پس از گذشت بیش از ۱ دهه به نظر می‌رسد که میتو وان برای ساخت فیلم Argylle لحنی همانند X-Men: First Class را تدارک دیده است.

متیو وان، کارگردان ۵۲ ساله بریتانیایی نشان داده که ابایی از به تصویر کشیدن سکانس‌های خشونت‌آمیز در فیلم‌های بزرگسالانه‌ای نظیر کیک اس و کیگزمن نداشته است. با این حال فیلم جدید او تحت عنوان Argylle (آرگایل) که از بازیگرانی نظیر هنری کویل، برایس دالاس هاوارد، برایان کرانستون، جان سینا و دوآ لیپا بهره می‌برد، برخلاف رویه سال‌های اخیرش بوده و لحن سبکی همچون X-Men: First Class (مردان ایکس: کلاس اول) خواهد داشت؛ بدین منظور که درجه سنی آن تفاوت چشمگیری با ساخته‌های اخیرش داشته است.

زیرا طبق تازه‌ترین گزارش منتشر شده، فیلم Argylle برای اکران در سینماهای جهان درجه سنی PG-13 را دریافت کرده است؛ درجه سنی که از خشونت و کلمات حساسیت‌برانگیز محدود و مختصری بهره خواهد گرفت. اتفاقی که اگرچه طرفداران ۲ آتیشه این کارگردان را ناامید خواهد کرد اما به منزله شانس فروش بیشتری در گیشه بین‌المللی خواهد بود.

در این فیلم با نویسنده‌ای به نام الی کانوی آشنا می‌شویم که دست نوشته‌هایش توجه باند تبهکاران را جلب می‌کند. مسئله‌ای که سبب می‌شود تا سیل آدمکش‌ها به سمت وی روانه شده و الی برای نجات خود وارد بازی مرگ و زندگی پر فراز و نشیبی شود که نه تنها او را با شخصیت‌های منحصر به فردی همراه می‌کند، بلکه بیش از پیش با دنیای جاسوسی‌ داستانش نیز درگیر خواهد شد.

فیلم Argylle برای اکران در تاریخ ۲ فوریه ۲۰۲۴ (۱۳ بهمن) برنامه ریزی شده است.

منبع: کولایدر

source

توسط funkhabari