وب‌سایت مشهور (SpeedTest) گزارش جدید خود از وضعیت اینترنت ایران نوامبر 2023 را منتشر کرد. طبق این گزارش سرعت اینترنت ثابت کشور کاهش یافته است.

گزارش وضعیت اینترنت ایران نوامبر 2023 توسط SpeedTest به عنوان برترین پلتفرم سنجش کیفیت و سرعت اینترنت در جهان منتشر شد. براساس این گزارش، کیفیت و سرعت اینترنت موبایل در ایران نسبت به ماه پیش تغییری نکرده و ثابت مانده است. اما در بخش اینترنت ثابت، سرعت اینترنت ثابت ایران یک پله سقوط کرده است. البته گزارش اسپیدتست سرعت میانه اینترنت ثابت و موبایل درنظر گرفته شده است و غیر از ایران کشورهای دیگر نیز در لیست وجود دارند.

بیشتر بخوانید: سرویس جدید اینترنت 20 گیگابیتی گوگل با هزینه ماهانه 250 دلار معرفی شد

گزارش وضعیت اینترنت ایران نوامبر 2023 توسط SpeedTest

گزارش جدید مرجع سنجش کیفیت و سرعت اینترنت اسپیدتست میانگین سرعت اینترنت ثابت و سیار در نوامبر 2023 را نشان می‌دهد. طبق این گزارش میانه سرعت اینترنت موبایل جهانی 48.61 و میانه سرعت اینترنت ثابت نیز 90.21 مگابیت بر ثانیه اندازه‌گیری شده است.

گزارش وضعیت اینترنت ایران نوامبر 2023 توسط SpeedTest
وضعیت اینترنت موبایل ایران

در گزارش اسپیدتست میانه سرعت اینترنت موبایل ایران در نوامبر 2023 به 31.82 مگابیت بر ثانیه رسیده که نسبت به ماه قبل تغییری نکرده است. اما اوضاع در بخش اینترنت ثابت متفاوت است. میانه سرعت اینترنت ثابت ایران 12.76 مکابیت برثانیه اندازه‌گیری شده است. طبق این گزارش ایران همچنان در بخش موبایل جایگاه 75 را حفظ کرده و در بخش اینترنت ایران جایکاه 154 را به خود اختصاص داده که نشان از سقوط اینترنت ثابت دارد.

گزارش وضعیت اینترنت ایران نوامبر 2023 توسط SpeedTest
اما در ماه گذشته (اکتبر) میانه سرعت اینترنت موبایل کشور 31.66 و میانه سرعت اینترنت ثابت 13.03 مگابیت برثانیه بوده است. ایران در رده‌بندی کشورهایی با بیشترین میانگین سرعت اینترنت موبایل تغییری نکرده و در همان جایگاه 75 مانده است. اما در رده‌بندی بیشترین میانگین سرعت اینترنت ثابت اوضاع منفاوت است و ایران از جایگاه 153 در ماه پیش به 154 در ماه جاری نزول کرده است.

پرسرعت‌ترین اینترنت موبایل در اختیار امارات و قطر است

در گزارش رده‌بندی بیشترین میانه سرعت اینترنت سیار در جهان SpeedTest، چهار کشور نخست لیست نسبت به ماه پیش تغییری نکرده است. امارات متحده عربی همچنان جایگاه نخست را با سرعت 324.92 مگابیت برثانیه در اختیار دارد و پس از آن قطر با 243.95 مگابیت برثانیه جایگاه دوم را در اختیار دارد. در رتبه‌های بعدی نیز کویت با 189.11 مگابیت بر ثانیه و چین با 161.56 مگابیت برثانیه قرار دارند.

میانه سرعت اینترنت موبایل نروژ و دانمارک نیز به ترتیب 153.18 و 147.3 مگابیت برثانیه اندازه‌گیری شده که نشان می‌دهد هردو کشور 2 پله صعود کرده‌اند.

گزارش وضعیت اینترنت ایران نوامبر 2023 توسط SpeedTest
کدام کشورها پرسرعت‌ترین اینترنت ثابت جهان را در اختیار دارند؟

سرعت اینترنت ثابت در سه کشور نخست نسبت به ماه پیش تغییری نکرده است. سنگاپور بالاترین سرعت اینترنت ثابت جهان را با میانه سرعت 263.51 مگابیت برثانیه در اختیار دارد. هنگ‌کنگ نیز در جایگاه دوم با سرعت 259.2 مگابیت برثانیه و شیلی نیز با 249.82 مگابیت برثانیه در جایگاه سون تکیه زده است.

گزارش وضعیت اینترنت ایران نوامبر 2023 توسط SpeedTest
بیشتر بخوانید:

نظر شما درخصوص افت سرعت اینترنت ثابت در ایرات نسبت به ماه پیش چیست؟ لطفاً نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

source

توسط