جنسی داشته باشند، او می تواند یک انسان شود و همه چیز از آنجا به هم می ریزد.

پیت نقش یک انسان را در دنیای کارتونی بازی می کند، کارآگاه فرانک هریس، مردی که به دیبس توضیح می دهد که این دنیا چگونه کار می کند و چه کارهایی می تواند و چه کارهایی نمی تواند انجام دهد، به خصوص روابط جنسی بین شخصیت ها. این بازیگر هم به عنوان پلیس و هم به عنوان عاشق می درخشد، چرا که شخصیت او عاشق یکی از شخصیت های داخل دنیای باحال است و در فیلمی که در آن کارتون ها و انسان ها در صمیمی ترین حالت با هم ترکیب می شوند، نقش بسیار عمیقی را ایفا می کند.

فیلم های کمتر شناخته شده برد پیت که باید ببینید

۵- Interview With the Vampire (1994)

مصاحبه با خون آشام اقتباسی از کتابی به همین نام از آن رایس بود. این فیلم که توسط نیل جردن کارگردانی شده، داستان لویی (پیت) است که چگونگی تبدیل شدنش به خون آشام و داستان کل زندگی اش را برای یک روزنامه نگار مدرن (کریستین اسلیتر) تعریف می کند، از جمله اینکه خالق و مرشدش لستات چه کسی بود (تام کروز، ثابت کرد که باید نقش های شرورانه بیشتری بازی می کرد). این فیلم یک موفقیت تجاری و هنری بود و داستان آن با یک اقتباس تلویزیونی که تغییراتی در منبع اصلی آن ایجاد کرده ، رنگ و بوی تازه ای به خود گرفت.

پیت به عنوان یک خون آشام قادر به انتقال حس خستگی، درماندگی و غمگین بودن شخصیتی است که بیش از ۱۰۰ سال زندگی کرده است. این بازیگر همچنین در فیلمی که پر از شخصیت های پر زرق و برق است، مردی سرراست و صادق است که نقش مهمی در بهبود شخصیت های دیگر دارد. بدون لویی با بازی پیت، نه کروز و نه کرستن دانست در نقش کلودیای جوان نمی توانستند در این فیلم بدرخشند که ثابت می کند این بازیگر همیشه (و هنوز) هم انتخاب بی نقصی برای قرار گرفتن در فهرست بازیگران یک فیلم است.

فیلم های کمتر شناخته شده برد پیت که باید ببینید

۴- True Romance (1993)

فیلم داستان عاشقانه واقعی داستان کلارنس (کریستین اسلیتر) را روایت می کند که عاشق یک روسپی به نام آلاباما (پاتریشیا آرکت) می شود و در حالی که سعی دارد او را از چنگ مردی که کسب و کار او را مدیریت می کند نجات دهد، باعث مرگ این مرد می شود. دو مرغ عشق همراه با کیسه ای پر از مواد مخدر محل قتل را ترک می کنند و گروهی گانگستری و خلافکار آن ها را تعقیب کرده و تلاش دارند تا آن را پس بگیرند، حتی اگر مجبور شوند آن ها را بکشند.

این فیلم جنبه خطرناک عشق را نشان می دهد، زیرا همه افراد مرتبط با این زوج از جمله فلوید (پیت) که هم اتاقی کلارنس است، کشته می شوند. این بازیگر در صحنه هایی که در آن حضور دارد، فیلم را از آنِ خود کرده و توجهات را به خود جلب می کند، جایی که شخصیت فلوید با بازی او فقط یک آدم لاابالی الکی خوش است که عاشق نشئه کردن است و سهواً به قاچاقچیان کمک می کند تا دوستش را پیدا کنند. این فیلم قبل از دورانی بود که پیت تبدیل به یک ستاره شود، اما در اینجا نیز ثابت می کند که با یک فیلمنامه خوب می تواند باعث شود که دوربین به شکلی دیوانه وار عاشقش باشد.

فیلم های کمتر شناخته شده برد پیت که باید ببینید

۳- Killing them Softly (2012)

بر اساس رمان تجارت کوگان (Cogan’s Trade) نوشته جورج وی. هیگینز، فیلم کشتار با لطافت در مورد دو نیروی گانگستر به نام های جکی (پیت) و میکی (جیمز گاندولفینی) است که باید سه دله دزد خرده پا را که از یک بازی پوکر با اسپانسری و حفاظت مافیا سرقت کرده اند، را پیدا کرده و بکشند. این فیلم بازیگران بزرگی دارد؛ پیت، گاندولفینی، بن مندلسون، سم شپرد، ری لیوتا و ریچارد جنکینز و طنز سیاهی که آن را از اکثر فیلم های نئو نوآر در مورد قاتل ها متمایز می کند.

