به گزارش ایلنا به نقل روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس در این همایش بر تبلیغ و ترویج فرهنگ داوطلبی در سطح جامعه تاکید و اظهار کرد: فرصت خدمت در هلال احمر برای داوطلبان نیکوکار و خیر موجب گردیده تا بتوانند خدمت نیکوکارانه خود ر ا به نحوی شایسته ای و به صورت مستقیم به دست مردم برسانند.

حسین درویشی با بر شمردن محورهای فعالیت های داوطلبی تشریح کرد: طرح نذر خدمت به عنوان یک طرح جامع با چهار رویکرد محرومیت زدایی ،خدمات سلامت محور ،آموزش و توانمند سازی و خدمات زیست محیطی و آبرسانی در استان فارس کار خود را آغاز نموده و نیک اندیشان گرامی می توانند به صورت مستقیم نتیجه کار خیر خود را با بهره برداری از طرح های مختلف این حوزه ها مشاهده نمایند.

وی در بخش دیگر سخنان خود به شبکه 204 هزار نفری داوطلبان در هلال احمر استان فارس اشاره کرد و تصریح کرد: جمعیت هلال احمر در استان با برخورداری از یک شبکه گسترده داوطلبی در بخش های مختلف ،منشا خیرات و اقدامات عام المنفعه زیادی بوده که در این بین می توان به اجرای طرح آبرسانی به 14 روستا در استان های فارس و هرمزگان و همچنین طرح های کاروان سلامت با محوریت درمان رایگان نام برد.

مدیرعامل هلال احمر استان فارس در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از حمایت های همیشگی خیران ارجمند خواستار ادامه همکاری بیشتر آنها در اجرای ماموریت های برنامه ملی نذر خدمت سال 1402 شد.

در این همایش امام جمعه و فرماندار زرقان نیز هر یک در سخنانی از مقام نیکوکارانه خیرین تقدیر نمودند.

رونمایی از برنامه ملی نذر خدمت و پیوستن خیرین نیک اندیش استان فارس به این طرح، تجلیل از داوطلبان برتر معاونت های داوطلبان ،امداد و نجات ،جوانان و همچنین تشریح پروژه داوطلبی تامین و خرید یونیت سیار دنداپزشکی توسط موسسه خیریه دارو و درمان شهرستان زرقان از اهم موارد اجرا شده در این همایش بود.

هفته جهانی داوطلب از 11 تا 17 آذرماه سال جاری با شعار “امید و فراتر از آن؛ ایمان” می باشد و روز جهانی داوطلب 14 آذرماه برابر با 5 دسامبر میلادی نامگذاری گردیده است.انتهای پیام/

source

توسط