شاید در سال ۲۰۲۴ شاهد بازگشت عناوین کلاسیک God of War باشیم؛ این بار روی کنسول PS5.

طبق یک شایعه جدید، سونی در حال ساخت ریمستر بازی‌های قدیمی God of War (عناوین کلاسیک)، برای PS5 است. به عبارت دیگر، ممکن است در سال ۲۰۲۴ بازی‌های God of War (2005) ،God of War II (2007) و God of War III (2010) برای پلی استیشن ۵ عرضه شوند.

منبع این شایعه نیک بیکر است که معمولاً در حوزه ایکس باکس فعالیت دارد. او می‌گوید:

من مدتها است که از مسیر جدید فرنچایز God of War ابراز ناراحتی کرده‌ام و بیشتر به بازی های قدیمی God of War علاقه‌مند هستم. من آنها را خیلی دوست دارم. و وقتی شنیدم که این اتفاق ممکن است رخ دهد، به یکی از دوستانم که او هم بازی های God of War را دوست دارد گفتم و او بسیار هیجان‌زده شد. شنیده‌ام که ممکن است به‌زودی ریمستر سه‌گانه اصلی God of War روی پلی استیشن ۵ باشیم.”

بیکر ادامه می‌دهد:

حالا، من مطمئن نیستم که آیا این بازی در سال ۲۰۲۴ معرفی و منتشر خواهد شد یا در سال ۲۰۲۵ … در این مورد مطمئن نیستم، اما چیزی که شنیده ام این است که سه گانه اصلی God of War ریمستر خواهد شد.

متأسفانه، این تنها بخشی از شایعه است. هیچ اشاره ای به اینکه چه استودیویی این بازی را می‌سازد وجود ندارد. احتمالاً این کار به متخصصان ریمستر یعنی استودیوی بلوپوینت (Bluepoint) سپرده خواهد شد، اما ممکن است استودیوی سانتا مونیکا این پروژه را به عنوان خالق و نگهبان این سری رهبری کند. البته این فقط حدس و گمان است.

وقتی از بیکر پرسیده شد که آیا این مجموعه شامل God of War: Ascension خواهد بود یا خیر، وی پاسخ قطعی نداشت، اما متذکر شد که منابع او از ریمستر «سه‌گانه» نام برده‌اند، که به نظر می‌رسد نسخه‌ی Ascension را از آن حذف می‌کند.

این شایعه در حالی مطرح می‌شود که سونی علاقه زیادی به ریمیک و ریمستر کردن بازی های قدیمی خود نشان داده است و در سال ۲۰۲۴ تعداد زیادی بازی برای انتشار ندارد.

اگر این شایعه درست باشد، خبر خوبی برای طرفداران God of War خواهد بود که می توانند دوباره این بازی‌های کلاسیک را تجربه کنند. همچنین، این خبر می‌تواند به سونی کمک کند تا سال ۲۰۲۴ را برای خود پربارتر کند.

source

توسط funkhabari