بازی Gran Turismo Sport بدون اطلاع قبلی از فهرست عناوین فروشگاه پلی استیشن حذف شده است.

در ۱ ژانویه ۲۰۲۴، Gran Turismo Sport از فهرست فروشگاه پلی استیشن حذف شد. این یک اتفاق غیرعادی است؛ زیرا در اطلاعیه‌های قبلی هیچ اشاره‌ای به حذف این عنوان نشده بود. البته از ۱ دسامبر ۲۰۲۳ ذکر شده بود که خرید محتوای افزودنی این بازی در فروشگاه PlayStation متوقف خواهد شد.

طبق پست وب‌سایت Polyphony Digital، در ۳۱ ژانویه ۲۰۲۴، خدمات آنلاین Gran Turismo Sport متوقف خواهد شد. پس از تاریخ ذکر شده، استفاده از ویژگی‌های آنلاین مانند انجمن، Open Lobby و Sport Mode و همچنین برخی موارد دیگر امکان‌پذیر نخواهد بود. با این حال، اجزای آفلاین بازی و افزونه‌های خریداری شده، قابل بازی خواهند بود.

با این حال، به نظر می رسد که این بازی به طور کلی از لیست فروشگاه پلی استیشن حذف شده است. در حال حاضر مشخص نیست که آیا این کار به دلیل انقضای احتمالی مجوزهای خاص مرتبط با خودروسازان انجام شده است یا خیر. خوشبختانه، هنوز نسخه‌ فیزیکی Gran Turismo Sport برای طرفدارانی که مایل هستند آن را به مجموعه خود اضافه کنند، در دسترس قرار دارد.

Gran Turismo Sport تاکید قابل توجه‌ای بر مسابقات آنلاین رقابتی داشت که توسط فدراسیون بین‌المللی خودرو (FIA) تایید شده بود. در زمان عرضه، بازی دارای ۱۶۸ ماشین و ۲۹ پیست بود. به‌روزرسانی‌های بعدی بازی، از ژوئیه ۲۰۲۱، تعداد ماشین‌ها را به ۳۳۸ و تعداد مسیرها قابل مسابقه را به ۸۲ افزایش داد.

source

توسط funkhabari