اطلاعات جدید فاش شده نشان می‌دهد که استودیوی اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) تنها چیزی بیش از ۵۰۰ دلار از بازی Sunset Overdrive که در سال ۲۰۱۴ برای ایکس باکس وان منتشر شد، درآمد داشته است.

اینسامنیاک گیمز با بازی‌های Marvel’s Spider-Man به موفقیت تجاری در سطحی قابل قبول دست یافته است که قبلاً هرگز آن به آن دست نیافته بود، اما همه عناوین آن در حدود یک دهه‌ی اخیر فروش چشمگیری نداشته‌اند. در واقع، به طور خاص در مورد بازی Sunset Overdrive، درآمدی که این استودیو از آن به دست آورده، دست کم بسیار ناچیز است.

به دنبال هک شدن اینسامنیاک گیمز و افشای گسترده‌ی برنامه‌های آینده‌ی این استودیو، اخیراً یک سند داخلی مربوط به توسعه‌دهنده‌ی مذکور منتشر شده که آمار فروش تعدادی از بازی‌های آن را نشان می‌دهد. طبق این سند که توسط یکی از کاربران ResetEra به اشتراک گذاشته شده است، Sunset Overdrive در زمان عرضه بر روی ایکس باکس وان در سال ۲۰۱۴ و پیش از اینکه در سال ۲۰۱۸ برای رایانه‌های شخصی عرضه شود، کمتر از ۱.۹ میلیون نسخه فروخته بود.

Sunset Overdrive دارای بودجه ۴۲.۶ میلیون دلاری بود که در مقابل آن فروش خالص ۴۹.۷ میلیون دلاری را به ارمغان آورد و هر واحد به طور متوسط ۲۶ دلار فروخته شد. این سند همچنین نشان می دهد که سهم اینسامنیاک از سود بازی تنها به ۵۶۷ دلار می‌رسد.

هنگامی که سونی در سال ۲۰۱۹ اینسامنیاک گیمز را خریداری کرد، این شرکت اعلام نمود که حقوق تمامی عناوین قبلی توسعه یافته توسط این استودیو از جمله Sunset Overdrive را در اختیار دارد. گرچه این کمپانی در مورد احیای این فرنچایز نامطمئن بوده، اما اینسامنیاک گیمز به ساخت یک نسخه‌ی جدید ابراز علاقه کرده است.

در همین حال افشای باج‌افزار اینسامنیاک نشان داد که یکی دیگر از عناوین این استودیو، یعنی Ratchet and Clank: Rift Apart از نظر تجاری ضعیف عمل کرده است. این بازی ۲.۲ میلیون واحد فروخته و ۸ میلیون دلار ضرردهی داشته است. همچنین گفته شده که بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales بیش از ۱۰.۲ میلیون نسخه فروخته است.

نظر شما در این باره چیست؟

source

توسط funkhabari