به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مستند «پندار» به کارگردانی علی نیکبخت و تهیه‌کنندگی محمد جواد امیرانی برای اولین بار به موضوع عدالت آموزشی با نگاه به آزمون سراسری کنکور پرداخته‌ است.

این مستند محصولی از خانه مستند است و در هفدهمین جشنواره سینما حقیقت در بخش ویژه و غیر مسابقه حضور پیدا کرد.

مصطفی شوقی مدیر خانه مستند درباره ساخت پندار می‌گوید: مسئله ایران و بیم و امیدهای آن همواره برای خانه مستند اهمیت داشته. کارنامه 12 سال فعالیت خانه مستند نشان می‌دهد ایران و ماجراهایش جزو دغدغه‌های اصلی ما بوده و همیشه این نگاه را در ساخت مستندها دنبال کردیم. امسال هم در جشنواره سینما حقیقت  فیلم‌های «پندار»، «آذرآبادگان»، «می‌مات» و «همسفر» حضور دارند که همه این آثار هم با دغدغه ایران ساخته شده‌است.

شوقی درباره دشواری‌های ساخت این مستند می‌گوید:« پندار پروژه خاصی بود که جدا از گستره جغرافیایی که داشت موضوع حساسی را دنبال می‌کرد. این کار روایتی از یک گروه جهادی است که برای قبولی کنکور افراد کم‌برخوردار تلاش می‌کند. شخصیت‌های فیلم افراد نخبه‌ای بودند که باید به جایگاه آن‌ها توجه می‌شد.

شوقی درادامه درباره تیم کارگردانی پندار می‌گوید: علی نیکبخت کارگردانی دغدغه‌مند برای این کار بود و با ذهن پژوهشگرش کار درخشانی ساخت. تعامل با شخصیت‌های این فیلم باید به گونه‌ای می‌بود که عزت‌نفس آن‌ها حفظ شود و علی نیکبخت در این مسیر سختی زیادی کشید.

انتهای پیام/

source

توسط