به گزارش ورزش سه، شهاب زاهدی که در 5 مسابقه قبلی پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا موفق به گلزنی نشده و تنها یک پاس گل به نام خود ثبت کرده بود، موفق شد خیلی زود و بعد از فشار وحشتناک پرسپولیس در شروع دیدار با الدحیل با کمک گرفتن از اتمسفر تماشایی ورزشگاه آزادی گل برتری را با ضربه سری تماشایی به ثمر برساند.

با این گل، طلسم ناکامی‌های زاهدی در آسیا شکست اما در نهایت این گل و طلسم‌شکنی شهاب با شکست پرسپولیس به دست فراموشی سپرده شد. نکته جالب اینکه پاس این گل شهاب زاهدی را هم سروش رفیعی داد؛ سروش در لیگ برتر نیز در جریان دیدار با پیکان دو پاس گل به این بازیکن داده بود و حالا برای زاهدی در پاس گل هت‌تریک کرد.

همچنین مهدی ترابی نیز می‌توانست مثل دانیال اسماعیلی‌فر که مقابل گل گهر به او پاس گل داده بود، سازنده یک گل دیگر برای زاهدی باشد اما گل دوم او در موقعیت آفساید به دست آمد و زاهدی از یک بریس آسیایی محروم شد.

1964056

دومین خوشحالی گل شهاب زاهدی هم چند ثانیه بیشتر طول نکشید و با اینکه ضربه او تماشایی و دقیق بود اما فقط برای لحظاتی کوتاه ورزشگاه را به وجد آورد.

واکنش پرسپولیس به گل خورده الدحیل مثل آنچه آن تیم انجام داده بود سریع بود و با پاس عمقی ترابی، حرکت پا به توپ شهاب زاهدی و ضربه پای چپ او، سرخ‌ها به گل دوم رسیدند اما کمک داور ژاپنی پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد تا این گل و بازگشت به پیروزی در چند ثانیه از دست برود.

شهاب زاهدی که می‌توانست با این گل قهرمان پرسپولیسی‌ها لقب بگیرد و دوباره به قلب هواداران و کادر فنی بازگردد با ضربه‌ای عجیب و غریب و از زاوایه‌ای بسته توپ را به طاق دروازه صالح ذکریا دوخت و شادی گل جالبی هم انجام داد که از نگاه عکاسان دور نماند اما این شادی گل خیلی طولانی نشد و البته یوسف آیمن مدافع الدحیل هم دیگر سر ذکریا غر نزد چرا که کمک داور آفساید شهاب را اعلام کرده بود.

1964057

زاهدی در صحنه بعد از گل اول شادی اورجینالی داشت و با تمام وجود به سمت نقطه کرنر رفت و روی زمین سر خورد اما بعد از گل دوم هنوز اوج نگرفته بود که فهمید گلش مردود شده  و در حسرت یک بریس آسیایی باید بسوزد.

زاهدی در نیمه دوم یکی دو موقعیت خوب گلزنی داشت و شاید اگر مثل آن صحنه گل آفسایدش دقیق به توپ ضربه می‌زد، الان پرسپولیس جای الفیحا در مرحله یک هشتم نهایی حاضر بود. اما آمار شهاب زاهدی مقابل الدحیل با وجود تلاشی که به خرج داد جالب نبود. شماره 20 پرسپولیس در این بازی فقط 9 پاس کوتاه داد که دقت پاسش 44.4 درصد ذکر شده اما در زمین حریف به 16.7 درصد می‌رسد. او 2 دوئل را برد اما در 9 دوئل بازنده شد .در دوئل‌های منطقه‌ای هم 2 بار برنده شد و 4 بار باخت.

1964055

زاهدی در این بازی 2 شوت داخل چارچوب داشت، دو شوت خارج از چارچوب زد و دو تا از شوت‌هایش هم بلاک شد. شهاب که در دقیقه 7 تنها گل تیمش را به ثمر رساند، 2 بار در آفساید قرار گرفت، یک خطا مرتکب شد، یک پوشش داشت و دو شوت حریف را هم بلاک کرد.

فارغ از ماجرای حذف در آسیا و تبعات منفی آن، شهاب زاهدی با حضور در بازی با هوادار می‌توانست به روند گلزنی‌هایش ادامه دهد و خودش و تیمش را از زیر فشار خارج کند اما حرکت عجیب او در آخرین دقیقه بازی با سپاهان و اخراجی که همه را متعجب کرد باعث شد دیدار با هوادار را در این برهه دشوار از دست بدهد و تیمش را تنها بگذارد.

عکس: محمد وحیدپور

source

توسط