به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، کتاب «این خانه فروشی نیست» حکایت آزادسازی شهر «آمرلی» عراق از محاصرۀ سیصد و شصت درجه‌ای داعش با عکس‌هایی از «سعید فرجی» و روایت «مهدیه داوودی»، توسط انتشارات مکتب حاج قاسم چاپ و منتشر شد.
نام شهر آمرلی در تابستان سال 1393 بیش از هر زمان دیگری بر سر زبان‌ها افتاد. درست همان روزهایی که روستاهای مجاور بعد از تسلیم اجباری ساکنانش به اشغال دشمن تکفیری درآمده بودند، شیعیان مظلوم شهر آمرلی در شمال بغداد، گرفتار حلقۀ تنگ محاصرۀ داعش شدند. هجده‌هزار زن و مرد و کودک این شهر، تصمیم گرفتند در شهر بمانند و با دست خالی در برابر تجاوز دشمن مقاومت کنند.

روایت مقاومت 84 روزۀ مردم شهر آمرلی، مجاهدت گروه‌های مختلف عراق و حضور فرماندهان جبهه مقاومت به‌ویژه فرماندۀ شهید «قاسم سلیمانی» که بی‌پروا از وضعیت خطرناک این شهر با یک فروند بالگرد خود را به منطقه رسانده و با طراحی یک عملیات دقیق موفق به آزادسازی این شهر و بیرون راندن گروهک داعش از منطقه شد، دستمایۀ کتاب این «خانه فروشی نیست» قرار گرفته است.
کتاب «این خانه فروشی نیست» در 144صفحه با قیمت 170 هزار تومان توسط انتشارات مکتب حاج قاسم منتشر شده است. علاقه مندان براى تهیهٔ کتاب می‌توانند به کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور مراجعه کنند.

انتهای پیام/

source

توسط