رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره استفاده از کمک داور ویدیویی در داربی توضیح داد.

خداداد افشاریان، رئیس کمیته داوران فدراسیون درباره این که داربی با بهره‌مندی از کمک داور ویدیویی قضاوت خواهد شد عنوان کرد: واقعیتی را می‌خواهم با مردم در میان بگذارم که من پس از مدت‌ها نفس راحتی می‌کشم و امیدوارم فردا شاهد رقابت خوبی میان دو تیم پرطرفدار کشور باشیم.

او ادامه داد: داربی مسابقه‌ای بود که اگر قرار بود VAR در مسابقه‌ای تست شود یکی همین بازی باشد. از آقای تاج تشکر می‌کنم که تا لحظه آخر تلاش وصف ناپذیری برای تحقق این امر داشت. حدود ساعت ۱۱ امروز ما دیگر ناامید شدیم و می‌خواستیم پلن دوم را اجرا کنیم اما رئیس فدراسیون که در مجمع هیات فوتبال اردبیل حضور داشت، با اینفانتینو تماس گرفت و با پیگیری ویژه لحظه آخری از طریق آقای تارقلی‌زاده، رئیس روابط بین‌الملل فدراسیون مجوز را گرفت. هم‌چنین از دیگر افرادی که به این پروژه کمک کردند کمال سپاس را دارم. وزیر ورزش و جوانان در این مدت وسواس زیادی به تحقق این بحث داشتند.

افشاریان افزود: به همین منظور تیم VAR که در کشور لایسنس گرفته بود در این بازی حضور خواهد داشت. از دو کمک داور ویدیویی که در کشور عراق هستند هم کمک گرفتیم و سرانجام بازی فردا راس ساعت مقرر در ورزشگاه خاطره انگیز آزادی برگزار خواهد شد. امیدواریم این مسابقه گام بلندی برای سایر مسابقات باشد.

source

توسط