سدان لادا وستا اسپرت قرار است به‌عنوان نسخه‌ای قدرتمند از سدان جمع و جور لادا، لقب پرچمدار خانواده وستا را دریافت کند. پیش از این و در نمایشگاه خودروی مسکو 2016، مدلی مفهومی با همین نام معرفی شده بود. همچنین به‌نظر می‌رسد که لادا در ساخت آن از تجربیات فنی به‌دست آمده در جریان مسابقات قهرمانی WTCC استفاده کرده باشد.

در نمای ظاهری، وستا اسپرت همچون نمونه‌ای معمولی از وستا به‌نظر می‌رسد که قطعات الحاقی روی آن نصب شده باشد. این قطعات اضافه عبارتند از: سپر اسپرت جلو به همراه اسپویلری که به اعمال نیروی روبه پایین بیشتر بر محور جلو یاری می‌رساند، لاستیک‌های پهن‌تر به همراه خطوط مشخص بدنه روی ناحیه درها و همچنین سپر اسپرت عقب که مجهز به خروجی اگزوز دوگانه و دیفیوزر است.

برای کاهش فشار بر محور عقب نیز دو هدایتگر جریان هوا در طرفین سپر پیش‌بینی شده است. از تغییرات ظاهری دیگری که در این خودرو انجام شده می‌توان به نوار کرومی موجود در نمای جلو و در زیر چراغ‌ها، استفاده از خطوط قرمز در پایین سپر، رینگ‌های 17 اینچی، پوشش مشکی آینه‌های جانبی و نشان قرمز Sport روی سپر و پایین درهای خودرو اشاره کرد.

در فضای داخلی این خودرو، در روکش فرمان نیز از چرم با دوخت قرمز استفاده شده و پدال‌ها نیز روکش آلومینیومی دارند. روی داشبورد و پوشش داخلی درها نیز از قطعاتی با ظاهر فیبرکربن استفاده شده است. خوشبختانه تغییرات وستا اسپرت نسبت به نسخه استاندارد، تنها در موارد ظاهری خلاصه نشده است.

source

توسط