به نظر می‌رسد که روند داستان فیلم Avatar 4 شاهد پرش زمانی بلندی خواهد بود.

کارگردان و تهیه‌کننده پرآوازه هالیوود یعنی جیمز کامرون ۶۹ ساله حسابی مشغول گسترش فرنچایز آواتار به عنوان پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما می‌باشد که تاکنون ۲ فیلم از این مجموعه با مجموعه فروش سرسام‌آور بیش از ۵ میلیارد دلار را شاهد بوده‌ایم. مسئله‌ای که سبب شده تا ساخت دنباله‌های بعدی چراغ سبز گرفته و تیم جیمز کامرون تمام تمرکز خود را برای ساخت آواتار ۳، آواتار ۴ و آواتار ۵ معطوف کرده است.

در حالی که اکران فیلم Avatar 3 برای سال ۲۰۲۵ میلادی برنامه ریزی شده اما به تازگی جیمز کامرون به صحبت درباره Avatar 4 پرداخته است که در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن در سال ۲۰۲۹ میلادی اکران خواهد شد.

طبق سخنان این کارگردان کانادایی، پرش زمانی طولانی‌تری را بین آواتار ۳ و ۴ شاهد خواهیم بود.

ما تصویربرداری Avatar 3 را انجام داده‌ایم که به صورت همزمان با Avatar: The Way of Water در جریان بوده است. ما حتی بخش‌هایی از پروسه تولید Avatar 4 را نیز پیش برده‌ایم؛ زیرا بسیاری از شخصیت‌های جوان این فرنچایز در این دنباله شاهد پرش زمانی طولانی مدتی خواهند بود. پس از رویارویی با آن‌ها شاهد غیبت ۶ ساله‌ای هستیم که هنوز آن بخش‌ها را فیلم‌برداری نکرده‌ایم. اتفاقی که پس از اکران آواتار ۳ وارد فاز عملی می‌شود.

برای مشاهده The Way of Water مدت زمانی معادل ۱۳ سال را صبر کردیم. با این حال خوشبختانه برای مشاهده دنباله‌های بعدی فاصله زمانی کوتاه‌تری را منتظر خواهیم ماند تا با ماجراجویی‌های خانواده سالی همراه شویم. جیمز کامرون درباره پروسه تولید فیلم سوم اعلام کرده که:

ساخت فیلم سوم بسیار ساده‌تر خواهد بود. زیرا در جریان پروسه تولید The Way of Water با همه‌گیری مشقت‌باری مواجه شدیم که عملاً کار ما را متوقف کرد و سپس مجبور شدیم چندین‌بار این پروژه را ریبوت کنیم تا به آن چیزی که می‌خواستیم دست پیدا کنیم.

باید صبر کرد و دید که دنباله‌های فیلم‌های آواتار چگونه بر دنیای پاندورا و موجودات ناوی‌ تاثیر گذاشته و نبرد انتقام‌جویانه بین جیک سالی و بشریت به چه سمت و سویی کشیده خواهد شد.

منبع: کامیک‌بوک

source

توسط funkhabari