پیت پس از فیلم جسی جیمز دوباره با اندرو دومنیک به عنوان کارگردان فیلم همکار می شود و این کارگردان همیشه می داند که چگونه از پیت استفاده کند. در اینجا، شخصیت او هم ترسناک است و هم به نوعی سرگرم کننده، چون فیلم تماماً طنز سیاه است و این لحنی است که پیت بر آن تسلط دارد. او شخصیتی را با ویژگی ها و فلسفه خاص خود به مخاطب عرضه می کند که یک قاتل تبهکار نیز هست و پیت شخصیت او را بسیار باور پذیر می سازد، شخصیتی ۳۶۰ درجه ای با درک منحصربفردی نسبت به جهان.

فیلم های کمتر شناخته شده برد پیت که باید ببینید

۲- The Assassination of Jesse James by the Coward of Robert Ford (2007)

قتل جسی جیمز به دست رابرت فورد بزدل این داستان را روایت می کند که چگونه رابرت فورد (کیسی افلک) بخشی از گروه جسی جیمز (پیت) می شود و سپس او را می کشد. همچنین این فیلم یک وسترن بی نقص تجدیدنظرگرایانه و کند است که تلاش می کند شخصیت جسی جیمز را از اسطوره و افسانه او جدا کند، در حالی که نشان می دهد زندگی روزمره و روال زندگی او و گروه مردان اطرافش چگونه بوده است.

کاریزمای پیت بخشی از بار سنگین این فیلم را به دوش می کشد، در شرایطی که مخاطبان از قبل تمایل دارند او را به عنوان یک افسانه زنده ببینند. چیزی که این بازی را با بیشتر نقش های دیگر او متفاوت می کند، غم، پوچی و غیرقابل پیش بینی بودن این نسخه از جسی جیمز است که می تواند در هر لحظه به خشن ترین مرد روی زمین تبدیل شود و همچنان احساس کنید که مرگ در بیشتر دقایق زندگی او روی این کره خاکی همراهش بوده است، که یک زندگی درونی نامتعادل و ترسناک را از او نشان می دهد. نکته مهم دیگر درباره پیت در این فیلم این است که او در قراردادش عنوان کرده بود که عنوان این فیلم باید به همین اندازه طولانی باشد و نمی توان آن را تغییر داد، موضوعی که در بخش مارکتینگ با آن مخالفت وجود داشت اما در نهایت برد پیت حرف خود را به کرسی نشاند.

فیلم های کمتر شناخته شده برد پیت که باید ببینید

۱- Snatch (2000)

قاپ زنی تاییدی بود بر اینکه کارگردان گای ریچی طرز کار منحصر به فردی دارد و برای ماندن در اوج سینما آمده است، با دومین فیلمش درباره گانگسترهای احمق و بدشانس انگلیسی. همانند قفل، انبار و دو بشکه باروت، بسیاری از داستان های فرعی با یکدیگر تداخل دارند و بازیگران همیشگی فیلم های ریچی مانند جیسون استاتهام در آن حضور دارند اما در اینجا ریچی با بودجه بیشتر و بازیگران بهتر این فیلم را ساخته است. پیت، اون برمنر، دنیس فارینا و بنیسیو دل تورو (در یکی از بهترین بازی های دوران حرفه ایش) همگی بخشی از این هرج و مرج هستند.

«او بازیگری با ظاهر یک ستاره سینما است» جمله ای است که بارها درباره پیت گفته شده است و شاید همه این شهرت و ستارگی با بازی او در نقش میکی «یک مشتی» اونیل در این فیلم آغاز شده باشد. شخصیت او لهجه ای تقریباً نامفهوم دارد و هر تعاملی که با هر شخصیت دارد را خنده دار می کند، دندان های به هم ریخته ای دارد (پیت خودش برای بهم ریختن دندان هایش نزد دندانپزشک رفت زیرا فکر می کرد که این شخصیت نمی تواند دندان های بی نقصی داشته باشد) و در نهایت به باهوش ترین شخصیت کل فیلم تبدیل می شود. این بازیگر تمام تعهد و توان خود را برای ایفای این نقش به کار می گیرد و مخاطبان و گای ریچی بسیار از این موضوع منتفع شدند، چرا که این شخصیت تا سرحد ممکن بامزه، وفادار و انتقام جو است.

source

توسط