در سال ۲۰۲۰، شرکت اپیک گیمز (Epic Games) شکایتی را علیه کمپانی گوگل (Google) تنظیم کرد و ادعا نمود که این شرکت انحصار غیرقانونی فروشگاه Google Play را در دستگاه‌های تلفن همراه اندرویدی به دست گرفته.

در سال ۲۰۲۰، اپیک گیمز شکایتی را علیه کمپانی گوگل تنظیم کرد و ادعا نمود که این شرکت انحصار غیرقانونی فروشگاه Google Play را در دستگاه‌های تلفن همراه اندرویدی در اختیار دارد، به طوری که ۹۵٪ از برنامه‌ها همه از طریق فروشگاه گوگل عرضه می‌شوند.

این دادخواست نه تنها شامل ادعای انحصار می‌شد، بلکه بر کاهش ۳۰ درصدی گوگل تمرکز داشت که صاحب پلتفرم از هر خرید انجام شده به وسیله فروشگاه Google Play، از جمله خریدهای درون برنامه‌ای، برداشت می‌کرد.

روز دوشنبه، حکمی توسط هیئت منصفه صادر گشت و اظهار داشت:

  • اپیک گیمز وجود یک بازار انحصاری را در دستگاه‌های اندرویدی ثابت کرد
  • گوگل عمداً قدرت انحصاری خود را با درگیر شدن در رفتارهای ضدرقابتی به دست آورده یا حفظ کرده است
  • گوگل «یک یا چند توافق‌نامه را وارد معاملات کرده و با این کار، تجارت را به طور غیرمنطقی محدود می‌کند»
  • اپیک گیمز در نتیجه انحصاری کردن بازار توسط گوگل آسیب دیده است

شرکت اپیک گیمز با استفاده از یک پست در وبلاگ خود گفت:

حکم امروز یک پیروزی برای همه توسعه‌دهندگان برنامه و مصرف‌کنندگان در سراسر جهان است.

این موضوع ثابت می‌کند که شیوه‌های فروشگاه Google Play غیرقانونی بوده و آن‌ها از انحصار خود برای استخراج هزینه‌های گزاف، سرکوب رقابت و کاهش نوآوری سوءاستفاده می‌کنند.

پیامدهای این حکم در سراسر صنعت احساس خواهد شد، اگرچه باید دید که این تغییرات چه خواهند بود. تغییرات مورد انتظار در سال جدید شروع به کار خواهند کرد، بنابراین جالب است که ببینید نه تنها چه هستند، بلکه در نهایت چقدر موثر عمل می‌کنند.


نظر شما در این باره چیست؟

source

توسط funkhabari