به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «ماهور» یکی از مهمترین آلبوم‌های موسیقی ایرانی به شمار می‌رود و حاصل همکاریِ سه تن از هنرمندان بزرگ موسیقی ایرانی است. محمدرضا شجریان، پرویز مشکاتیان و محمد موسوی جمع شده‌اند تا در کنسرتی خصوصی اثری را خلق کنند که برای همیشه در تاریخ موسیقی کشورمان ماندگار خواهد بود.

در این آلبوم، مشکاتیان سه‌تار و موسوی نی می‌نوازد. دستگاهی که در آن اجرا می‌کنند هم «ماهور» است. در بخشی از این اثر، شجریان آوازی با شعری از مولانا می‌خواند که مطلع شعر این است:

در هوایت بی قرارم روز و شب / سر ز پایت بر ندارم روز و شب

شجریان این شعر از مولانا را با همراهی سه‌تار و نی در گوشه‌های مثنوی ماهور، شکسته، عراق و راک می‌خواند. این اثر در سال 1365 منتشر شد.

حالا و پس از گذشتِ 37 سال از انتشار آلبومِ «سِرّ عشق» محمد اصفهانی تک آهنگی با عنوان «در هوایت» منتشر کرده که هدیه‌ای برای شب یلدا در سال 1402 محسوب می‌شود. او این قطعه را با یادی از محمدرضا شجریان منتشر کرده است.

محمد اصفهانی در صفحه شخصی‌اش درباره این قطعه نوشته است:

«در هوایت با شعر مولانا بر اساس روایت استاد محمدرضا شجریان از گوشه راک …
و شب یلدا بلندترین شب سال و طلیعه فصل فرشتگی یعنی زمستان که مظهر سپیدی و پاکی است برهمه شما هم وطنان و عزیزانم تهنیت باد.
محمد اصفهانی پسین آذر 1402»

در این قطعه میلاد بابایی آهنگساز، امیر ارشیا تنظیم کننده، محمد فلاحی میکس و مستر، محمد یعقوب خانی گرافیک با همراهی عطا پناهی گروه اجرایی را تشکیل می‌دهند.

موسیقی , شجریان , محمد اصفهانی ,

انتهای پیام/

source

توسط