به گفته مایکروسافت (Microsoft)، بابی کوتیک (Bobby Kotick) در تاریخ ۲۹ دسامبر ۲۰۲۳ (۸ دی ۱۴۰۲) رسماً از سمت مدیرعاملی اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) کنار خواهد رفت.

بابی کوتیک چندین دهه به عنوان مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد خدمت کرد، شرکتی که بیشتر برای ساخت عناوین Call of Duty شناخته می‌شود. رهبری بابی کوتیک کمی بین طرفداران تفرقه‌انگیز بوده است و او جایگاه مهمی را برای مایکروسافت باقی خواهد گذاشت که باید توسط فرد دیگری پر شود.

با این حال، مایکروسافت هنوز جایگزینی را تأیید نکرده است. در همین حال، بقیه تیم رهبری اکتیویژن بلیزارد عمدتاً دست نخورده باقی خواهند ماند. توماس تیپل (Thomas Tippl)، راب کوستیچ (Rob Kostich)، مایک یبارا (Mike Ybarra) و تجودولف سامستاد (Tjodolf Sommestad) به مت بوتی (Matt Booty)، رئیس محتوای بازی و استودیوهای ایکس باکس، گزارش خواهند داد.

فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیرعامل بخش گیمینگ مایکروسافت، نیز یک یادداشت اختصاصی در مورد این تغییر عظیم به اشتراک گذاشت. اسپنسر از بابی کوتیک برای «مشارکت ارزشمند او در این صنعت» تشکر می‌کند. قابل ذکر است، اسپنسر همچنین تایید کرد که «هیچ تغییری در ساختار نحوه اداره استودیوها و واحدهای تجاری وجود نخواهد داشت». به علاوه، هرگونه تغییر رهبری تنها به منظور «ارائه شفافیت و مسئولیت‌پذیری» خواهد بود.

بنابراین، فیل اسپنسر قصد دارد به طرفدارانی که نگران هرگونه شکست هستند، اطمینان دهد، زیرا مایکروسافت و ایکس باکس بدون بابی کوتیک نیز به پیشرفت خود ادامه خواهند داد. امیدواریم روند و استانداردهایی که طرفداران از اکتیویژن بلیزارد انتظار دارند با رهبری جدید در واقع بهبود یابد.

فیل اسپنسر اشاره می‌کند که برنامه‌هایی برای مجموعه‌ بازی‌های هیجان‌انگیزی در سال ۲۰۲۴ از سوی بتسدا (Bethesda)، کینگ (King)، اکتیویژن بلیزارد و استودیوهای بازی‌سازی ایکس باکس (Xbox Game Studios) وجود خواهد داشت. با این حال، او در مورد اینکه چه زمانی اطلاعات بیشتری خواهیم شنید، صحبت نکرد. با چنین تغییر مهمی، اکنون فرصت بزرگی برای اکتیویژن بلیزارد وجود دارد تا مسیری جدید و معنادار را در پیش بگیرد.

اولین چیزی که طرفداران در نظر خواهند گرفت عناوین در حال ساخت، به ویژه از فرنچایز Call of Duty است. در اخبار اخیر، گزارش دادیم که Call of Duty سال ۲۰۲۵ احتمالاً یک نیمه‌دنباله آینده‌نگر از بازی Black Ops 2 خواهد بود.


نظر شما در این باره چیست؟

source

توسط funkhabari