فیلم Spider-Man: No Way Home مسبب همکاری خاطره‌انگیزی بین اندرو گارفیلد، توبی مگوایر و تام هالند بوده است.

تاریخ ژانر ابرقهرمانی در سینما تا به امروز میزبان حضور ۳ مرد عنکبوتی کاملاً متفاوت بوده است: توبی مگوایر، اندرو گارفیلد و تام هالند که هر یک موفق شده‌اند تا جنبه‌های متفاوتی از شخصیت پیتر پارکر را بر پرده سینما به تصویر کشیده تا هر یک از طرفداران خاص خود بهره برده باشند. با این حال در سال ۲۰۲۱ میلادی در بستری از دنیای سینمایی مارول شاهد به وقوع پیوستن رویدادی بودیم که طرفداران مرد عنکبوتی برای سال‌ها آرزوی تماشای آن را داشتند.

ساخت و اکران فیلم جنجالی Spider-Man: No Way Home (مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست) که برای نخستین‌بار در تاریخ سینما ۳ مرد عنکبوتی را در کنار یکدیگر قرار داد تا به واسطه ایده‌ جهان‌های موازی، با ابرشرورانی نظیر گرین گابلین، دکتر اختاپوس، مرد شنی و الکترو به مبارزه بپردازند. فیلمی هیجان‌انگیزی که مورد استقبال کم‌نظیر سینماگران قرار گرفت و فروش سرسام‌آور ۱ میلیارد و ۹۲۲ میلیون دلار را در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا از خود بر جای گذاشت.

حال در جریان برگزاری جشنواره فیلم دریای سرخ در کشور عربستان، اندرو گارفیلد در میان تعدادی از طرفداران مرد عنکبوتی حاضر شد تا به صحبت با آن‌ها پرداخته و علاقه خود به این ابرقهرمان نمادین دنیای کمیک را بیش از پیش شرح دهد.

از سن ۳ سالگی عاشق مرد عنکبوتی بودم و برای نقش آفرینی پیتر پارکر در سینما، مدت زمان زیادی را به باشگاه رفته، یوگا تمرین کرده، رژیم‌های غذایی خاصی را دنبال کرده و در فیلم‌نامه کمک می‌کردم. من می‌بایست تا کودک درونم که من را تماشا می‌کرد، پرورش می‌دادم.

علی‌رغم محبوبیت گسترده این بازیگر ۴۰ ساله آمریکایی اما حضور او در قامت مرد عنکبوتی با حواشی بسیاری از سوی کمپانی سونی پکیچرز همراه بود. علی‌رغم این که هر ۲ فیلم مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز فروشی بالای ۷۰۰ میلیون دلار را رقم زده بودند اما دخالت‌های سونی و انتظارات نابجا آن‌ها در نهایت سبب شد تا اندرو گارفیلد از برخورداری یک ۳ گانه محروم شده و از ایفای نقش پیتر پارکر کناره‌گیری نماید. بازیگری که از آن زمان تاکنون به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کرده و ۲ بار در جشنواره اسکار نامزد دریافت جایزه شده است تا ناکامی در ایفای نقش ابرقهرمانی مورد علاقه‌اش را به گونه‌ای متفاوت جبران نماید.

او در جریان صحبت‌های خود اعلام کرد که حضور در فیلم Spider-Man: No Way Home و همکاری با بازیگرانی نظیر توبی مگوایر و تام هالند سبب شد تا بتواند تجربیات تلخ خود را کنار گذاشته و آن‌ها تاثیر به سزایی در ایفای مجدد نقش مرد عنکبوتی برای وی داشته‌اند.

گمان می‌کنم که تنها یک راه برای نگارش فیلم‌نامه وجود داشت و آن هم حضور هر ۳ تای ما در کنار یکدیگر داخل اتاق بود. هر کدام از ما دیدگاه و ذهنیت مختص به خودمان را از شخصیت پیتر پارکر داشتیم و تا زمانی که همگی داخل اتاق کنار یکدیگر قرار نداشتیم، در برقراری تعامل داستانی ناکام بودیم. گویی که مشغول تولید یک فیلم کوتاه با دوستانتان بوده باشید و این بزرگترین فیلم تاریخ سینما برای ما بود.

همکاری اندرو گارفیلد، توبی مگوایر و تام هالند و تعامل آن‌ها برای ارائه یک داستان جذاب، نتیجه مثبتی در پی داشت و سبب شد تا شاهد ۳ مرد عنکبوتی کاملاً متفاوت در کنار هم باشیم که فیلم Spider-Man: No Way Home را ارزشمند جلوه داده است.

منبع: کامیک‌بوک

source

توسط funkhabari