روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی به نقل از مقامات ارشد صهیونیست می‌نویسد کارزاری که رژیم صهیونیستی برای ترور فرماندهان ارشد حماس آغاز کرده «زیانبخش»، «غیر عملی» و «بی‌اثر» خواهد بود. 

به گزارش گاردین، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اولین بار دو هفته پس از عملیات حماس در هفتم اکتبر استراتژی جدید خود را اعلام کرد. در آن زمان مقامات صهیونیست مدعی شدند عملیات جدیدی به نام «نیلی» آغاز شده که قصد دارد فرماندهان ارشد جنبش حماس را هدف قرار دهد. ماه پیش هم نتانیاهو در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که به موساد، سرویس جاسوسی اطلاعاتی رژیم صهیونیستی دستور داده تا «همه رهبران حماس را هرجایی هستند، ترور کند». 

اما به نظر می‌رسد همه صهیونیست‌ها با این تصمیمات موافق نیستند. یوسی ملمن، روزنامه‌نگار و نویسنده صهیونیست که دهه‌ها سرویس‌های امنیتی اسرائیل را پوشش داده، می‌گوید که استراتژی ترور «هیچ چیزی را حل نمی‌کند». او تصریح کرد: «جامعه اطلاعاتی اسرائیل عاشق ترور است و اکنون که شرمنده و تحقیر شده می‌خواهد خود را [با انجام این کار] نجات دهد». 

یوسی آلفر، یکی از مقامات پیشین موساد در این خصوص گفت که بیان مکرر چنین اظهاراتی به صورت عمومی در واقع برای اطمینان بخشیدن به مردمی است که ایمان خود را نسبت به توانایی سرویس‌های امنیتی و کابینه از دست داده‌اند. او تاکید کرد که چنین تصمیمی به نظر بیشتر از روی «احساسات» است و در چنین شرایطی واقعا «مرتبط» با اوضاع نیست «مگر اینکه حماس از نوار غزه فرار کرده و به کشور‌های دیگری برود که بتوانیم آن‌ها را ردیابی کنیم و بعید است که این اتفاق بیفتد». 

از سوی دیگر، گاردین می‌گوید کارزار‌هایی از این دست می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد. این روزنامه با پنج فلسطینی که طی بیش از ۵۰ سال هدف عملیات ترور رژیم صهیونیستی قرار گرفته بودند، مصاحبه کرد. همه گفتند که تلاش‌های سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل برای هدف قرار دادن جان آن‌ها «صرفاً اعتقادات‌شان را تقویت کرده» و به «عضوگیری در جناح‌های آن‌ها کمک کرده است».

یکی از این افراد «باسم ابوشریف» است که در سال ۱۹۷۲ براثر بمبی که رژیم اشغالگر ارسال کرده بود به شدت مجروح شد. او می‌گوید این حمله او را «مصمم‌تر» کرده تا همیشه به همین راه ادامه دهد. او گفت: «هرگز ترسی در قلبم نبود. هرگز در انجام یک ماموریت حتی تردید نکردم».

source

توسط